Saviizoliacijoje esantiesiems reikalingas prievaizdas?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiuo metu privalomojoje izoliacijoje yra apie penki šimtai rajono gyventojų, iš jų 140 – dėl kontakto su sergančiuoju COVID-19. Izoliacijoje esantiems žmonėms nustatyti tam tikri apribojimai, reikalavimai, tačiau kontrolę vykdantys pareigūnai pastebi, kad ne vienas žmogus linkęs juos pergudrauti. Dažniausiai į nepaklusniųjų akiratį pakliūva grįžusieji iš užsienio.
COVID-19 ligos statistika rajone jau kelis kartus didesnė, nei buvo karantino metu. Specialistų teigimu, bet koks atsipalaidavimas, atsakomybės nebuvimas gresia pavojumi ilgam išlikti pandemijos spąstuose.

Per du mėnesius – beveik 40

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pateikiama statistika apie naujus susirgimus byloja, kad COVID-19 infekcija Mažeikių dar nesiruošia palikti. Atvirkščiai, susirgimų kreivė kasdien kyla vis aukštyn.
NVSC Telšių departamento trečiadienį „Santarvei“ pateiktais duomenimis, nuo rugpjūčio 1 dienos Mažeikių rajono savivaldybėje iš viso registruoti 39 susirgimai. Iš šių susirgimų 10 patvirtinta Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotojams ir vienam su Savivaldybės taryba siejamam asmeniui, antrinių susirgimų – 13 (daugiausiai šeimos nariams).
Šiuo metu sergančių COVID-19 infekcija rajone – 28 gyventojai. Šią savaitę NVSC sulaukė informacijos apie 5 pasveikusius žmones.
Praėjusią savaitę, per penktadienį ir šeštadienį, išsiaiškinta, kad šia liga susirgo 5 rajono gyventojai, o jau per pirmadienį ir antradienį buvo registruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Trečiadienį užfiksuotas dar vienas susirgimas, taip pat siejamas su protrūkiu Savivaldybės administracijoje, – informavo NVSC.

Kam privaloma izoliacija

NVSC Telšių departamento naujausiais duomenimis, privalomoje izoliacijoje dėl kontakto su sergančiuoju yra 140 mūsų rajono gyventojų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*