Savaitgalį – į muziejus ir dvarus

Šeštadienį Viekšniuose, Židikuose bei Mažeikiuose muziejai dirbs ilgiau nei įprastai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vyriausybei nuo liepos 1 dienos Lietuvoje atšaukus karantiną, kultūros įstaigos lankytojams plačiai atveria duris.
Šeštadienį lankytojai laukiami Mažeikių muziejuje bei jo padaliniuose – čia vyks Europos muziejų naktis.
Šeštadienį Dautarų, o sekmadienį Renavo dvaruose šeimininkai laukia rajono gyventojų ir svečių – jie kviečia į Lietuvos muziejų kelio inicijuojamus „Kultūrinių kraštovaizdžių: parkų ir sodų meno“ renginius.

Dirbs ilgiau, nei įprasta

Po metų pertraukos šeštadienį visi norintieji kviečiami iki pat vidurnakčio nemokamai lankyti Lietuvos muziejus.
Europos muziejų nakties renginiai pirmąjį liepos šeštadienį šurmuliuos visoje Europoje. Muziejininkai šia akcija siekia atverti muziejų duris lankytojams neįprastu metu ir įvairiomis kultūrinės edukacijos formomis supažindinti visuomenę su jų kolekcijomis.
Vakariniuose-naktiniuose renginiuose lankytojų lauks įvairios pramogos, staigmenos, teminės ekskursijos, diskusijos, paskaitos, parodų pristatymai, kino filmų peržiūros ir panašiai.
Prie akcijos jungiasi ir Mažeikių muziejus bei jo padaliniai Viekšniuose, Židikuose.
Mažeikių muziejus rytoj veiks nuo 10 iki 24 valandos. Vakarinėje programoje – šiuo metu veikiančių ekspozicijų pristatymas ir apžiūrėjimas, mažeikiškio atlikėjo Dominyko Mazaliausko koncertai, piešimas ant molbertų, internetinė viktorina „Mažeikių kraštas“.

Aktyvi diena Vaistinės muziejuje

Viekšnių vaistinės, Aviacijos pradininko Aleksandro Griškevičiaus bei Šatrijos Raganos muziejus bus galima lankyti nuo 9 iki 22 valandos.
Vaistinės muziejaus kiemelyje 10 valandą prasidės Akmenės ir Mažeikių krašto fotografų klubo „Lokys“ parodos pristatymas bei edukacija. Vėliau bus atidaroma Vinco Deniušio meno mokyklos dailės skyriaus diplomantų ir mokinių darbų paroda.
Nuo 14 valandos vaistinės muziejaus darbuotojai bei lankytojai įsilies į „Lietuvos muziejų kelio“ projektą „Kultūrinių kraštovaizdžių: parkų ir sodų menas“. Lankytojai kviečiami dalyvauti muziejuje veikiančios sodo ekspozicijos pristatyme ir arbatų degustacijoje „Nuo sodo iki puodelio“.

Svečių lauks ir rajono dvarai

Prie projekto „Kultūrinių kraštovaizdžių: parkų ir sodų menas“ jungiasi ir Dautarų bei Renavo dvarai. Rytoj, šeštadienį, 17–18 val. vyks nemokama ekskursija po naujai atgimusį Dautarų dvaro parką. Ją ves architektė, restauratorė ir dvaro savininkė Gražina Juknevičienė.
Sekmadienį pažintinis renginys vyks ir Renavo dvaro parke. Vidurdienį prasidės ir apie pusvalandį truks virtualus pristatymas „Istoriniai sodai bei parkai“. Jame lankytojų laukia pažintis su parkų kūrimo stiliais bei garsiausiais bei įspūdingiausiais Lietuvos parkais.
Nuo 12.30 val. lankytojai kviečiami į pažintinį pasivaikščiojimą po Renavo dvaro parką. Apie jo formavimo ypatybes ir istoriją, mažąją architektūrą papasakos dvaro sodybos vadovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*