Sausio 13-oji: žvakutės languose ir neužmirštuolės prie atlapo

Nuotr. iš „Bitutės“ archyvo

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nuotr. Kaip ir kasmet, Laisvės gynėjų dieną lopšelio-darželio „Bitutė“ bendruomenė paminėjo dalyvaudama pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Šią dieną bendram tikslui susivienijo tiek maži, tiek dideli. 8 valandą ryto dešimčiai minučių uždegėme vienybės, pergalės ir atminties žvakutes. Tą dieną uždegamos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą ir pergalę prieš brutalią jėgą, o taip pat – atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius.
Apie tai, kad mes nepamiršome šios dienos, pranešė ne tik languose degančios žvakutės, bet ir neužmirštuolių žiedai kiekvieno darželio bendruomenės nario atlape. Bendruomenės iniciatyva, neužmirštuolės papuošė ir lopšelio-darželio aplinką.

Nuotr. iš „Bitutės“ archyvo


Ryto rate su vaikais kalbėjomės apie šią dieną (tema ,,Negęsta atminimo ugnelės“), tylos minute pagerbėme žuvusiuosius. Gaminome neužmirštuoles, kuriomis vėliau puošėme darželio teritoriją.
Visi žiūrėjome pažintinį filmą „Laisvės gynėjų diena“.
Šiai dienai skirtus renginius užbaigėme „Bėgimu už laisvę“, vaikai bėgo pasipuošę lietuviška atributika.
Laisvės gynėjų dienos paminėjimą organizavo mokytoja Kristina Janušienė, o bėgimą surengė „Bitutės“ judesio korekcijos pedagogai.

Rita NORVILIENĖ
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto