Sausio 13-osios minėjimas sostinėje: kodėl pritrūko pagarbos ir padorumo?

Seimo kanceliarijos nuotrauka

Laisvės gynėjų dienos, skirtos pagerbti žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją, minėjimas Vilniuje virto triukšminga akcija.
Nepriklausomybės aikštės prieigose per minėjimą buvo susirinkę apie 2,5 tūkst. žmonių. Tarp jų – ir protestuotojai, minėjimo metu nušvilpę Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, premjerę Ingridą Šimonytę. Kalbant prezidentui Gitanui Nausėdai protestuotojai elgėsi ramiau.
Premjerė savo kalboje priminė: „Svarbu atkreipti dėmesį, kad visais laikais tikra kova už laisvę buvo savęs aukojimas dėl kitų, o ne pastanga užsidėti nuopelnų antpečius ar egoistinis naudos siekis.“
Žmonėms, kurie švilpimu pasitiko Vyriausybės vadovę, kitus minėjimo dalyvius, I. Šimonytė pasakė: „Ir tai, kad jūs šiandien galite man švilpti, yra taip pat tos iškovotos laisvės dalis.“
Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį apgailestavo, kad prie Seimo susirinkę ir per Sausio 13-osios renginį triukšmavę žmonės nukreipė dėmesį nuo tų, kam šis minėjimas buvo skirtas.
Dalis susirinkusiųjų po minėjimo ėmėsi protestuoti „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, taip pat reikalavo atstatydinti Vyriausybę. Tarp jų buvo ir į sostinę nuvykusių mažeikiškių.

Nuotr. iš lrt.lt

Antradienio „Piliečių klube“ – „Santarvės“ kalbintų žmonių nuomonė apie Sausio 13-osios renginį sostinėje, kai kurių dalyvių elgesį ir tikslus bei visuomenės susipriešinimo priežastis.
Dalius RUDOKAS, buvęs mažeikiškis, gyvenantis Vilniuje:
– Kai kas dėl tautos susipriešinimo kaltina pandemiją. Manau, kad ne virusas suskaldė tautą – tiesiog sunkmečiui susiklosčius, kaip ir tą sausio 13-ąją prieš 31 metus arba kaip ir nacių valdymo metu jų paskatinti kolaborantai, taip ir dabar – iš pakampių ir knaipių išlindo prieš tai ten tūnoję veikėjai. Išlindo, kad pakovotų, anot jų, prieš sistemą, prieš tapimą avimis. Nors patys ir yra tos suklaidintos avys.
Kiekvienas galime turėti nuomonę įvairiais klausimais – tai yra kiekvieno teisė. Kiekvienas galim reikšti protestus – tai mums suteikė krauju iškovota laisvė. Bet imti ir drumsti rimtį šią Laisvės gynėjų dieną, šitaip paniekinti tada už mus visus gyvybes paaukojusiuosius, neleisti kalbėti ir nušvilpinėti už laisvę kovojusius ar savo artimųjų netekusius žmones – tai yra daugiau nei šlykštu ir žema. Nėra čia ko daugiau pasakyti.
Ačiū Dievui, kad tokių pasiklydusių sielų yra visiška mažuma – tik, deja, jie patys to nesupranta. Labai gaila tarp jų pamatyti ir jaunus veidus – žmones, tokio amžiaus kaip aš pats, kurie tuo metu dar negalėjo stovėti ir kovoti už savo šeimas, tėvus ar senelius – už savo ir savo vaikų būsimą laisvę.
Labiausiai būtent tokių suklaidintų žmonių ir gaila – kas turi būti nutikę jų gyvenime, kad tokią dieną rinktųsi šitaip įžeidinėti tuos, kurie už juos tuo metu kovojo. Juk jie šiandien visko turi dėl to, kad kažkas tada už juos paaukojo gyvybę ar sveikatą. Tai tiesiog nepagarba.
Į protestuotojų būrį įsijungę žmonės, gaila, bet iki šiol nėra laisvi – žmogus tikrai laisvas yra tik tada, kai supranta, jog turi ne tik teises, bet ir pareigas, turi moralę ir atsako už save ir savo veiksmus.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

48 Atsakymai į “Sausio 13-osios minėjimas sostinėje: kodėl pritrūko pagarbos ir padorumo?”

 1. ! parašė:

  Senis kada bliaus is balkonelio jau bijo buti nušvilptas.Kursto savanorius pulti protestuojančus.Manai gausiai atvažiuosim iš Mažeikiu ir nušvilpsim ši ponėka.

