„Sausio 13-osios kūdikiai“ emigracijos neišvengė

Romo JURGAIČIO (ELTA) nuotr.

Gimusieji 1991 metų sausio 13-ąją tik iš savo mamų pasakojimų žino, kokiomis aplinkybėmis atėjo į šį pasaulį. Tą šaliai įsimintiną dieną pirmąjį laisvės oro gurkšnį įkvėpę vaikai kartu su Lietuva mokėsi stotis ant kojų, žengti savarankiškus žingsnius.
Šiandien jie jau suaugę, į gyvenimą išėję dvidešimt septynerių metų vaikinai ir merginos. Tarp jų – mažeikiškiai Vytautas Valius ir Aušra Butkevičiūtė.
Deja, taip jau susiklostė, kad abu šie „Sausio 13-osios kūdikiai“ pastaraisiais metais savo gyvenimus kuria ne Lietuvoje.

Prieš dešimt metų tada dar septyniolikmečiai „Santarvės“ pašnekovai – auksūdiškis V. Valius ir mažeikiškė A. Butkevičiūtė – pripažino, kad jų gimtadieniai – neįprasti. Vytautas teigė sulaukiantis sveikinimų net iš nepažįstamų žmonių. Iš kur jie tai sužino, sakė nenutuokiąs.
Jaunuoliai pasakojo, kad tą dieną jų šeimos prisimena buvusius neramumus, tačiau tai neužgožia  gimtadienio nuotaikos.
„Ši diena gal svarbesnė tėvams, kadangi jie visa tai jautė, o man juk tada niekas nerūpėjo. Mama prisimena, kaip, surėmus skausmams, ėmė gausti pavojaus sirena. Ji pasiguodė medikams, o tie juokaudami atsakė: netrukdykite, žiūrime televizorių. Kiek žinau, tuokart visi, kas galėjo, žiūrėjo televiziją“, – pasakojo tais metais, sausio 13-osios vakarą, gimusi A. Butkevičiūtė.
Abu pašnekovai, tada dar moksleiviai, „Santarvei“ prisipažino, kad Laisvės gynėjų dienos pernelyg nesureikšmina, tačiau kai kas nors apie šią dieną kalba – klausosi atidžiai.
Panašiai Aušra kalba ir po dešimtmečio.
„Asmeniškai manau, kad ši diena turi didesnę reikšmę tiems, kurie domėjosi ir geba prisiminti tai, kas vyko tuo laikotarpiu. Nenuostabu, kad tėvams ši diena yra ypatinga, tačiau jie tvirtina, jog  pirmiausia tai buvo šventė, susilaukus pirmojo vaikelio, o ne simbolinio Sausio 13-osios vaiko“, –samprotavo pašnekovė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto