Šaulių sąjungos aikštė – pikeliškių susibūrimų vieta

Prieš penkiolika metų Lietuvos šaulių sąjungos aikštės pavadinimą atgavusioje vietoje vyksta šventės, renginiai, čia žmonės susitinka, bendrauja.

Prieš penkiolika metų Pikeliuose atkurta Lietuvos šaulių sąjungos aikštė šiuo metu atlieka tą funkciją, kuri buvo minima ir jos atkūrimo šventės metu, – tapo pikeliškių ir miestelio svečių susibūrimo vieta.

Pakeitė pavadinimą

Lietuvos šaulių sąjungos aikštė miestelyje buvo atkurta minint Lietuvos šaulių sąjungos 90-metį. Ta proga 2009-ųjų birželį čia buvo pašventintas paminklinis akmuo, kuriame iškaltas Vyčio kryžius ir žodžiai „Lietuvos šaulių sąjungos aikštė“.
Vien pavadinimo atkūrimu pikeliškiai neapsiribojo. Pasak vietos bendruomenės tarybos valdybos narės Jadvygos Gedutienės, bendruomenės iniciatyva buvo tvarkomi dokumentai ir 2015 m. šis žemės sklypas oficialiai dokumentuose įregistruotas kaip Šaulių sąjungos aikštė.
„Kodėl šaulių aikštė? Todėl, kad nuo 1925 m. ji priklausė Pikelių šauliams, kurie čia treniravosi, rengė pratybas, žaidė futbolą, sportavo. Atėjus sovietams, šis vardas buvo ištrintas. Kiek aš atsimenu, visi ją tuo metu vadino papušyniu – čia vykdavo kolūkio šventės, jubiliatų pagerbimas, sporto varžybos. O kad ji išliko, galime padėkoti tik jau amžinybėn išėjusiam tvarkingam žmogui Juozui Petkevičiui, kuris ją kruopščiai prižiūrėjo, neapleido, neleido sunykti“, – sakė J. Gedutienė.

Pakviečiami ir kaimynai

Netrukus po to, kai buvo įkurta Pikelių bendruomenė (o tai įvyko 2003 m.), šioje aikštėje vėl pradėjo vykti pikeliškių susiėjimai. 2009 metais aikštė buvo atnaujinta, joje įrengta pavėsinė, pastatyta scena, suoliukai.
Pasak J. Gedutienės, nuo 2015 metų šioje aikštėje, kurią vietiniai žmonės vadina šaulių aikšte, pradėtos rengti jau ne tik bendruomenės, bet ir didesnės šventės, į kurias rinkdavosi ne tik pikeliškiai, bet ir svečiai iš Lūšės, Ruzgų ir kitų aplinkinių vietovių.
Nuo 2019-ųjų gimė tradicija visada šioje aikštėje rengti šventes, kurios yra susijusios su tuo, kas tais metais Lietuvoje yra minima. Šią liepos 6-ąją čia vyks šventė „Ten, kur giria žaliuoja“, skirta šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei.

Aikštė – vieta bendrauti

Bendruomenės atstovai džiaugiasi: per penkiolika metų vandalai ar šiaip piktybiškai nusiteikę asmenys aikštėje esančių statinių nė karto nesuniokojo, nesugadino. Jeigu kas nors ir sulūžta, tai tik dėl oro sąlygų, laiko daromos įtakos.
Kaip informavo Pikelių bendruomenės pirmininkė Rita Intienė, antradienį pikeliškiai surengė talką ir atnaujino pavėsinę, nudažė suolelius. Žodžiu, paruošė aplinką už poros savaičių vyksiančiai šventei.
„Norime, kad aikštė nebūtų vieta dėl vietos, o būtų žmonių lankoma, prižiūrima ir per įvairius pasibuvimus, susiėjimus skatintų žmonių bendravimą“, – kalbėjo J. Gedutienė.
Pasak pašnekovės, aikštėje yra vykęs jaunųjų šaulių renginys, orientacininkų varžybos, nuo čia prasideda edukacinės ekskursijos po Pikelius. O ir aikštėje esanti pavėsinė nėra vien dėl koncertinės veiklos – šalia įrengta kepsninė, čia pailsi turistai, vyksta medžiotojų ar vietos gyventojų susiėjimai ir šventės.

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto