Savivaldybės administracijai kliuvo ir nuo savų

Nuotr. iš LR finansų ministerijos archyvo

Praėjus vos porai dienų nuo biudžeto patvirtinimo Savivaldybės administracija paprašė Ekonomikos, finansų ir vietinio komiteto pritarimo dėl papildomo finansavimo keturiems projektams.
Dėl šio prašymo, kuriuo buvo siekiama apeiti įprastas procedūras, kilo daug aistrų: administracijai kliuvo ne tik nuo opozicijos, bet ir nuo valdančiosios daugumos atstovų.
Politikai pasigedo aiškumo, argumentų, net skaidrumo – ne visi pageidavimai sulaukė pritarimo. Prieš kai kuriuos pasisakė net komitetui vadovaujantis valdančiosios daugumos atstovas.

Pritrūko nemažos sumos

Tarsi nujausdama galinčias kilti aistras Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė, komiteto posėdyje pristačiusi klausimą dėl papildomo finansavimo, politikams bandė paaiškinti, kodėl gimė toks prašymas – vos patvirtinus biudžetą – ir kodėl aplenkta prieš porą dienų posėdžiavusi Savivaldybės taryba.
„Patvirtinus biudžetą, skyriuje susidūrėme su papildomu lėšų poreikiu. Tas poreikis atsirado pakankamai vėlai, todėl negalėjome įtraukti į biudžetą – tiesiog buvo įvykdyti viešieji pirkimai ir, norint tęsti arba stabdyti pirkimų procedūras, reikalingas bent Ekonomikos komiteto protokolinis įrašas“, – teigė skyriaus vedėja.
Vienas toks „ant išlikimo“ atsidūręs projektas – „Ventos“ progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimas, kuriam skirta 232 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų. Savivaldybės prisidėjimas – 58 tūkst. eurų.
S. Ramanauskienė informavo: įvykdžius viešąjį pirkimą, paaiškėjo, kad minimaliai pritrūko 183 tūkst. eurų, nes siūlomos kainos svyruoja nuo 472 tūkst. iki 775 tūkst. eurų.
„Situacija tokia: pirkimas yra nutrauktas dėl per didelės pasiūlytos kainos. Jeigu komitetas pritars, didintume kainą, rengtume naują paraišką ir pradėtume iš naujo vykdyti rangos darbų pirkimą“, – dėstė vedėja.
Tarybos narė Ona Kelpšienė kritiškai įvertino tokius pokyčius, kai Savivaldybės prisidėjimas padidėja iki 50 proc.
„Kodėl tiek iškilo kaina? Kas ten prirašyta, kokie reikalavimai? Į žemę sudėti vos ne pusę milijonų eurų yra labai brangu, mūsų biudžetui – prabanga. Gal keiskime pirkimo technines savybes, kažko atsisakykime?“ – siūlė politikė.

Diskusijos dėl procedūrų

Komiteto pirmininkui Deivydui Vyniautui klausimų kilo ir dėl pačios finansavimo didinimo procedūros. Jis stebėjosi, kodėl pats Savivaldybės administracijos direktorius negalėjo tiesiog savo parašu patvirtinti didesnės sumos, o kreipėsi į komitetą.
S. Ramanauskienė paaiškino, kad dėl susiklosčiusios situacijos sprendimas kreiptis į Ekonomikos komitetą esąs ir skyriaus, ir direktoriaus. Ji pridūrė, kad, komitetui pritarus finansavimo padidinimui, ateityje tektų Tarybai teikti tvirtinti biudžeto pakeitimus.
„O kodėl tada kampus apeidinėjame, jei pagal procedūrą turėtume tikslinti biudžetą, kurį patvirtinome prieš porą dienų? Procedūra tokia: einame į komitetus, Tarybą, patvirtiname koreguotą biudžetą ir darome naujus pirkimus. O dabar reikalingas protokolinis sprendimas, kad direktoriui būtų ramiau?“ – replikavo D. Vyniautas.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Savivaldybės administracijai kliuvo ir nuo savų”

 1. Vidas parašė:

  „Ventos“ progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimą , neorganizuojant viešojo pirkimo procedūros, galima vykdyti pasitelkus ukrainiečių pabėgelius . Jiems reikia tik duoti mėlynų ir geltonų dažų , ir jie net tik aikštyną atnaujins , bet ir visą Mažeikių miestą .

  1. Vidui parašė:

   Tu tikrai idiotas ar tik apsimeti? Esi tikras išsigimėlis, jei gali tyčiotis iš žmonių tragedijos!

   1. Vidas parašė:

    Jei jie negali, ar nenori dirbti ,tada gal geriau už tuos pinigus nupirkti Ukrainos vėliavų ir išdalinti mažeikiškiams ,kad jas išsikeltų ant savo namų .Arba už tuos pinigus pasiūti vieną didelę vėliavą ir išskleidus ją keliauti po Mažeikių rajoną . O dabar tik facebook paskirose lietuviai užsideda Ukrainos vėliavas.

 2. To paklodės parašė:

  Ruskij korabl idi nahui ir korupcija taip pat

 3. Nijole parašė:

  Tik grąžino į darbą ir iš karto įtartina veika . Administrcijos direktorius nori , kad būtų kolektyvinis sprendimas ir tada jis bus ne prie ko , jei koks nors verslininkas duos parodymus , kad 10% ar daugiau buvo reikalaujama už išskirtinių sąlygų sudarymą ,organizuojant viešąjį pirkimą „Ventos“ progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimui.
  „Kitas bylos epizodas prokuratūros dokumentuose figūruoja kaip „didysis projektas 10 procentų be PVM“. Jame rašoma, kad būtent S.Ramanauskienė susitarė, jog B.Kryžiui bus duotas 10 proc. dydžio kyšis nuo Mažeikių savivaldybės administracijos vykdomo Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamo projekto „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Mažeikių rajono savivaldybėje“, kurio vertė 405 904,19 Eur (335 458 Eur be PVM), vertės be PVM, t. y. ne mažiau nei 33 000 Eur kyšis“.
  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/stambiu-kysiu-emimo-byloje-kaltinama-mazeikiu-valdininke-grazinama-i-darba-56-1640142?copied

 4. Anonimas parašė:

  Mažeikių politikams bei valstybės tarnautojams juoda dėmė. Ją išryškino STT pareigūnai .Dėkojame jiems už tarnybą. Kiek dar išskirtinių sąlygų yra sudarę Mažeikių politikai ir valstybės tarnautojai korumpuotiems verslinykams? Čia klausimas ne bebrams ir ne socialdemokratų partijos rėmėjams, elektoratui .Nes Mažeikiuose savi balsuoja už savus apgailėtinus, finansinius interesus. ,,Finansuojamo projekto „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Mažeikių rajono savivaldybėje“, kurio vertė 405 904,19 Eur (335 458 Eur be PVM), vertės be PVM, t. y. ne mažiau nei 33 000 Eur kyšis. Tikrai? Tokie pinigai už konsultacijas? Kiek dar projektų???Mažeikių aktyvūs, neabejingi ir korupcijai atsparesni žmonės, junkimės. Kiek dar bus tokių bajerių? Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/stambiu-kysiu-emimo-byloje-kaltinama-mazeikiu-valdininke-grazinama-i-darba-56-1640142?
  Santarvė, pasidomėkite ar Kryžiaus vadovaujama administracija prieš daugelį metu nepirko iš Mažeikių Orlean priešgaisrinės tarnybos beviltišką, nurašytą ir labai neekonomišką savaeigį ,vikšrinį putų pakėlėją miškų, durpynų gesinimui. Jei tai tikras faktas kiek kartų jis išvažiavo gaisrų gesinti, kiek kainuoja jo dabartinė eksploatacija ir koks dabar jo likimas? Kiek dar tokių neekonomiškų, su logika prasilenkiančių pirkinių Mažeikių valdžios žinioje?

  1. Anonimas parašė:

   Kaip tu užknisai su savo „paklodėmis“ !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto