Savivaldybei savų teisininkų nebeužtenka

Savivaldybėje darbo užtenka ir saviems, ir iš kitur pasitelktiems juristams. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybė, nors ir turi visą būrį savų juristų, perka nepigias sostinės teisininkų paslaugas. Už 238 valandas konsultacijų valandas sostinės juristams sumokėtų pinigų būtų užtekę Savivaldybės mero pusmečio atlyginimui.
Samdyta advokatų kontora Savivaldybės juristams padeda atstovauti ir teismuose, kuriuose narpliojami abejones sukėlę valdininkų bei politikų sprendimai.

Savivaldos atstovai apie teisinių paslaugų pirkimą kalba kaip apie būtinybę, tačiau, ar išleisti biudžeto pinigai atsiperka, niekas neskaičiuoja.
Mažeikių rajono savivaldybės administracija ir Advokatų profesinė bendrija „Sviderskis, Kaminskienė ir partneriai“ teisinių paslaugų sutartį sudarė 2015 metų balandžio mėnesį.
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius teigė, kad ir ankstesniais metais tekdavę pasinaudoti iš šalies pasitelktų teisininkų paslaugomis – atskiroms byloms, konsultacijoms. Tokia sutartis sudaryta pirmą kartą.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

16 Atsakymų į “Savivaldybei savų teisininkų nebeužtenka”

 1. apas parašė:

  PONAI nemėgsta tarnauti paprastiems žmonėms,nes jie mėgsta tik ponauti.

 2. AČIŪ parašė:

  Dėkoju žurnalistei už straipsnį, kuris parodo kaip savivaldybė neūkiškai leidžia mūsų rajono gyventojų pinigus. Primename, PONAI, jūs turite tarnauti mums paprastiems rajono žmonėms

 3. to jorei parašė:

  savivaldybės administracijos tinkllalapyje yra teisės skyrius su keturiais etatais, tačiau rašyta, kad kai kuriuose skyriuose dar yra teisininkai :)

 4. Jorė parašė:

  Straipsnyje rašoma, kad Telšių savivaldybėje dirba tik 2 teisininkai, o esant reikalui samdoma advokatų kontora. O kiek Mažeikių savivaldybėje teisininkų? Kodėl Telšiuose viskas padaroma? Ir su kuo tiek bylinėjasi ponai iš Mažeikių?

 5. Renatai parašė:

  Renatėle, gal prieš kitus kritikuojant pradžiai reiktų bent jau be akivaizdžių gramatinių klaidų rašyti išmokti :-) Jau nekalbu apie stilių – visiškas minčių kratinys :-)

 6. Manau parašė:

  Meras kaip visada be nuomonės ir kaip visada ne prie ko. Ar ilgai vykdysite kitų valią, gal savo kadenciją baikite garbingai?

 7. Kostas parašė:

  Mano nuomone, šitą straipsnį užsakė asmuo, kuris dabar (byla(-os ) turi būti pradėtos 2014-2015 m.m.) bylinėjasi su savivaldybe. Straipsnyje tikriausiai nėra parašyta, kokiose konkrečiai bylose savivaldybę atstovauja Advokatų profesinė bendrija „Sviderskis, Kaminskienė ir partneriai“ ( jei yra nurodyta, gal galite komentaruose parašyti, kokios tai bylos). Nesusipažinęs su Advokatų profesinės bendrijos „Sviderskis, Kaminskienė ir partneriai“ teisinių paslaugų sutartimi, sudaryta 2015 metų balandžio mėnesį su Mažeikių savivaldybe, negaliu pasakyti, ar ji bloga. Bet, pav., jei ji būtų sudaryta kokiais 2013 metais su “Saurida”, tebūtų buvę 1-3 teismo posėdžiai Mažeikių rajono apylinkės teisme ir 1 posėdis Šiaulių apygardos teisme. Todėl negaliu suprasti, kas čia blogo, kai darbams, kuriems reikalinga aukštesnė profesinė kvalifikacija, yra samdomi tikrai profesionalūs savo srities žinovai. Galbūt, sutartis sudaryta tik savivaldybės lėšoms pasisavinti, bet tai mažai tikėtina. P.s. Prašau parašykite, ar yra nurodyta straipsnyje, kokiose bylose savivaldybę atstovauja Advokatų profesinė bendrija „Sviderskis, Kaminskienė ir partneriai“. Ačiū.

 8. renata parašė:

  Mažeikių savivaldybė perka brangius teisininkus, kyla klausymas kam? wink emocija;-) Kokios kompetencijos sėdi – būtent sėdi, darbuotojai, stumia darbo valandas eilę metų, kenkia miesto gyventojams savo neveiklumu, dalis jų ir parazituojantis … Teko dalyvauti ekonomikos posėdį, likau apstulbusi be žado, nuo tokio absurdo…O kodėl niekas nesidomi, kokia žmogus gauna antrinę teisinę pagalbą mūsų rajone, patikėkit graudu…..neteikiama mūsų rajone tinkama, kvalifikuota teisinė pagalba…Pagal įstatymą gali paskirt, nes privalo ir atimt, nes neranda, kas tinkamai, kvalifikuotai gali surašyti ieškinį ir ginti žmogaus teises…smile jaustukas:-) absurdas ar ne? Skaitom, kas dar…kuo toliau tuo gražiau smile jaustukas:-)
  Nuspręsta ir įpareigota, pateikta Savivaldybių juridiniams skyriams, pirminiai teisiniai pagalbai, vienas iš sprendimų…..
  Į mano rankas pakliuvo 2016 gruodžio 01 dienos Teisingumo ministerijos mokymo programos seminaro rašliava, tad dalinuosi ..smile emocija:-)
  Neturėtų būti pildomas prašymas apskųsti Tarybos priimtą sprendimą ar raštą, kuriuo atsisakyta suteikti ATP( antrinę teisinę pagalbą) ar prašymas paliktas nenagrinėtu…Vertimas ir išvados: tarkim, žmogus nustekentas valstybės, praradęs pinigus arba apvogtas savivaldybės ar jai pavaldžios įmonės, paliekamas be jokios teisės, nes neturės galimybės apginti teisiškai savo teises….Kas tai lietuviškas išskirtinis teisingumas, kas per teisininkai rašo, kokį išsilavinimą turintis ?….. Sumąstė pajuokint pasaulį, Europos žmogaus teises? Ar bando keliamo galvos skausmo atsikratyt, savo klaidas pripažint, taisyt, o gal ir teks susimokėt… ir dar reikės dirbt…
  Gal, kas turit informacijos, gal gali padėti vietinių laikraščių korespondentai, kas teisingumo ministerijoje šituos sprendimus priima, kuria šitokį „briedą“, įtariu, kad „labai kompetentingi sėdį“, kad nesuvokia, kad tai akivaizdus žmogaus teisių pažeidimas…“briedas“ prišatraujantis žmogaus teisių įstatymui… O kol tai tęsis bus pažeidžiamos žmonių teisės, gyventojai skurdinami, paliekami be teisių. Prašom pagalbos smile emocija

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Teisingai rašo Ieškovas.Buvo virš penkiolika teismų su saurida dėl pastoviai keliamo abonentinio ir dujų mokesčio.Stebėjome pono Michailo poziciją tuo klausimu ir ką pamatėme?Nusivylėme mūsų išlaikoma institucija.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Paskutinis,naujausias anekdotas-nuo ko ginasi mūsų išrinktieji?

 11. Jonis parašė:

  Ar tik man taip atrodo kad visas miestas dirba savivaldybei?Nors siaip teretu but atvirksciai.Dirba zmones ,uzima pareigas ,gauna alga ir nesugeba atlikt savo darbo nu ir kaip dabar suprast ,zinau anekdota kaip pries koki 10 metu vienas virsininkelis i valdiska kontora buvo priemes staliaus santehniko pareigoms savo kaimyna viena ranka ,tai cia turbut panasiai kai juristai nesusigaudo istatymuose o kas gali paneigt kad ponuliai savo gimines idarbine Baisiau negu baisu.

 12. apas parašė:

  Jeigu mūsų teisininkai nesugeba atlikti savo pareigų,tai jie nemoka ką privalo žinoti.

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Baisu, jei tai tiesa, tai ponas Kryžius turi apmokėti asmeniškai už Vilniečių teisines paslaugas. Kitas variantas yra atleisti savivaldybėje dirbančius teisininkus.

 14. oho parašė:

  ką bepridursi, patarėjai, teisininkai. Nuo ko ginasi? Nuo savo rajono gyventojų? Galimai nekompetencijai kompensuoti teisininkų paslaugos? Kažin ar savo ūkyje irgi taip tvarkosi prisisamdo traktoristų ir dar firmą, kad žemę suartų…

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažeikiu r. sav. turi nemažai kvalifikuotu teisininku ir samdosi dar už valstybės lėšas ale brangius teisininkus… Jūs tikriausiai juokaujat?!

 16. Ieskovas parašė:

  Tai kaip bylinetis su savivaldybe eiliniam zmogui? tai kam reikalingi savivaldybei teisininkai? tai reiskia,kad zmogus mokantis mokescius,niekada savo teisiu neapgins,nes jis netures tiek pinigu ipirkti teisininku brangias paslaugas.Ar Lietuva demokratine valstybe???Tai kam moketi mokescius,kad iskilus gincui,gintu savivaldybes teisininkai kurie nesugeba apginti net savo įstaigos…. Straipsnis turėtu buti paviešintas per televizija, kad žinotų visi Mažeikių raj., gyventojai, kad su Mažeikių sav. nepasibilinėsi, Civilinis procesas bylinejimosi pats savaime yra sudėtingas, eilinio Lietuvos gyventojo niekas negina, ir negins vat ir Lietuva, kur prokuratūra, kam tarnauja savivaldybės tarnautojai, kurie savo klaidas apgina kvalifikuotu teisininku komanda, Slykstu eilinis žmogus neturi galimybės apginti savo teises, šitas straipsinis turi buti perduotas paviešintas, o ne užmirštas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto