Savivaldybėje – naujų automobilių dalybos

Šią savaitę Mažeikių rajono savivaldybės automobilių ūkis buvo papildytas dviem naujomis mašinomis „Mazda 6“. Jas ketveriems metams išnuomojo UAB „Klaipėdos Vista“. Sausio mėnesį turėtų būti parvaryta reprezentacinė „Audi 6“, kurios pirkimo sutartis jau pasirašyta. Kai kurias senąsias mašinas numatyta parduoti.
GARANTAVO, KAD PROBLEMŲ NEBUS
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius „Santarvei“ teigė, kad naujų automobilių įsigijimas buvo būtinas. Iš 14 turimų mašinų tik viena „Škoda“ yra ketverių metų senumo. Visoms kitoms daugiau nei dešimt metų. Savivaldybės vadovas akcentavo, kad joms išlaikyti, remontuoti yra išleidžiama daug pinigų, todėl nuspręsta atnaujinti automobilių ūkį.
Kadangi mašinoms pirkti arba išperkamajai nuomai Savivaldybė pinigų neturi, buvo nuspręsta jas nuomoti. Ieškota didelių, patogių mašinų. Dėl to automobiliais prekiaujantiems centrams buvo išsiųsti paklausimai. Tinkamiausias sąlygas pasiūlė UAB „Klaipėdos Vista“, sutikusi nuomoti automobilius „Mazda 6“, kainuojančius beveik 49 tūkst. be PVM mokesčio.
Lapkričio 24 dieną pasirašytoje sutartyje numatyta, kad rajono Savivaldybė kas mėnesį už kiekvieną mašiną mokės 1354 litų nuomos mokestį. Už abi mašinas įmokėtas beveik 6 tūkst. litų pradinis mokestis. Šiose sumose nenurodytas PVM. Sutartis pasirašyta trejiems metams. Po to Savivaldybė galės mašinų nebenuomoti arba jas nusipirkti už likutinę vertę (18096 Lt).
UAB „Klaipėdos Vista“ įsipareigojo apdrausti automobilius nuo avarijų, stichinių nelaimių, trečiųjų asmenų neteisėtos veiklos ir vagystės, taip pat Civilinės atsakomybės draudimu. Ši įmonė pasižadėjo rūpintis mašinų technine priežiūra, jas remontuoti, keisti ir sandėliuoti padangas.
Pasibaigus sutarties laikui nuomininkas privalo grąžinti turtą, atitinkantį gamintojo komplektavimą, turėti visą nuomotojo perduotą arba instaliuotą papildomą įrangą. Negali būti sugadinta mašinos išorė arba salonas (kėbulas be ryškių įbrėžimų, įlenkimų, ryškaus dažų sluoksnio nusidėvėjimo, stiklų subraižymų ir t.t.). Jeigu turtas neatitiks šių sąlygų, Savivaldybė privalės savo sąskaita jį sutvarkyti pagal gamintojo reikalavimus.
B. Kryžius garantavo, kad sutartis sudaryta labai kruopščiai, todėl neturėtų pasikartoti panašių problemų, kaip kilo UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ dėl biokuro katilo nuomos.

AUTOMOBILIS KULTŪROS IR SPORTO KURATORIUI?
„Santarvės“ žiniomis, Savivaldybės vadovai nutarė, kad naujosiomis „Mazdomis“ važinės meras Vilhelmas Džiugelis ir mero pavaduotojas Viktoras Bugnevičius. Administracijos direktorius šios informacijos nepaneigė. Pasak jo, meras dažnai važinėja į Vilnių, o V. Bugnevičius kuruoja nemažą sritį, todėl jiems abiem naujieji automobiliai yra reikalingi labiausiai.
Dėl mero darbų apimties nesiginčijome, tačiau abejonių kėlė antrojo automobilio paskirtis. V. Bugnevičius kuruoja Mažeikių rajono kultūrą, sportą, švietimą. B. Kryžius negalėjo atsakyti į klausimą, kaip pasikeis rajono kultūra ir sportas, kai šių sričių kuratorius važinės naujuoju automobiliu.
Nelikau nuskriaustas ir aš – pasiėmiau „Škodą“. Tačiau jeigu man reikės važiuoti į Vilnių, pasiimsiu „Mazdą“, – paaiškino administracijos direktorius.
V. Džiugelis „Santarvę“ tikino, kad automobiliai nebus paskirti konkrečiam asmeniui – jais galės važinėti visi Savivaldybės darbuotojai. Pats V. Bugnevičius liepė „nedramatizuoti situacijos“.
Paruošus šį straipsnį spaudai, „Santarvę“ pasiekė informacija, kad ši „Mazda“ paskirta administracijos direktoriui.

SUGUNDĖ NUOLAIDA
Savivaldybės vadovai ir toliau atnaujins automobilių ūkį. Jau pasirašyta sutartis dėl naujo, reprezentacinio „Audi 6“ modelio pirkimo. Pardavėjai pasiūlė specialią 88500 litų kainą, tai yra beveik 40 tūkst. litų mažiau nei perkant salone.
B. Kryžius pripažino, kad kol kas biudžete tokių pinigų nėra, tačiau Taryba juos turėtų numatyti kitų metų biudžete. Anot direktoriaus, tokį sutikimą jau davė Ekonomikos komitetas.
Tiesa, šio komiteto nariai taip pat buvo leidę pirkti automobilį iš Gamtos apsaugos fondo lėšų, nors tai neatitinka fondo nuostatų. Tačiau, žiniasklaidai pradėjus tuo domėtis, šios minties kol kas atsisakyta. Tik vis primenama, kad rajono vyr. ekologas Algimantas Mikuta važinėja senu džipu.
Paklausus, ar Savivaldybės reikmėms neužtektų naujųjų „Mazdų“ ir kitų dar važiuojančių mašinų, meras V. Džiugelis paliepė nemąstyti dvidešimties metų senumo kategorijomis. Jo nuomone, dabar mašina nėra prabangos dalykas.
Pasidomėjus, kodėl rajono vadovai netaupo mokesčių mokėtojų pinigų ir nenori pasitenkinti paprastesniais automobiliais, V. Džiugelis paaiškino, kad jis būtent dėl tų mokesčių mokėtojų nuolat važiuoja į Vilnių ir esąs menkas malonumas kelias valandas sėdėti susirietusiam.
„Lietuvoje bus tik šeši tokie „Audi“ modeliai. Paklauskite bet kurio vyro, kiekvienas jums paaiškins, kad ši mašina nugyvens ne vieną merą. Be to, siūloma kaina tokia, kad nuodėmė būtų jos atsisakyti. Manote, bus geriau, jeigu aš su „Žiguliais“ važiuosiu? Dabar nebetinka sovietinių laikų filosofija, kad žmogus tuo geresnis, kuo vargingesnis“, – sakė meras.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto