Savivaldos jubiliejui paminėti surengta konferencija

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo

Šią savaitę Mažeikių muziejuje įvyko du renginiai, skirti Mažeikių savivaldos 100-mečiui paminėti. Trečiadienį atidaryta fotografijų paroda. Ketvirtadienį įvyko konferencija „Mažeikių savivaldai 100. Fragmentai iš tyrinėjimų“.
Lektorių pranešimų klausęsi konferencijos dalyviai įsitikino: mūsų miesto, rajono savivaldoje nuo seno buvo ir juodo, ir balto.

Vietos savivalda suprantama kaip teisė ir veiki galimybė vietos valdžios organams savo atsakomybe ir vietos gyventojų interesais vadovaujantis tvarkyti ir valdyti didelę dalį viešųjų reikalų.
Praėję šimtas metų nuo Mažeikių savivaldos susikūrimo – gera proga supažindinti istorija besidominčius mūsų rajono gyventojus su rajono savivaldos istorija, su ją tyrinėjančių kraštotyrininkų, istorikų, geografų atradimais, pastebėjimais, įžvalgomis.
Muziejuje vykusioje konferencijoje pranešimą apie pirmąjį Mažeikių burmistrą Feliksą Pračkauską skaitė Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojas, kraštotyrininkas Algirdas Vilkas. Mažeikių muziejaus istorikas Mindaugas Buknys išsamiai papasakojo apie „Tūzų departamento“ vardą gavusį vieną mūsų rajono skandalą, į kurį buvo įsivėlę mokytojai, švietimo inspektorius bei savivaldos atstovai. Istorikas Vytautas Ramanauskas kalbėjo apie tamsiuosius savivaldos užkulisius. Pamąstymais, prisiminimais su konferencijos dalyviais pasidalijo buvęs Mažeikių miesto meras, o dabar Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Jurkus.
Konferencijoje sulaukta ir būrio svečių. Pranešimą skaitė iš Mažeikių kilusi Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus darbuotoja, istorikė Vilma Akmenytė-Ruzgienė. Klaipėdos universiteto Socialinės geografijos ir regionistikos centro mokslininkai Angelija Bučienė ir Eduardas Spiriajevas apžvelgė Ventos upės hidrometrinius tyrimus Mažeikių rajone, kalbėjo apie mūsų rajono socialinę, ekonominę geografinę raidą, turistinį potencialą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*