Savivaldybės administracijos vadovo kišenė gali palengvėti 3 tūkstančiais litų

Mažeikių rajono savivaldybės taryba ir Savivaldybės administracijos direktorius turės sumokėti po 3 tūkst. litų UAB „Plinkšių Vilistra“.
Tokią nutartį praėjusią savaitę paskelbė Šiaulių apygardos administracinis teismas.KALTĘ PRIPAŽĮSTA – MOKĖTI NENORI
Teisėjų kolegija išnagrinėjo pareiškėjos UAB „Plinkšių Vilistra“ skundą dėl 2004 m. balandžio 19 d. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimo, kuriuo nuspręsta nepriimti sprendimo dėl Plinkšių durpyno detaliojo plano rengimo.
Šį skundą Šiaulių apygardos administraciniam teismui įmonė pateikė gegužės 18 dieną.
Po beveik metus trukusio vilkinimo, likus porai dienų iki antrojo teismo posėdžio, vykusio lapkričio 24 d., Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pasirašė įsakymą, kuriuo UAB „Plinkšių Vilistra“ leidžiama rengti Plinkšių durpyno detalųjį planą.
Kadangi buvo patenkintas įmonės reikalavimas, teismo posėdyje pareiškėja per savo atsakovus atsiėmė skundą, tačiau paprašė, kad teismas priteistų iš atsakovo bylinėjimosi išlaidas, tai yra 15320 litų advokatų pagalbai apmokėti ir 200 litų žyminį mokestį.
Advokatai Vilija Gražulytė ir Gintaras Gricius pažymėjo, kad pagal įstatymuose išdėstytas nuostatas Tarybos sutikimo detaliajam planui rengti nereikėję – tokį leidimą turėjo duoti Savivaldybės administracijos direktorius. Advokatų nuomone, dėl įmonės patirtų nuostolių kalčiausias turėtų būti B. Kryžius.
Posėdyje Savivaldybės juristas Audronius Arūnas Kaulinis pripažino, kad pareiškėjas patyrė išlaidų, tačiau nesutiko su prašymu priteisti bylinėjimosi išlaidas.
Teismas nusprendė iš dalies tenkinti UAB „Plinkšių Vilistra“ prašymą ir priteisti iš atsakovų –Mažeikių rajono savivaldybės tarybos ir Savivaldybės administracijos direktoriaus – po 3 tūkst. litų.

KAS MOKĖS?
Nutartis per 7 dienas nuo paskelbimo gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. B. Kryžius „Santarvei“ teigė, kad būtent tai jis ir ruošiasi padaryti, nes nesutinkąs su teismo sprendimu. Administracijos direktorius pripažįsta, kad ilgokai užsitęsė Plinkšių durpyno klausimas, tačiau dėl to jis asmeniškai atsakomybės neprisiimąs.
B. Kryžius kol kas nesiruošia mokėti jam priteistų trijų tūkstančių litų – lauks Vyriausiojo administracinio teismo nutarimo. Pasak jo, kaltininkus dėl vilkinimo turėtų nustatyti Valstybės tarnautojų vertinimo komisija, kurios Savivaldybėje kol kas dar nėra. Administracijos direktorius sakė, kad kandidatūros, turėsiančios sudaryti šią komisiją, aptariamos.
Advokatas Gintaras Gricius teigė nesuprantąs, kodėl Savivaldybės vadovas nusprendė toliau bylinėtis.
„Jie gi teisme pripažino, kad įmonė patyrė nuostolių, todėl turėtų būti patenkinti, kad priteisė mažiau nei pusę prašytos sumos. Tegul bylinėjasi, tačiau tai – tik laiko tempimas“, – svarstė advokatas.
G. Gricius abejojo, ar teismo išlaidas padengs konkretūs asmenys. Labiau tikėtina, kad Taryba nuspręs sumokėti iš mokesčių mokėtojų pinigų, tai yra biudžeto.
„Iš tikrųjų bent kartą dėl tokių neteisėtų sprendimų kažkas turėtų papurtyti kišenes. Tačiau kol kas taip nėra buvę ir tikriausiai nebus“, – sakė G. Gricius.

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto