Sediškių bendruomenė kuria ir palaiko sportinio gyvenimo tradicijas

Po apdovanojimų – turnyro suaugusiųjų grupėje dalyvavusių žaidėjų bendra nuotrauka Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Krepšinis, futbolas, stalo tenisas, šachmatai ir šaškės, bėgimo ir šeimų estafečių rungtys… Sedos bendruomenė įsitikinusi: varžybos, turnyrai – ne tik geras būdas praleisti laisvalaikį, bet ir suburti kraštiečius sportininkus, kartu pažymėti svarbias šventes.
Vis labiau populiarėja stalo tenisininkų turnyras, kuris vyksta kasmet, vasario 16-ąją.

Stalo tenisininkai išaiškino stipriausius

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga kasmet rengiamą turnyrą Sedos miestelio bendruomenė šį kartą padarė atvirą – jame galėjo dalyvauti visi norintys Žemaitijos krašto gyventojai.
„Stalo teniso tradicijos Sedoje išliko dar nuo sovietmečio – tada tarp rajono kolūkių komandų buvome lyderiai, dalyvaudavome respublikinėse varžybose. Mokykloje dirbo mokytojai, kurie savo stalo teniso žinias ir įgūdžius perdavė moksleiviams. Norisi palaikyti šią sporto šaką, nors nemažai buvusių žaidėjų išvyko ne tik į kitus šalies miestus, bet ir emigravo į kitas šalis“, – pasakojo Sedos seniūnijos vyriausiasis specialistas Ričardas Zoza.

Problema – inventorius

Jau daug metų turnyras vyksta vasario 16-ąją. Rengėjų tikslas – kad po įvairius miestus išsiblaškę kraštiečiai prisimintų, jog tą Lietuvai svarbią dieną jie laukiami Sedoje, prie teniso stalų.
Į bendruomenės kvietimą šiemet atsiliepė mažeikiškiai, atstovaujantys Lietuvos stalo teniso ketvirtoje lygoje rungtyniaujančiai „Dovitos-Sedulos“ komandai.
Vaikų grupėje turnyro nugalėtoju tapo Grantas Kleinauskas, aplenkęs Kajų Kleinauską ir Redą Vitalį.
Tarp suaugusiųjų triumfavo mažeikiškis Povilas Bliujus, antras liko Bronius Noreika, trečias – Egidijus Videika.
R. Zoza tvirtino: jei tradicinis turnyras išpopuliarės, sediškiams kils ir problemų.
„Dėl prizų problemų nėra, juos įsteigia Savivaldybė. Kas kita – inventorius. Mokykla turi tik du stalo teniso stalus, tad plačiai reklamuotis bei prisikviesti dalyvių kol kas negalime. Jei tenisininkų būtų daugiau, turnyras labai užsitęstų“, – pasakojo vyriausiasis specialistas.

Stengiamasi tęsti tradicijas

Sportinis gyvenimas Sedoje gana aktyvus. Pavasarį planuojamas ir komandinis stalo teniso turnyras, kurio dalyvių skaičių taip pat varžo stalų stoka. Ir vis tik jame turėtų varžytis Dagių, Sedos, Žemaičių Kalvarijos, Mažeikių komandos.
Rudenį miestelio sporto komplekse rengiamas tradicinis futbolo ir krepšinio trys prieš tris turnyras. Rajono krepšinio čempionate dalyvauja „Sedulos“ ekipa, miestelio garbė ginama ir Lietuvos regionų krepšinio lygoje. Kiekvienais metais vyksta Sedos šaškių ir šachmatų turnyras, kuriame rungiasi aplinkinių rajonų ir miestelių komandos.
Jau numatyta, kad, atšilus orams, vyks bėgimas Sedos gatvėmis, Renave – šeimos estafetės, Dagiuose – virvės traukimo varžybos.
Dar Dagiuose bus rengiamas seniūnijos futbolo turnyras, kuriame žaidžiama mažesnių matmenų aikštelėje – penki prieš penkis.
Pernai tokiame turnyre rungtyniavo keturios komandos, šiemet planuojama, kad į kovą stos šešios ekipos.
Pasak R. Zozos, stengiamasi, kad apylinkių gyventojai laisvalaikį skirtų sportui, taip pat siekiama tęsti jau susiformavusias bendruomenės tradicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto