Savivaldybių indeksas Mažeikių rajono savivaldybei palankus

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas sudarė ir paskelbė Lietuvos savivaldybių indeksą. Šiemet
jo rodikliai mūsų rajonui palankesni nei ankstesniais metais.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau septintąjį kartą įvardijo geriausiai besitvarkančias savivaldybes Lietuvoje.
54 mažųjų savivaldybių indekse Mažeikių rajono savivaldybė su Druskininkų rajono savivaldybe dalijasi 4–5 vietas. Lyginant su kitomis savivaldybėmis, geriau nei vidutiniškai įvertintos visos sritys, bet geriausiai – „Administracija“, „Sveikata ir socialinė rūpyba“, „Mokesčiai“.
Mažeikių rajono savivaldybėje 2016 metais, lyginant su 2015 metais, socialiniai rodikliai gerėjo: keliais procentiniais punktais sumažėjo nedarbo lygis ir socialinių pašalpų gavėjų.
Savivaldybės nustatyti mokesčiai Mažeikiuose buvo mažesni nei kitose savivaldybėse. Pagrindinis
nekilnojamojo turto mokesčio tarifas 2016 metais siekė 0,5 procento, kai mažosiose savivaldybėse vidurkis yra 0,7. Vidutinė verslo liudijimų kaina Mažeikių rajone buvo 104 eurai, kai vidurkis kituose rajonuose – 117 eurų.
Vis tik Mažeikių rajono savivaldybė minima tarp savivaldybių, iš kurių į užsienį ar kitus rajonus gyventi ir dirbti per metus išvyko daugiau kaip 2 procentai žmonių.
Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, „Santarvei“ komentuodamas reitingo rezultatus, sakė, jog skaičiais, o ne kalbomis paremtas indeksas – įdomus. Kita vertus, jais per daug džiaugtis neverta, nes ankstesnių metų patirtis jau parodė: vienais metais rezultatai gali būti geri, o kitais jie gali smarkiai kristi žemyn.

Plačiau – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Savivaldybių indeksas Mažeikių rajono savivaldybei palankus”

  1. micius parašė:

    kas tas llri, laisvosios rinkos instituto chebra vertina savuosius liberalus ir co, koks čia indeksas, čia apsišaukėlių piaras, nereikia išviso dėmesio kreipti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto