Scenoje artistas, o gyvenime – tiesiog žmogus

Nors prasidėjęs ruduo negailėjo šaltuko, Tirkšliuose vykusio Kermošiaus dalyvių jis neišgąsdino. Visiems gerą nuotaika dalijo ir linksmumu užkrėtė dainininkas iš pajūrio Simonas Donskovas. Nors ir ištvėręs dvi sunkias operacijas, šventėje jis trykšte tryško energija ir jaunatviškumu.


VIENA IŠ ŠOKĖJŲ –
MAŽEIKIŠKĖ
S. Donskovas „Santarvei“, sakė, kad Mažeikiuose ir rajone lankėsi jau senokai, prieš keletą metų, todėl su didžiuliu malonumu važiavęs čia koncertuoti. Jo pasirodymą pagyvino dvi šokėjos. Viena jų – mažeikiškė Danguolė Dapšytė. Ji pas S. Donskovą šoka jau trejus metus.
„Žinoma, Donskovo keliami reikalavimai yra nemaži. Šokėja visada turi būti pasitempusi, punktuali. Gerai mokėti šokti, bendrauti. Būti nepriekaištingos išvaizdos. Mes visi trys esame komanda ir vienas kitą palaikome, kaip tam garsiajame posakyje „Vienas už visus ir visi už vieną“, – sakė D. Dapšytė.
Kitais metais, baigusi aukštuosius mokslus Klaipėdos universitete, Menų fakultete, mergina tikino ne tik pati šoksianti, bet ir kitus galėsianti mokyti šokti. Dainininkas apie šokėjas taip pat atsiliepė tik geru žodžiu. Ypač apie žemaites.
„Taip jau susiklostė, kad tenka nemažai bendrauti su šokėjomis, kilusiomis iš Žemaitijos. Jos pasižymi užsispyrimu ir ištverme, o tai be galo aktualu šokėjoms“, – kalbėjo dainininkas.
SVARBU BENDRAVIMAS
SU PUBLIKA
Anot S. Donskovo, publika yra visur publika, ir reikia vienodai nuoširdžiai dainuoti tiek kaime, tiek mieste. Kaimuose ar mažesniuose miesteliuose žmonės esą šiek tiek susikaustę ir reikia juos išjudinti.
„Dažnai jie nežino, ar ploti, ar ne, ar galima rėkti, trypti, ar dainuoti. Aš jiems padedu išsijudinti ir jie supranta, kad aktyvumas nėra blogai. Tiesiog dainuojant reikia mylėti žmones, o ne vaidinti žvaigždę ir būti aukščiau už publiką“, – kalbėjo S. Donskovas.
Dainininkas tikino, kad vienodai ruošiasi koncertams tiek Tirkšliuose, tiek Čikagoje. Esą ir jaudulį prieš koncertą jaučia tą patį, nes neskirsto žmonių į geresnius ir blogesnius: „Nesu iš tų, kurie atvažiuoja, automatiškai atidainuoja, pasiima honorarą ir išvažiuoja. Man yra būtina pabendrauti su publika. Išjudinti ją, kad pradėtų šėlti“.
JAUČIA JAUDULĮ
PRIEŠ KONCERTĄ
Paklaustas, ar toks pat jis yra ir gyvenime, ir scenoje, atsakė, kad didelis veidmainis nėra. Tiesiog scena ir realus gyvenimas yra skirtingi dalykai.
„Koks esu širdyje, niekas nepakeis. Žinoma, scenoje kitoks. Čia aš dirbu, turiu improvizuoti, nešti laimę ir džiaugsmą žmonėms. O namuose esu kitoks, santūresnis ir ne toks linksmas kaip per koncertus. Gyvenimas toks, juk negali visada šypsotis, ypač tvarkydamas įvairius reikalus ir vaikščiodamas pas biurokratus“, – atviravo S. Donskovas.
Vyriškis sakėsi esąs labai jautrus žmogus, kaip ir daugelis kitų artistų. Imantis viską giliai į širdį. Be galo greitai įsižeidžiantis.
„Pastaruoju metu stengiuosi į viską reaguoti ramiau, nes operavęs profesorius prisakė tausoti sveikatą ir uždraudė be reikalo jaudintis. O kaip aš, būdamas artistas, galiu kitaip reaguoti, juk aš kitaip matau medį, dangų ir supančią aplinką. Pastebiu tai, ko nepastebi kitas eilinis žmogus. Kitas, pavyzdžiui, gali didžiausią, skaniausią karbonadą iškepti, aš – tik kiaušinienę su dešra. Kiekvienam yra duota savo. Man Dievulis davė balsą, ir aš turiu jį išnaudoti, dovanoti jį žmonėms“, – kalbėjo dainininkas.
PRIVALAI DARYTI TAI,
KAS SKIRTA
S. Donskovas įsitikinęs, kad dainavimas ir balsas yra Dievo dovana, ir reikia mokėti ją išnaudoti.
„Aš galiu ir krepšinį pažaisti, ir iš tolimesnio nuotolio pataikyti, bet nesu krepšininkas. Poetai rašo poemas, o aš to padaryti negaliu. Manęs dažnai klausia, ar aš kuriu muziką, sakau ne, nes man to neduota. Žinoma, galiu pavogti muziką, mintį, natas, bet to nedarau, kaip dauguma, nes nenoriu.
Manau, laimingas tas, kuris randa savo pašaukimą. Jei Dievas davė talentą, reikia juo naudotis, nes kitaip nesiseks ir jausiesi nelaimingas“, – teigė artistas.
Pačiam tekę tai patirti, bandęs dirbti ir kitus darbus. Dirbo ir vedėju, ir pavaduotoju, ir netgi su žmona buvo atidarę kavinukę. Tačiau teko skaudžiai nusivilti, nes investavo dideles sumas pinigų, o pelno nebuvo jokio. Dėl iškilusių sunkumų vos neišsiskyrė su žmona. Tuomet sakėsi supratęs, kad gyvenime turi daryti tai, ką geriausiai moka ir sugeba, tai yra dainuoti.
KONCERTŲ MARATONAI
ATSILIEPĖ SVEIKATAI
S. Donskovas prisipažino, kad ne juokais buvo sunerimęs, kai sužinojo apie savo ligą. Labiausiai baiminosi, kad gali tekti atsisakyti dainavimo.
Net bloga esą pasidarė, kai iš gydytojų išgirdo, kad reiks operuoti, nes yra užsikimšusi miego arterija. Dainininko teigimu, dėl pablogėjusios sveikatos yra kaltas jis pats, nes niekada nemokėjo tinkamai pailsėti po darbų.
„Koncertų maratonai taip pat atsiliepė sveikatai. Pakenkė ir tai, kad nemoku atsipalaiduoti ir pailsėti. Klausiu verslininkų, kolegų, kitų žmonių, kaip jie tai daro. Verslininkai tikina, kad išjungia mobiliuosius telefonus ir mėgaujasi gyvenimu. O man taip neišeina. Aš sugebu atsipalaiduoti tik prisigėręs, bet dabar daug gerti negaliu, nes pablogėjo sveikata“, – neslėpė S. Donskovas.
Artisto teigimu, po ligos į daug ką pradėjo žiūrėti kitaip. Gyvenimą tikino pamatęs kitomis spalvomis. Sulėtino gyvenimo tempą, mažiau koncertuoja. Ėmė branginti gyvenimą, nes visam laikui atsisveikinti su scena jam būtų pernelyg sunku.
„Į daug ką nebekreipiu dėmesio. Aš jau norėčiau ramybės ir taikos, norėčiau atsivertęs spaudą pamatyti vien ramybę ir geras emocijas, o dabar kur pažvelgsi, visur smurtas, vagystės, plėšimai. Jau žadu išvis praversti puslapius, kur tik blogos žinios“, – prisipažino S. Donskovas.
VENGIA VIEŠUMO
S. Donskovo teigimu, per savo karjerą teko girdėti daug įvairių gandų. Tokių, kad yra mergišius, kad daug kartų vedęs ir panašiai. Tikino iš pradžių labai jautriai reagavęs, dabar jau nebekreipiantis dėmesio. Sakosi suprantantis, kad tai negerų žmonių, pavydo ar neišprusimo padarinys.
„Vengiu viešumo, nelendu į spaudą dėl kiekvienos smulkmenos, kad, pavyzdžiui, man įkando bitė į pirštą ar zuikis pasimaišė kelyje, nemanau, kad dėl to turiu būti pirmuose puslapiuose. Man tai atrodo didelė nesąmonė. Net kai buvo atlikta operacija, griežtai uždraudžiau apie tai viešinti. Nesiruošiau daryti iš savo ligos šou“, – kalbėjo atlikėjas.
NEGAILĖJO KRITIKOS
ATLIKĖJAMS
S. Donskovas sakėsi su nostalgija prisimenantis „Nerijos“ laikus. Sovietmečiu nebuvo jokios konkurencijos.
„Žinojom, kad yra tik 4–5 kolektyvai, ir bet kokiu atveju būsim kviečiami. O dabar kartais net nesuprasi, pagal kokius kriterijus vertinami atlikėjai, nes susidaro įspūdis, kad į sceną lipa tie, kurie nieko daugiau nesugeba“, – neslėpė pasipiktinimo dainininkas.
Anot artisto, seniau žodis scena buvo šventas. Tuomet esą dirbo tik perliukai, nes buvo ieškoma gabių vaikų. Tada buvo kuriami normalūs tekstai, dainininkai taisyklingai kirčiuodavo ir į sceną bet kas nelįsdavo.
„Šiuo metu tai scenoje pasirodo beveik kas nori. Ypač turtingų tėvų vaikai, kuriems yra nuperkama viskas, ko tik užsigeidžia, net įrašų studija, nors klausos visai neturi. Dabar balsas nelabai svarbus. Viską padaro reklama, viešumas ir televizija“, – įsitikinęs S. Donskovas.
DUKRA SEKA
TĖVO PĖDOMIS
S. Donskovo pėdomis jau žengia ir dukra Rita. Užsidegimas dainuoti atsirado neseniai, bet mergina atkakliai siekia užsibrėžto tikslo.
„Mano didelei nelaimei, dukra pradėjo dainuoti. Ji viskuo nuoširdžiai tiki, mano, kad jei gerai dainuos, visur prasimuš, bet realybė kitokia. Net jei ji fantastiškai dainuotų, iškilti nebus taip paprasta, nes visur yra „savas“ ratas, ir be pažinčių nieko nelaimėsi. O jei ji dainuos tik savo draugams ar man virtuvėje, iš to nieko gero nebus. Be to, dukros prodiuseriu nebūsiu. Aš jai tik galiu patarti, ką techniškai ne taip dainuos ar darys. Iš tiesų tai būsiu žiaurus kritikas“, – atviravo S. Donskovas.
Paklaustas, ar dar ilgai „žiaurus kritikas“ džiugins savo gerbėjus dainomis, atsakė, kad nulipti nuo scenos greitai dar nežada. O paskutinį tašką norėtų padėti taip, kad ilgam prisimintų.
„Pavyzdžiui, norėčiau nuvažiuoti ir sudalyvauti Sanremo festivalyje. Sudainuoti gerą itališką dainą ir patekti į kokį dešimtuką. Tai daryčiau tik dėl savęs, nes konkursai – subjektyvūs dalykai ir daugeliu atvejų nulemia pažintys ir protekcijos“, – mintimis dalijosi S. Donskovas.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: S. Donskovas teigia, kad gyvenimas ir scena yra du skirtingi dalykai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto