Šauliai ir kariai savanoriai galės turėti ginklą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos nuolatiniai gyventojai ir Lietuvoje įregistruoti juridiniai asmenys galės įsigyti ir turėti ginklus, šaudmenis šaulio ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai.
Tai leido Seimas, priėmęs Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas. Jame išplėstas sąrašas asmenų, turinčių teisę laikyti ginklus. Tokiam sprendimui pritarė 60, prieš balsavo 7, susilaikė 28 Seimo nariai.

Įstatymo patikslinimai

Šiuo metu galiojantis įstatymas patikslintas, nustatant, kad A kategorijai yra priskiriami nebe snaiperiniai šaunamieji ginklai, skirti kariniam naudojimui, bet graižtviniai šaunamieji ginklai, kurių kalibras yra 12,7 mm arba didesnis, išskyrus senovinius ginklus ir senovinių ginklų kopijas.
Nustatyta, kad civilinėje apyvartoje draudžiami lazeriniai taikikliai, išskyrus sportui ir Lietuvos šaulių sąjungos nario ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai naudojamus lazerinius taikiklius.
Nustatyta, kad šaulio tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų šauliai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.
Kario savanorio ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai B ir C kategorijų ginklus, jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti kariai savanoriai ar kiti aktyviojo rezervo kariai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.

Leidimas panaikinamas netekus narystės ar nutrūkus sutarčiai

Taip pat nustatyta, kad matomoje vietoje dėkle ginklą gali nešiotis ne tik uniformuotas valstybės institucijos pareigūnas ar asmuo, turintis ginklą profesinei veiklai vykdyti, bet ir uniformuotas šaulys, karys savanoris ar kitas aktyviojo rezervo karys, vykdydami tarnybines funkcijas.
Fizinio asmens, turinčio ginklą šaulio ar kario savanorio, ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai, leidimas laikyti ginklą ir leidimas nešioti ginklą bus panaikinamas netekus narystės Lietuvos šaulių sąjungoje arba nutraukus (nutrūkus) kario savanorio ar aktyviojo rezervo kario sutartį.
Įstatymo pataisos įsigalios šių metų rugsėjo 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto