Savaitgalį Mažeikiuose susitiko stipriausi šalies vyrai

Laimutės STANKIENĖS nuotr.

Šeštadienį senamiesčio parkas tapo mažeikiškių traukos vieta – čia vyko miesto šventė „Lietuvos kelias – 30 žingsnių“. Vienas pagrindinių jos akcentų buvo stipriausių šalies galiūnų pasirodymas.

Nusitaikė į titulą

Stipriausių šalies galiūnų pasirodymo Mažeikiams teko laukti penkiolika metų – paskutinįkart mūsų mieste galiūnų turnyras „Mero taurė“ vyko 2005 m.
Šeštadienį senamiesčio parke dėl šalies galiūnų čempiono titulo išsirikiavo kovoti dešimt sportininkų. Jie varžėsi šešiose rungtyse.
„Bus įdomu. Jau trejus metus nedalyvauju šalies čempionatuose, bet, siaučiant koronavirusui, gerokai sumažėjo tarptautinių startų, tad kilo noras šešioliktą kartą tapti šalies čempionu.

Laimutės STANKIENĖS nuotr.

Net sunku pasakyti, kas iš varžovų „mes pirštinę“. Šiuo metu Lietuvoje yra daug panašaus lygio galiūnų, visi nori užlipti ant aukščiausio laiptelio. O ir jūsų miesto atstovui Mantui Lalui gali padėti namų sienos“, – prieš startą kalbėjo stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas.

Varžėsi ir sirgaliai

Nors beveik viso renginio metu purškė lietus, sirgaliams nuobodžiauti nebuvo kada – jie ne tik stebėjo galiūnų kovas, bet ir patys galėjo dalyvauti varžytuvėse, pelnyti prizus. Vyrams buvo siūloma rungtis, laikant ištiestose rankose ne tik benzininį pjūklą, bet ir giros skardinių pakuotę, padangą, moterims – medžio anglių pakuotę.
O pripažinti stipruoliai varžėsi rimčiau.

Laimutės STANKIENĖS nuotr.

Nuo pat pirmų rungčių į priekį išsiveržęs Ž. Savickas varžovams nepaliko jokių vilčių – nugalėjęs penkiose iš šešių rungčių ir surinkęs 58 taškus, jis tapo šalies galiūnų čempionu.
Antras buvo Dainius Repšys iš Rokiškio, surinkęs 45 taškus. Paskutinėje rungtyje, kurios metu reikėjo tempti traktorių su priekaba, keliomis akimirkomis minėtas galiūnas aplenkė trečioje vietoje likusį Karolį Aleksandravičių iš Šilalės (44 taškai).
Ketvirtą vietą, pelnęs 36,5 taško, iškovojo Saulius Skikas iš Pakruojo, penktą užėmė mažeikiškis M. Lalas, triumfavęs estafečių rungtyje (34 taškai).
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Laimutės STANKIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*