  1. Kaimas parašė:

   Asile ar žinai kas Ira sausio 13

  2. Anonimas parašė:

   Žiūrėk, kad švilpynė į mazgą nesisirangytų.

 2. Tautietis parašė:

  Konservatoriai yra ne tauta balsavot už Raudonaja Dalia.Jus esat konservatoriu liaudis ačiu Dievui Mažeikiuose jus esat žemiau plintuso.

  1. to tautietis parašė:

   O pagal jūs tauta yra tos kremlinės padugnės, kurios sausio 13 jaučiais maurojo?

   1. Va parašė:

    Laižyk senio užpakali

 3. Vija parašė:

  Kaltinu Vilniaus savivaldybę kam išdavė tokią dieną leidimą mitingui. Mitinguoti, švilpti galima, tai iškovotos laisvės kaina, bet tik ne per tokią Lietuvai įsimintiną dieną. Čia ne tik kritusių už laisvę negerbimas, bet ir pačių savęs. Na, o valdžia tokia kokią išsirinkome.

 4. Pabaiga bus parašė:

  Del kuo pavardies nier pri straipsnisus siuksles santarves???!
  Esat stebame per padidenamuji stekla patykieket.
  Plandemije baigses, o straipsniu kurieje leks, uj uz atkatus teks atsakyt.

 5. Tautietis parašė:

  Viespatie Dieve saugok Lietuva tėvyne nuo karo maro , bado ir konservatoriu valdžios !

  1. Atsieit tautiečiui parašė:

   Labiausiai reikia saugoti nuo tokių kaip tu. Joks tu man ne tautietis,

   1. Vip parašė:

    Patys ir išrinkote tas konservines atmatas.Gavote,tai ko ir esate verti.Ir nereikia čia bliauti.

   2. Tautietis parašė:

    Konservatoriai yra ne tauta balsavot už Raudonaja Dalia.Jus esat konservatoriu liaudis ačiu Dievui Mažeikiuose jus esat žemiau plintuso.

    1. tautiečiui parašė:

     Su psichiatru pasikonsultuoti nebandėte? Gal Veryga galėtų padėti? :))))“

 6. Darius parašė:

  Valdže netink ne vėina dėina protestout. Tik valdže ī protinga, išmintinga ir teisinga. Visi kiti budule, padugnės ir tt. Tokėi protingi bevaldīdami šali išpardavė ir praskuolėna ir aiško savės nenuskriaudė. Mažeikiete gal jau pamėršuot kap Lanzbėrgis Mažeikiū Nafta JAV padovanuojė ir dar primokiejė? O gal daba džiaugaties elektras, duju, šėldėma kainuom? O gal patnk fašistinis žmoniū rušiavėms i skiepītus ir neskiepītus iš pastarūjū atemont žmoniū teises?

  1. Ko ne parašė:

   tamsta Darius valdžioj? Ar tik liežuviu malti mokat. Klounas

 7. Petras parašė:

  Oi oi oi gyvulių ūkis apsitvėrė prabangia tvora ir buvo nušvilptas o norėjo ant svetimos birkos į rojų nujot

  1. Ar parašė:

   pats žinote kas yra Gyvulių ūkis?

 8. Anti parašė:

  Absoliučiai nenormaliai atrodo kai susirenka pagerbti sausio 13 aukų KGB pulkininko dukra, Partinės mokyklos dėstytoja, kuri 1991 m sausio 13 buvo visai kitoje barikadų pusėje nei žuvusieji, čia tas pats kai Vokietijoje susirinktiu pagerbti fašizmo aukų Himlerioo ir Gebelso vaikai, bet Vokietijoje iki tokio absurdo teatro dar nedaejo.

  1. Anonimas parašė:

   „…nedaėjo.“ Ruskis? Lietuvių kalboje priedėlio „da“ nėra.

 9. Manau parašė:

  Savo straipsniu Santarvei pritrūko pagarbos ir padorumo ŽMONĖMS.

 10. Žinot parašė:

  Visa širdim palaikau tuos, kurie buvo susirinkę į mitingą prie Seimo! Tik šį sykį Seimas buvo apsitvėręs tvora nuo savo žmonių… Nors jie mūsų jau ir žmonėmis nelaiko, kaip pasakė vienas senas išverstaskūris… Įprato valdžiažmogiai tą dieną patys save pasveikinti, patys sau paploti, patys sau iš balkonėlio pamojuoti! O čia mat- per arti žmones prileido! NIEKADA nepamiršiu šių žodžių, kuriuos pasakė negerbiamas Landzbergis! NIEKADA!

  1. Be to parašė:

   Lansbergio dabar sėdėtume Rusijos federacijoj. Norit to? Tai ne Lietuvos žmogus ir esat, kaip sakė profesorius. O Lansbergis visada pasisakė už Lietuvos laisvę. Jei jums jos nereikia- sėkmės į Rusiją, galėsit džiaugtis Putinu. Man nėra lengva, bet gyvenu laisvoje šalyje ir pasirenku laisvai.

  2. Anonimas parašė:

   Jis jūs taikliai pavadino tikruoju jūsų vardu.

 11. Jonis parašė:

  Propiesorius vos bepaena bet nuo lovio ne su pagaliu nenuvysi va kur blogis Lietuvai , sitas issigimelis visaip Lietuva prie prarajos stume tai dabar jo anukelis broilerinis ta pati daro o zmones nusvilpe konservu- pi…… banda o ne zuvusiuosius , pasiziurekit per tylos minute TYLA …..

  1. parašė:

   iš Tamstos atėmė profesorius? Dūšioj ubagas buvote, toks ir likote- ką atimsi čia?

 12. Lina parašė:

  Gėda, kad yra lietuvių tarpe tokių, kurie protestams renkasi TOKIĄ dieną. Gali rinktis visas likusias 364 dirnas… Tai tik įrodo, kad jie yra tie nemąstantys avinai.. .

 13. reikia, bet laiku parašė:

  Kritikuoti valdžią reikia, man irgi ne visi jos sprendimai patinka. Bet tik ne tokią dieną, ne per tokį minėjimą. Sausio tryliktąją Lietuvą ir jos valdžią žmonės gynė, nors galbūt ji irgi ne visiems patiko. Džiugu tik tai, kad tokių rėksnių, negerbiančių kitų atminimo, nėra daug…

  1. Anonimas parašė:

   O ar valdžia išduoda leidimą streikuoti, mitinguoti? Ne….juk pandemija… Va ir gavo kas priklauso, pagal nuopelną… Žuvusieji buvo pagerbti, nematau nieko baisaus, tegul damutės susimąsto, tai jos turėjo ne bekalbėti ir taip pagetbti žuvusiuosiu, o ne erzinti susirinkusius savo kalbom…

 14. Antanas parašė:

  Santarvės redakcija eilinį kartą susimovė eidama koja kojon su šios dienos veikėjais ir tarnaujanti šiandieninės valdžios konjuktūrai. Nejaugi rajono laikraštis nerado Mažeikiuose žmogaus buvusio ir mačiusio kas vyko Vilniuje.Parašėte atsieit buvusio mažeikiškio neišlenda viso iš Vilniaus knaipiu kliedesius .Gėda už jus ir jumis apspjaudytą žodį Santrvė.

 15. Irena parašė:

  Susirinko šiukšlės parėkauti ir tiek.

  1. Anonimas parašė:

   Gal į akis žmonėms pasakykit… Kaimynui, kolegai, gominaičiui…

   1. Irena parašė:

    Mano kaimynai, draugai ir giminaičiai yra normalūs žmonės, o ne baubiantys gyvuliai.

    1. Žinot parašė:

     Pagarba žmonėms, kurie atėjo į mitingą, ir gėda mekenančioms avelėms, varomoms į skerdyklą!

     1. Anonimas parašė:

      Nuo kada baubiantys babuinai tapo žmonėmis? Žmonės gerbia žuvusius ir nešokinėja ant jų kapų su megafonais..

 16. Arvydas parašė:

  Ir vėl eilinis bandymas skirstyti žmones, akcentuoti kur reikia, nutylėti kas patogu. Tai ne žiniasklaida, tai žmonių kiršinimas

 17. Laisve parašė:

  Tu gal po stalu tada vaiksciojai o as buvau! Siekiai buvo tie patys kaip ir dabar streikuojanciu-LAISVE!!! Kaip ten straipsny kalbintas buves mazeikietis- „islindo is kanapiu“. Yaip.gal ir is kanapiu! Tik diekis taspats-LAISVE!!! O jam patinka sedet tose kanapese.tai ir sedek! O mes laisvi zmones!mes patys norim pasirinkti kaip gyventi.ir konstitucijos apderginet ir lauzyt niekam nevalia net isrinktiesiems!!!

 18. Nunu parašė:

  Zinesklaida bando suvelti visa kontekstą į vieną ir iš to pagaminti naują kūrinį- ale protestuotojai negerbe žuvusiųjų ir kad žmonės sakytų vaje vaje kokie baisus protestuotojai, niekas neakcentuoja kad visi šukavimai ir nepagarba buvo parodyta ir tiesiogiai nukreipta į šios niekingos valdžios vykdoma politika,ir akivaizdžiai matosi nes Nausėda plojimų sulaukė, o valdzia paniekinimo,kodėl per sausio 13??? Todėl kad valdžia priversta išeiti į lauką ir atsistoti prieš liaudį, o laidis aiškiai išreiškė savo nuomonę ant valdžios,ir sausio 13 ce ne prie ko visi žino visi gerbe kas 1991 įvyko gaila kad smaigalyje lanzber GIS buvo….

  1. Anonimas parašė:

   Kelių žodžių be klaidų parašyti nesugebat, bet diskutuoti lendat. Tokie ir minioje kiaulėmis žviegė, jaučiais baubė.

 19. Vytautas parašė:

  „Kiek man teko matyti, susirinkusi publika pagarbiai elgėsi atiduodama pagarbą žuvusiems. O kad švilpė I.Šimonytei ir V.Čmilytei, ponios turėjo pačios susimąstyti, kodėl buvo parodyta nepagarba tik joms, kurios kurčios ir aklos Laisvei ir Lietuvos simboliams už kuriuos žuvo mūsų tautos didvyriai.
  Žmonės jau daugiau negali tylėti, matydami, kaip valdžia nieko nedaro dėl kylančių kainų, brangstančių degalų, šildymo ir elektros, bet kalba apie naujus mokesčius, kurie pavers gyvenimą Lietuvoje nepakeliamu. Žmonės mato valdžios neveiksnumą iškilus problemoms, jos nenormalų polinkį stumti visuomenei nepriimtinas ideologijas, prigaminti naujų bėdų Lietuvai ir dar su milžiniškomis neigiamomis pasekmėmis, kurių buvo galima išvengti.“
  Karbauskio citata iš Respublikos.lt

  1. Edmundas parašė:

   Koks Karbauskis, tokia ir nuomonė. Tas išverstaskūris turbūt pirmas su raudonais gvaizdikais lėktų pasitikti rusų tankų. Kaip ir daugelis tų žviegiančių demonstruotojų.

   1. Kazys parašė:

    Teisingai

   2. Vytautas parašė:

    Svarbiausia ne kas pasakė, o ką pasakė. Tai taiklūs žodžiai…

 20. B. parašė:

  Jokios kultūros, jokios pagarbos žuvusiems ir sužalotiems prieš 31 metus. Žviegiantys, baubiantys, išsišiepę nuo pykčio veidai. Iš kur tiek neapykantos aplinkiniams ir demokratiškai išrinktai valdžiai? Nepatinka valdžia, lauk rinkimų ir balsuok už kitus. Man irgi ne visi Seimo ir Vyriausybės sprendimai patinka, bet aš neinu į aikštę ir ten nerėkiu, kaip skerdžiama kiaulė. Baisu ir negražu.

 21. Paulius parašė:

  Tikrai nuotraukoje jauni žmonės …. :D Ypač pirštu į dangų rodantis garbaus amžiaus žmogus :D

  1. Pauliui parašė:

   Garbaus amžiaus sulaukė, o proto taip ir neįgijo. Pats amžius savaime nėra jokia dorybė, prie jo dar ir išminties reikia..

 22. Ta pati parašė:

  Kliedesiai… savo staripsniais toliau priešinat žmones… jei vakar nebuvau Vilniujje, nereiškia, kad nepalaikau ten buvusių… pabodo valdžios neadekvatus valdymas…paskaitykite, ką rašo žmonės buvę prieš 31 metus, jie ir vakar buvo, lygiai taip pat vėl bandė kovoti už laisvę, lygiai taip pat švilpė…

  1. o parašė:

   jūs adekvatus? Gyvenkit savo gyvenimą. Nesugebat, neturit pinigų?- VADINASI ESAT TINGINYS ARBA LIURBIS. Dirbkit ir užsidirbsit. O tie bliovusieji tai ir matosi, kad nei darbo, nei proto turi. Aš tuo metu dirbau, nes gyvenu savo gyvenimą

  2. Tai pačiai parašė:

   Gal kai kurie iš tos minios ir buvo prie Seimo prieš 31 metus, nors daugelio gana jauni veidai leidžia stipriai tuo abejoti. Tik turbūt kaip ir vakar „kovojo“ jedinstvininkų pusėje, švilpdami ir rėkaudami, bandydami nuversti teisėtai išrinktą valdžią. Bjauru buvo žiūrėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto