Savivaldybėje tęsiasi kėdžių perstumdymas

Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo pareigas laikinai ėjęs Antanas Naujokas ėmė vadovauti Turto valdymo skyriui. Per savaitę šis kėdžių perstumdymas Savivaldybės administracijoje – jau trečiasis.

VIENAS – DVEJOSE PAREIGOSE
Prieš beveik trejus metus Antanas Naujokas buvo priimtas į Juridinio skyriaus vyriausiojo specialisto karjeros valstybės tarnautojo pareigas. Skyriaus vedėjai Gražinai Deltuvienei esant vaiko priežiūros atostogose, jam buvo pavesta laikinai eiti ir šio skyriaus vedėjo pareigas.
Atsilaisvinus Turto valdymo skyriaus vedėjo kėdei, esant tarnybinei būtinybei (taip gali būti priimtas ne ilgesniam kaip metų laikotarpiui), A. Naujokas buvo perkeltas į šias pareigas.
Per vedėjos vaiko priežiūros atostogas jam pavesta vykdyti ir Juridinio skyriaus vedėjo funkcijas.

PRIĖMĖ IŠŠŪKIUS
Beveik 16 metų stažą valstybės tarnyboje turintis ir jokiai partijai nepriklausantis A. Naujokas, kalbėdamasis su „Santarve“, teigė, kad naujos pareigos – didelis iššūkis, tačiau jis įpratęs priimti iššūkius. Be to, naujas darbas jam nesąs visiškai svetimas, šiek tiek pažįstamas.
Pašnekovas paaiškino, kad Juridinis skyrius prisiliečia prie visų sprendimų projektų, o jam, kaip šio skyriaus vadovui, juos tekdavę derinti.
„Savivaldybė turi žinoti, kiek turto turi, kiek turto jai reikia. Ir šis turtas turėtų būtų naudojamas, valdomas efektyviai. Su kuo didesne nauda“, – darbo prioritetus vardijo skyriaus vedėjas.
Ar įmanoma vienam suspėti gerai dirbti dviejuose skyriuose?
A. Naujokas tvirtino, kad racionaliai išnaudojant darbuotojų pajėgumą ir žinias, „bus galima spėti ir čia, ir čia“.

PER SAVAITĘ – TRYS PASIKEITIMAI
A. Naujokas Savivaldybės administracijoje – ne vienintelis, kuris pakeitė savo darbo profilį.
Praėjusią savaitę aukštesnių pareigų – miesto seniūno kėdės – pasiprašė Kanceliarijos skyriaus vedėjas Šarūnas Armonas.
Šio skyriaus vedėju tapo iki tol Turto valdymo skyriui vadovavęs Juozas Sperauskas. Beje, žemesnės kategorijos pareigų valdininkas pasiprašė pats. Savo sprendimo spaudai jis nekomentuoja.

POKYČIUS VERTINA TEIGIAMAI
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius teigiamai vertina tarnautojų „judėjimą“. Anot jo, valstybės tarnyboje, ypač skyrių vedėjams, turintiems aukštas kategorijas, patirtį, nereikėtų užsisėdėti vienoje vietoje.
„Kartkarčiais tie pakitimai yra į naudą visam valdymui. Kita patirtis, požiūris. Gal naujas žmogus į kai kurias problemas pažiūrės kitu kampu“, – vardijo pokyčių privalumus pašnekovas.
Savivaldybės administracijos vadovas prasitarė, kad tų pakeitimų gali būti ir daugiau. Jau kreipėsi keletas skyrių vedėjų, prašydami perkelti į kitas pareigas.

ADMINISTRACIJOS STRUKTŪRA KEISIS
B. Kryžius informavo, kad artimiausiu metu ruošiasi pristatyti Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimų projektą. Lemiamą žodį turės tarti Taryba.
Esą per pastaruosius metus pasikeitė daug funkcijų. Ypač dideli krūviai tenka Projektų valdymo, Viešųjų pirkimų, Statybos ir remonto, Vietinio ūkio skyriams. Negali sustoti darbai, dėl to kai kurias pozicijas teksią stiprinti.
„Dvi pareigybės, du krūviai, žinoma, nukenčia darbai. Ant dviejų kėdžių nesėdės“, – atsakė B. Kryžius, pasiteiravus, ar taupant biudžeto lėšas, nesiruošiama ir kitų vedėjų, kaip A. Naujoko, įdarbinti dvejose pareigose.
Tokia situacija esanti laikina. Spalio 6 dieną įvyks konkursas Juridinio skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms užimti.
„Laukiame konkurso, kokie žmonės ateis, kas laimės. Palaukime porą savaičių“, – lakoniškai atsakė direktorius, paklausus, kaip bus išspręsta ši problema.
B. Kryžius patikino, kad permainos Savivaldybės administracijoje vyks nei didinant etatų skaičiaus, nei didinant darbo užmokesčio fondo.
Nuotrauka Sigito STRAZDAUSKO.: A. Naujokas kol kas dirbs dviejuose skyriuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto