Savivaldybės administracijos darbuotojams – 55 tūkst. eurų baudų

Nuotr. iš prokuraturos.lt

Lietuvos Respublikos prokuratūra (toliau – LR prokuratūra) pranešė, kad Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį byloje dėl Mažeikių rajono savivaldybėje neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.

Kaltais dėl kyšininkavimo teismas pripažino Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narį (buvusį Savivaldybės administracijos direktorių) Bronių Kryžių, Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėją Sandrą Ramanauskienę bei Vietinio ūkio skyriaus vedėją Alfonsą Žiulpą. Jiems iš viso skirta 55 tūkst. eurų baudų ir baudžiamojo poveikio priemonė.

Tyrė STT Šiaulių valdyba

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šiaulių apygardos teismas, remdamasis ištirtais duomenimis, nustatė, kad Mažeikių rajono savivaldybės tarnautojai iš vienos rajone viešosios infrastruktūros sutvarkymo darbus vykdančios įmonės atstovo už papildomo atliekamų darbų finansavimo skyrimą priėmė 2 tūkst. eurų kyšį.

Valstybės tarnyboje negalės dirbti trejus metus

Sausio 19 dienos Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu B. Kryžius, S. Ramanauskienė ir A. Žiulpa nuteisti pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio („Kyšininkavimas“) 1 dalį. B. Kryžiui ir A. Žiulpai skirtos 20 tūkst. eurų baudos, S. Ramanauskienei – 15 tūkst. eurų bauda. Jiems taip pat taikyta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas 3 metams.

Savivaldybės darbuotojams kaltinimai buvo pareikšti ir pagal BK 225 straipsnio 2 ir 3 dalis, tačiau jie išteisinti nepadarius veikų, turinčių nusikaltimo požymių.

Išteisinti įmonių atstovai

Byloje dėl savivaldybės atstovų papirkimo pagal BK 227 straipsnio („Papirkimas“) 2 ir 3 dalis buvo kaltinami, tačiau išteisinti ir trys privačių įmonių atstovai bei dvi Mažeikių bei Vilniaus įmonės.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Parengta pagal Generalinės prokuratūros inf.

17 Atsakymų į “Savivaldybės administracijos darbuotojams – 55 tūkst. eurų baudų”

 1. Kokybe parašė:

  Kai jaunymas nenori spresti regionu problemos Jos sprendzia pensinkai su tarybiniu poziuriu.

 2. Vaizdas ne koks parašė:

  Peržvelgus darbus būsimų mero etato trokštančių,nesimato kandidato,kuris tiktų rimto vadovo pozicijai.

 3. atsibuskite, mažeikiškiai parašė:

  Mažeikių politikams bei valstybės tarnautojams juoda dėmė. Ją išryškino STT pareigūnai. Dėkojame jiems už tarnybą. Mažeikiškiai, netylėkite, neužmerkite akis korupcijai, nepotizmui. Praneškite https://www.stt.lt/pateikti-pranesima-apie-korupcija/7425 Dėl korupcijos kenčiate jūs, jūsų vaikai, tėvai ir seneliai, nes pinigai nepatenka į švietimo, kultūros, sveikatos kt. viešųjų paslaugų sitis, nukenčia jų kokybė.Dėl nepotizmo nukenčia valstybės tarnybos kokybė, miesto, visų miesto gyventojų gerovė. Nebūkite abejingi. Merų atlyginimai tokie maži, jie skundžiasi, o kodėl kandidatų tiek daug? Mažeikiškiai, per rinkimus eikite balsuoti,nes savi interesai renka savus,todėl jie išrenkami,o viešam interesui nėra vietos dėl jūsų mažo procento balsavusių.Merą, seimo narį išrenkame su 3000-5000 rinkėjų balsais.Nekaltinkite kitų,o eikite balsuoti.

  1. Geras! parašė:

   Ar gyventojai turi sekti vadovus, kur jie parašus deda?O kontrolė,o finansai,buhalteris,auditas?

   1. Geram parašė:

    Pasitikėjimas kontrolės tarnybomis geras bruožaa,ber praktikoje tai akivaizdżiai neveikia

 4. Tautietis parašė:

  Savivaldos rinkimuose bukite atidus kad į savivalda nepakliutu aferistai .Nerinkite konservatoriu ir liberalu matot kokia padėtis valstybeje jie nesugeba valdyti valstybės.

  1. čia parašė sasaldemokratas, kurio narius ką tik nuteisė LR Teismas už kyšininkavimą? parašė:

   gers

   1. Suklydote, parašė:

    nesitiki žmonės nieko gero ir iš Matulaitienės.

  2. Anonimas parašė:

   kuo skiriasi Bernotienės elgesys nuo konservatorių,gal jūs matote skirtumą,kai vyksta balsavimas?

 5. Apmokestintas pilietis parašė:

  O kas dabar “ paslaugų pirkėjas“….pradedant gėlėmis, konditerijos gaminiais,baigiant “ remontais,patikrinimais“?Kokia sudėtis riebaus etato?

 6. Jolanta parašė:

  Planktona pagauna ir ruosiasi bausti, o banginiai Vilniuje milijonus vagia ir kysiais ima, ir… nieko. Ha ha, geroves ubagu durniu laivas ta Lietuva. Nors, tiesa pasakius, gal jau ir ne Lietuva, nes Ukrainos vėliavos visur kabo.

  1. to Jolanta parašė:

   Vėl tu, proto ubage, savo kliedesius tiražuoji! Gal laikas pas taip dievinamą botoksinį gnomą į atitinkamą valstybę čemodaną krautis? Ten būtum tarp panašių proto ubagų.

   1. Jolanta parašė:

    O kokie cia kliedesiai? Ukrainos veliavos visur kabo Lietuvoje. Vakaruose niekur nekabo. Ar Zelenskis gnomas? Jo, jis dar uz Putina mazesniis. Ha ha

    1. Mažeikietis parašė:

     Jolantai,
     karo metu metu daug kur teko pabuvoti – Italija, Čekija, Vokietija, Lenkija, Švedija, Estija, Latvija, tad negalėčiau pasakyt, kad Vakaruose nekabo Ukrainos vėliavų. Netgi priešingai, sugrįžus į Vilnių man pasirodė, kad čia per mažai. Gal jūs buvote kitose šalyse ir vėliavų nematėte.

     1. Anonimas parašė:

      Matyt, sita ponia lankesi Baltarusijoje.

    2. Jolantai parašė:

     Ar nugara nepaskaudo ištisai Putinui užpakalį bučiuojant? Juk nuolat tenka būti susilenkus. O jūsų amžiui tai gana pavojinga :-))))

 7. Gintars parašė:

  kyšininkai apskūs sprendimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto