Savivaldybės padarytą žalą įvertino 4 mln. eurų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybė šiuo metu dalyvauja teisminiame ginče, kuriame nagrinėjamas daugiau kaip 1,6 mln. eurų UAB „LitCon“ pareikštas reikalavimas, susijęs su kaltinimu dėl sužlugdytos šalių pasirašytos viešojo pirkimo sutarties.

Priminsime, kad 2019 m. pabaigoje Savivaldybės iniciatyva buvo nutraukta beveik 13 mln. eurų vertės sporto arenos rangos sutartis, nes planuojamam projektui negauta finansavimo.
Savivaldybės administraciją ir Tarybos narius ketvirtadienį pasiekė pretenzija dėl žalos atlyginimo.
„Siekdami konstruktyvaus bei operatyvaus ginčo sprendimo bei išvengimo didelių bylinėjimosi kaštų abiems šalims –„LitCon“ akcininkas UAB „Validus energija“ bei investuotojas „BlueEngineering LP“ siūlo bei prašo taikiai atlyginti jiems Mažeikių rajono savivaldybės padarytą žalą sumokant keturių milijonų eurų kompensaciją“, – rašoma pretenzijoje.
Apsispręsti nurodomas 30 dienų terminas. Savivaldybei nesutikus nurodytu būdu išspręsti šio ginčo, pagrasinta teismais.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

19 Atsakymų į “Savivaldybės padarytą žalą įvertino 4 mln. eurų”

 1. hi parašė:

  Caeayaron

 2. to to nei bebrui nei konservui parašė:

  Kur tu skaitei, kad Kalėdų eglė ir gatvių puošyba atlikta iš savivaldybės biudžeto??? Aš žinau,kad tavo minima Orlen Lietuva gamykla padovanojo Kalėdinę ,,dovaną” ir Baltijos jūrai, prie Būtingės terminalo, beje ne pirmą kartą (matyt baudas pigiau mokėt). Taip pat žinau ,kad pastoviai dovanoja mūsų miestui angliavandenilio kvapą, kai vėjas palankus pučia arba garuoja nuo geležinkelio,kai šiltos dienos. Dar kitos nepatogumų,,dovanos”, kurias miestas ir gyventojai patiria .

  1. teisybe parašė:

   orlen yr palikus kaip eiline tarsa Zemaiteje, net savo darbuotojams nesugeba pagal istatyma uz lauke dirbant sumeketi, virsininkai kaip ir savivaldybej, priciulpe kazkam sied, o dirbt nemuoka, salygos zmogui til ant popieriaus geros. o ir kaminai idomiai savaitgaliais ruksta.

 3. nada atvietit parašė:

  ee rimkiene kur dingai, kad taves neina matyti atitinkamiems zmonems

 4. Mes nepasidoudam parašė:

  veskas uzpesuot jau. Zemaite, as supronto, kad dauguma jau deg sirdis, is neteisybes musu zemelie. Bet zenau veina dalyka, ka Zemaite, nepasidoud. Kada einam pastoviete uz savus, uz vergystes panaikenema, uz zmoniu isnauduojema. Valduntysims patarsio, kad geriau veliau pradiete zmonims derbte, negu paskiau slapstyteis..

 5. to nei bebrui nei konservui parašė:

  Kalėdų eglė ir gatvių puošyba atlikta ne iš savivaldybės biudžeto,tai Orlen Lietuva gamyklos dovana.Taip ,kad niereikia paistalų rašinėti.Nežinai tai ir pabūk tyliai.

 6. Arnoldas parašė:

  Ponas nei bebre,nei koservatoriau. Mažeikiai 8 miestas Lietuvoje. Jūs man atsakykite kaip išlaiko areną Pasvalys,Prienai,kur gyventojų kelis kart mažiau?Jonava,Kėdainiai čia jau panašaus dydžio miestai? Ir dar plius pažiūrėkit kiek skiria pinigų savo miesto komandoms. Tamstai matyt pakanka pavenčių pliažo ir šalia esančios šašlykinės. Gaila man tokių mažeikiečių…

 7. Olialia parašė:

  Kažkoks durnių fabrikas arba planas nahaliava pasipinigauti ar rinkėjų viliojimas.Savivaldybės finansinė padėtis tragiška,bedarbystė,atlyginimai minimalūs,ateitis neaiški,įmonė,su kuria kurta sutartis-neaiški,sutarties sąlygos kelia daug įtarimų.Teisėsaugos laukia didelis darbas.

 8. nei bebras,nei konservas parašė:

  Politikieriai ,kurie viešoje erdvėje dėsto,kad Mažeikių miestui reikia arenos kalba dėl savo rinkėjų,ką jie nori girdėti.Rinkėjai greičiausiai emociniai, nes ekonomikos anksčiau mokyklose nedėstė.Pabandykite visi pagalvoti,kas išlaikys arenos tūkstančius kvadratų ploto, darbuotojus, personalą ir pan.?Jei galvojate ,kad į Mažeikius suvažiuos pusę Latvijos pasiklausyti pasaulinio lygio žvaigždės-,gerai,bet ar ta žvaigždė važiuos į areną koncertuoti? Ar atliktos kaštų-naudos, SSGG analizės?Ar čia kaip romėnų laikais:duonos ir pramogų? Pažiūrėkite mūsų politikų sumokamų mokesčių per metus deklaracijas, jos prieinamos visiems.Tik nežiūrėkite tų,kurie dirba valstybės tarnyboje ,yra VĮ vadovai, darbuotojai ,Mažeikių savivaldybei priklausančių įmonių darbuotojai arba yra merai ,vicemerai ir pan.,nes jų mokesčiai sumokami iš valstybės,savivaldybės biudžetų dėl neproporcingai didelių jų pareigų atlyginimų. Žiūrėkite pajamas iš IV, kt. verslų formų ir matysite požiūrį į mokesčius. Tad ,jei mokesčių sumokama mažai,kas išlaikys arenas? Bepigu užsakyti kalėdinę eglutę, fejerverkus, įtikti rinkėjams ne iš savo lėšų. Gal jau laikas pradėti dirbti?

 9. Tomas parašė:

  Fantastika. Žmonės žviegia, jog valdžia vagia. Bet kam vogt, va pas įrašai tokia sutartį, įmonė atsidekoja, gyvenk ir žvenk….

 10. Nebebras parašė:

  Pala, pala, o tai Tenys su Kryzium neturetu nest atsakomybes, uz galimai korupcine sutarti, kuri kad ir kaip pasibaigtu, nesa pelna minetai imonei? UABo direktorius tokia sutarti pasirasytu, kurioje jokio atsitraukimo kelio nenumatyta, tai savininkai ta direktoriu per teismus nuoga nurengtu. O Tenys su Kryzium, galimai kiaules akis istate, galimai sildosi ant minetos imones “padekos”. O kazkas dar Nagiene kaltina. Teny cia tu?

 11. Anonimas parašė:

  Kai šeimininkas savo kiemą paverčia sodu, darželiais, nuo kurių nesinori atitraukti akių, kuriais grožimės ir džiaugiamės, giriame ir liaupsiname šeimininką. Galėtumėme taip pat džiaugtis ir girti miesto šeimininką ar šeimininkus. Deja… Nėra už ką. Medienos klasteris pastatytas pas kaimynus, sporto arena taip ir liko nepradėta statyti, atvažiuojant iš Latvijos svečią pasitinka griuvėsiai, miesto centre galima išvysti apleistą pastatą su beržais ant stogo, išvažiuojančius iš miesto Skuodo kryptimi, liūdnai palydi autobusų parko garažų “grožybė” ir buvusio statybos tresto vaiduoklis. Renkame savo atstovus į Seimą, tikimės, laukiame… Renkame miesto šeimininką…Gal dabar? Gal jau? Ir vėl nusiviliame. Eilinį kartą. Tik peštynės dėl kėdžių, tik savų paskyrimas patarėjais ir padėjėjais, tik priešų ieškojimai ir jokių darbų. Vieni nuostoliai… Kada dirbti pradėsit, ponai? Miestui ir rinkėjams.

 12. pastebėjimas parašė:

  Sutartį su rangovu LitCon nutraukė NAGIENĖ,lauksim kas bus toliau.Ar nebus šis sprendimas galimai istorinis tarybos įgalioto asmens esminis “PRAVALAS”?Laiko klausimas.O pralaimėjus bylą teisme atomazga paprasta.Savivaldybė susimoka priteistą sumą mokesčių mokėtojų pinigėliais.Už tokią sumą 1,6 mln galėtų išasfaltuoti daug daug varganų miesto kiemų.Kas bus Nagienei už tokį sprendimą?Manau,kad niu,niu niu,nebent savivaldybė susimąstytų ieškoti kaltų.Lauksim tęsinio.

 13. talantui kelią parašė:

  sutartis nuo pradziu buvo ivartis. vykdysi – 12 milijonų. Nevykdysi 2 mln. Bandysi tartis 4 mln. Talentas

 14. Sodininkas parašė:

  Daedete su savo sporto kompleksais blem,jau senai balsuoti patys pasistatyt susimąstė sporcmenai!

 15. darisu parašė:

  Daugiau tokiu veikejų kaip rimkienes ir nagienes – tai dar ne tiek milijonų žalos pridarys

 16. Rimkus parašė:

  no va joukiemies kazkada is Akmenes, ka zloges kaims, bet daba lenko galva pris akmenes jaunuoli, kuris atkiele miestieli. o Mazeikiu lauk dedele backa. nes keik zenau kas derb savivaldybie, ta net nevese temuok kompo nauduoteis, nors darbs su tou susejes.

 17. ginte parašė:

  Xaria netriesnit?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*