Sediškių rengiamą turnyrą jau galima vadinti istoriniu

Po atkaklių kovų šių metų krepšinio turnyre rungtyniavęs jaunimas įsiamžino nuotraukoje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sedoje dvidešimt pirmą kartą vyko tradicinis futbolo ir krepšinio turnyras. Šiais metais dėl svarių priežasčių organizatoriai pakeitė varžybų formatą ir vietą, tačiau tikimasi, kad miestelio bendruomenę suburiantis turnyras ateityje vėl bus gausesnis tiek dalyvių, tiek sirgalių skaičiumi.

Laikinai pakeitė turnyro vietą

Sedos futbolo ir krepšinio turnyras pradėtas rengti dar sovietmečiu, vėliau jis buvo lyg ir užmirštas – tuomet, kai sportas regionuose išgyveno ne pačius geriausius laikus.
Praėjusį savaitgalį dviejų sporto šakų aistruolius sediškiai sukvietė jau dvidešimt pirmą kartą. Tiesa, šiais metais buvo pakeista varžybų vieta – krepšininkai rungtyniavo Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos sporto salėje, o futbolininkai – futbolo aikštelėje.
„Sedos sporto aikštyne vyksta rekonstrukcija, todėl pakeitėme turnyro vietą. Krepšinio turnyre trys prieš tris varžėsi tik šešios vietos moksleivių ekipos, nes iki paskutinės minutės nebuvo žinoma, ar gimnazijos sporto salėje spės pakeisti parketą. Dėl šios priežasties nekvietėme dalyvauti komandų iš Mažeikių, kitų rajonų, kaip būdavo anksčiau“, – „Santarvei“ pasakojo sporto entuziastas, seniūnijos vyriausiasis specialistas Ričardas Zoza.
Futbolo turnyre varžėsi ištikimiausi jo dalyviai: Tirkšlių „Pušyno“, „Balsių“, Skuodo „Skuodo“ ir vietos „Sedulos“ komandos. Buvo pakviesti vyresnio amžiaus sportininkai – komandoje galėjo žaisti vyresni negu 35-erių metų futbolininkai ir du žaidėjai, jau sulaukę 30 metų.

Išrinkti geriausieji

Tarp futbolininkų stipriausi buvo sediškiai, antroje vietoje palikę Tirkšlių „Pušyno“ komandą, treti – svečiai iš Skuodo.
Geriausio turnyro vartininko prizas įteiktas sediškių vartų sargui Ramūnui Batavičiui, gynėjo – skuodiškiui Tadui Mačerniui, saugo – Tirkšlių ekipos žaidėjui Faustui Rozgai, jo ekipos draugas Mindaugas Keršis buvo pripažintas geriausiu puolėju.
Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas sediškis Evaldas Adomavičius.
R. Zoza sakė, kad šį kartą organizatoriai nusižengė tradicijai ir nepagerbė Sedos futbolui nusipelniusio žaidėjo: „Manome, kad visi į turnyrą susirinkę ilgamečiai draugai galėjo gauti šį prizą“.

Taps traukos objektu

Po renovacijos miestelio sporto kompleksas pasikeis kardinaliai – jau išlyginta stadiono veja, užsėta žolė, suformuoti pylimai, įrengtos naujos tribūnos, jos talpins 250 žiūrovų. Tribūnose turi būti pastatytos plastikinės kėdės, praplėsta krepšinio aikštelė, įrengti nauji krepšinio stovai su plastikinėmis lentomis. Laukiama, kad artimiausiu metu bus paklota nauja krepšinio danga.
Šalia atnaujinto sporto komplekso įrengti tvenkiniai, driekiasi nauji takai, tad ši vieta pretenduoja tapti viena iš Sedos miestelio ne tik sporto, bet ir kultūrinių renginių bei poilsio traukos objektų.
„Dar nenorime ką nors planuoti kitiems metams – nežinome, ar spės išdygti nauja stadiono veja. Ją saugosime, stengsimės, kad ji būtų kuo geresnės kokybės, ir neforsuosime įvykių“, – sakė seniūnijos vyriausiasis specialistas R. Zoza.

Suveda noras bendrauti

Sedos sportinis gyvenimas vien šiuo turnyru neapsiriboja. Per Žolines Dagiuose vyko bendruomenės sporto šventė, kuri šiais metais taip pat pakeitė formatą – komandos buvo buriamos ne pagal gyvenvietes, seniūnijos bendruomenės nariai galėjo suburti savo draugus į komandą, sugalvoti pavadinimą ir dalyvauti šventėje.
„Ši naujovė gerokai padidino ekipų skaičių – futbolo turnyre varžėsi keturios komandos, nemažas būrys norinčiųjų rungėsi sportinėje estafetėje, vyko komandinės Sedos seniūnijos stalo teniso pirmenybės. Stalo tenisininkai vien šiomis varžybomis neapsiriboja: vasario 16-ąją vyksta asmeninės seniūnijos pirmenybės, o miestelio komanda rungtyniauja Lietuvos stalo teniso penktoje lygoje. Tokios šventės yra būtinybė: bendruomenė susirenka į būrį pajudėti, pabendrauti, pabūti kartu“, – pasakojo R. Zoza.

Rungtyniaus Mažeikiuose

Šį sezoną sediškių komanda „Sedula“ neberungtyniaus Regionų krepšinio lygoje, ji varžysis Mažųjų miestelių krepšinio lygoje.
Sediškiams išlieka aktuali sporto salės problema. Turimoje salėje iš bėdos galima žaisti tik keturi prieš keturis.
Sportininkai planavo varžytis arčiau esančioje Žemaičių Kalvarijoje, tačiau kaip pajėgi ekipa buvo įtraukta į Mažųjų miestelių krepšinio lygos A divizioną, kur būtina žaisti normalių matmenų sporto salėje.
Dėl šios priežasties sediškiai vėl taps mažeikiškių svečiais, tik esant dideliam užimtumui jau pamėgtoje „Ventos“ progimnazijos sporto salėje, „Sedulai“ teks rungtyniauti Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos sporto salėje.

Trūksta jaunimo

Sediškiai yra numatę dalyvauti ir artėjančiose rajono krepšinio pirmenybėse. Yra minčių suburti ekipą, kuri rungtyniautų ir rajono salės futbolo čempionato kovose.
„Matome tik dvi bėdas – pirmiausia tai lėšų stygius, o antra – pastebime, kad labai trūksta jaunimo. Kas išvyksta gyventi į užsienį, kas persikelia į kitus miestus – ir prie jau seniai mūsų miestelio garbę ginančių sportininkų prisijungia tik vienas kitas jaunuolis.
Kita vertus, džiugu, jog yra sportininkų, kurie gyvendami kituose miestuose neužmiršta Sedos, patys sako – neužleiskime pozicijų, neduokime sportiniam gyvenimui uždusti. Manau, kad tas noras yra grįstas principu, kad norima bendrauti, vėl susiburti draugėn, ko labiausiai trūksta mūsų šiandieniniam sparčiam gyvenimui“, – sakė R. Zoza.
Sporto entuziastas ir neslėpė džiaugsmo bei pasididžiavimo – Sedoje sportinį kelią pradėję ar čia rungtyniavę krepšininkai Evaldas Petrauskas, Marius Kazlauskas, Gytautas Kibelkis, Robertas Žibikas kviečiami žaisti aukštesnio lygio regionų krepšinio lygos ir Nacionalinės krepšinio lygos komandose, o tai kelia kraštiečių pasididžiavimą.
R. Zoza pripažįsta, kad iš kitų rajono vietovių teks ieškoti pagalbos „Sedulai“ – juk norisi nepadaryti gėdos tiek Sedai, tiek visam Mažeikių rajonui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto