Šauktinių sveikatos patikrinimai laikinai sustabdyti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kovo mėnesį nemaža dalis karo prievolininkų privalėjo atvykti pasitikrinti sveikatos. Kol šalyje galios karantinas, šis sveikatos patikrinimas sustabdytas.

Laukiama daugiau nei tūkstančio šauktinių

Į Krašto apsaugos ministerijos šiemet sudarytus karo prievolininkų (šauktinių) sąrašus įtraukti per 38 tūkst. jaunuolių, į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose turės būti pašaukti 3 828 karo prievolininkai.
Siekiant padaryti tarnybą patogesnę bei paskatinti jaunuolius atlikti pilietinę pareigą anksčiau – tik pabaigus mokyklas, prieš karjeros pradžią ar šeimos kūrimą, šiemet buvo nustatytas 18–23 metų šauktinių amžius (vietoje buvusio 19–26 metų), į sąrašus įtraukti studentai.
Suvedus duomenis, paaiškėjo, kad į Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyrį šiais metais privalo atvykti 1 043 šauktiniai.
Praėjusiais metais į karinius dalinius išvyko tarnauti apie šimtas mažeikiškių, iš jų – keturios merginos. Šiemet taip pat numatyta, kad į karinę tarnybą išvyks daugiau nei šimtas mažeikiškių.
Kaip „Santarvę“ informavo poskyrio viršininkas Mindaugas Jokubas, po sąrašo paskelbimo į poskyrį iš karto atvyko apie pusšimtis jaunuolių, radusių savo pavardes šauktinių sąrašuose. Toliau procedūra vyksta įprastai: sutikrinami jų duomenys, dokumentai, papildoma, ko trūksta, jaunuoliai siunčiami į medicinos komisiją Panevėžyje arba Klaipėdoje, kuri nustato, ar šauktinis tinkamas karinei tarnybai.
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino nuo kovo 17-osios iki balandžio 3-iosios dienos sustabdytas karių sveikatos patikrinimas priimant į profesinę karo tarnybą. Medicinos personalas skiriamas kitoms užduotims vykdyti.
Kariškiai informuoja, kad nurodymas karo prievolininkams atvykti pasitikrinti sveikatos bus atšauktas arba perkeltas į vėlesnį laiką. Su kiekvienu bus susisiekta individualiai ir suderintas naujas sveikatos patikrinimo laikas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*