Savivaldybėje tartasi, kaip pažaboti dirbti nenorinčius asmenis

Ryšių su visuomene skyriaus nuotrauka

Mažeikių rajono savivaldybėje veikiančios Socialinės paramos skyrimo komisijos narių iniciatyva antradienį vyko Užimtumo tarnybos, rajone veikiančių pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovų susitikimas.
Tokio susitikimo tikslas buvo pasitarti, kaip institucijoms bendradarbiauti siekiant, kad socialinė parama nebebūtų skiriama asmenims, metų metus nenorintiems dirbti, atakuojantiems gydytojus, kad jie išrašytų sveikatos pažymas, liudijančias, kad jie negali dirbti.

Socialinės paramos skyrimo komisijai vadovauja vicemerė Sigutė Bernotienė. Pasak jos, lėšas Mažeikių rajono socialiai remtiniems asmenims skirstantys komisijos nariai pastebi tokią tendenciją: dėl socialinės paramos kreipiasi vis tie patys asmenys. O kai prisieina už pašalpas atidirbti, kai darbu reikia prisidėti prie miesto ar rajono viešųjų erdvių tvarkymo, jie neša medicinines pažymas apie tai, kad negali dirbti vienokių ar kitokių darbų.
Komisijos nariams kyla klausimas: ar tikrai tie žmonės, galimai turintys didelių sveikatos problemų, per daugybę metų nėra medikų nukreipiami dėl neįgalumo grupės nustatymo.
Susitikimo iniciatoriai sakė, kad nieko nekaltina dėl tokios situacijos, tačiau norisi išsiaiškinti, kokios yra galimybės tokią situaciją pažaboti.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

16 Atsakymų į “Savivaldybėje tartasi, kaip pažaboti dirbti nenorinčius asmenis”

 1. DAIVA parašė:

  O kodėl socialiai remtini asmenys turi atidirbti už pašalapas ? Jeigu yra toks Įstatymas ,kad jiems priklauso pašalpa , tai kodėl žmogus turi už ją atidirbti. Pašalpa tai ne darbo užmokestis, kuris yra mokamas už konkrečiai atliktą darbą. Jeigu administracijos direktorė L.Nagienė, mero pavaduotoja S.Bernotienė ir kiti komisijos nariai mano, kad socialiai remtiniems asmenims darbu reikia prisidėti prie miesto ar rajono viešųjų erdvių tvarkymo,tai tam tikslui pasiekti, įkurkite darbo vietų ir tada tiems žmonėms mokėkite darbo užmokestį, o ne pašalpas. Manytina, kad socialiai remtiniems asmenims,kurie turi atidirbti už pašalapas, tai tas laikotarpis nėra įskaitomas į bendrą darbo stažą. Asmuo atidirbęs už gautas pašalpas jau iš anksto yra pasmerktas tolimesniam varganam egzistavimui dėl valstybės politikų priimamų Įstatymų. Taip yra kuriama vergovė.
  Buvusi Sodros direktorė L.Nagienė, vos tik atsisėdo į administracijos direktoriaus kėdę ir ko gero nei vienos dienos tose pareigose nepadirbusi, tai meras V.Macevičius iš karto pasirūpino tuo ,kad būtų parengtas Tarybos sprendimo projektas dėl didesnio administracijos direktoriaus darbo užmokesčio ir Tarybos nariai tam pritarė. Liūdniausia tai ,kad Rinkėjai neturi jokios galimybės tokią situaciją pažaboti, todėl poltikai ir valdininkai taip Lietuvoje kuriasi savo gerovę.

 2. aha parašė:

  Man irgi idomu,kodel žmogus turi kryžiaus kelius nueiti, kad gauti ta neigalumo gupe…

  1. buliukai parašė:

   aišku geriau gulėt,ėst kebabus,bezdėt ir nieko nedaryt.

 3. Saliamonas parašė:

  Aš pasiimsiu komandiruotę, vyksiu į Australiją pasisemti patirties dėl įdarbinimų.

 4. VEIKEJAI parašė:

  sukurkit darbo vietas tada ka nors svarstykit,patys neturit darbo tai malat kaki,sporto sales 100 metu statot ,nekalbu apie lentpjove,atsirado proto bokstai.

 5. parašė:

  Labas rytas.Gerbiamieji, parašykite kuris norėtumėte neturėti darbo ir gauti pašalpą. Jau vien tai , kad žmogus yra bedarbis jam sunku. Svarbiausia savarsto tie, kurie gyvenime neaišku ką gero padarė. Būkite žmonėmis ir dievas jus supras. Gal ateis diena ir mums bus blogiau negu šiems bedarbiams. Neteisk ir nebūsi teisiamas. Geros dienos.

 6. B. parašė:

  ES ir vyriausybė išugdė naują kastą – pašalpinių tinginių, kurie geriau nedirbs, bet gaus pašalpą, o pasenę ant kiekvieno kampo keiks valstybę už mažą pensiją. Savivaldybė nieko su jais nepadarys. Ne ji juos išugdė. Tai ne jos kompetencija.

 7. paprastas žmuogus parašė:

  Kol parazitai-verkinykai sugebės sukrapštyti tik minimumą,kiti parazitai gyvens iš Pašalpų.Protingi emigruoja,nes nenori kažkam vergauti ir maldauti savo uždirbtų pinigų.

 8. Seniai Laikas parašė:

  Tuos tinginius pazaboti. Vieni vargsta uz minimuma, kiti metu metais del pasalpu bliauna, pirsto nepajudindami. Siuksliu kalnai prie konteineriu, tegu valo, jei tingejo profesija isigyt.

 9. parašė:

  Nera taip lengvai tos pasalpos dalijamos turi daug reikalavimu…dar turbut valdininkai tapo gyd.kad taip gerai viska zino,neduok Dieve numirs kas bedirbdamas ,kas atsakys,juk daugiausiai dirba vyresni zmones..idomu yra is valdininku norinciu sedeti ne siltame kabinete o lapus grebti uz 122 e per lietu,,as neskaitau,kad tai pasalpa ,tai alga juk dirbame.

 10. priimamasis parašė:

  Kitu kampu – jeigu pašalpos būtų koks 700 eurų, tikriausiai mažeikiškiui būtų garbės reikalas pasitarnauti miestui jį gražinant, tvarkant :) o ir šiaip, viešieji darbai reabilituotųsi

 11. realistas to As parašė:

  Nuo ko Rinkienė patį turėtų apginti? Ar nuo valkatizmo, o gal galimai nuo proto suskystėjimo?

 12. to As parašė:

  Sungaila, raminkis. Sūru, kad Rimkienę tamstą iš koalicijos išvarvolino? Eik lapus rinkti mieste, daugiau naudos iš tavęs bus.

 13. As parašė:

  Reikia eiti pas rimkienę ji mus apgins

 14. Anonime parašė:

  Ir teisingai, kad mąstoma ką daryt. Nes dabar yra taip, kad vieni veltėdžiauja metų metus ir pašalpas gauna, o už jas net atidirbt nenori. O kiti dantis sukandę dirba nuo ryto iki vakaro už minimumą.
  Nekalbu apie normalius žmones, kuriems tiesiog nepavyksta normalaus darbo gauti. Kalbu apie pijokus.

 15. Anonimas parašė:

  O jus tarkites ir apgalvokite kad visi norėtų dirbti. Bet arba atlygis kad po to turi galvoti kad mėnesiui baigus gali dar ir savo pajamų pridėti. Arba valandos už tokį atlygj nežmoniškas . Kur reikia šeimoms dėti vaikus? Kada jiems maistą paruošti ir sirgti negali nes gi darbdaviams nepatinka! Degu noru eiti į darbą bet tiesiog niekas neatitinka. Nes Mažeikių verslininkai matai susitaria nemokėti daugiau . Baisu zinokit negaliu. Geriau eikit dirbt tokių susirinkimų nedarę. Pagalvokit kodėl neina žmonės. O geriau naudojasi soc pašalpomis ir valstybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto