Sediškių sporto šventė subūrė jaunus ir senus

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=663 template=caption]Tradiciškai Sedoje surengta sporto šventė šį kartą pasipildė nauju akcentu – atidaryta lauko treniruoklių aikštelė.

Pagerbė buvusį trenerį

Savaitgalį Sedoje surengta tradicinė sporto šventė „Sedula 2015“ –  jau aštuonioliktą kartą čia vyko futbolo turnyras Sedos taurei laimėti. Šį kartą nugalėtojų taurė iškeliavo į Skuodą: skuodiškių „Šarūno“ komanda finale rezultatu 1:0 įveikė vietos „Sedulą“. Kovoje dėl trečiosios vietos Tirkšlių „Pušynas“ privertė pasiduoti Gargždų „Bangelės“ futbolininkus.
Geriausio vartininko prizas atiteko „Sedulos“ vartų sargui Tadui Aleksandravičiui, puolėjo – tos pačios ekipos žaidėjui Mariui Šlutai, saugo – „Pušyno“ atstovui Šarūnui Monstavičiui.
Futbolo aikštėje taip pat susikovė „Sedulos“ ir Kuršėnų veteranai, kurie išsiskyrė taikiai.
Už nuopelnus Sedos futbolui pagerbtas šio miestelio ekipos buvęs paskutinis žaidžiantysis treneris Jurijus Stupakovas.

Krepšinio varžybose – žaidėjų gausa

Dar daugiau komandų sudomino krepšinio varžybos trys prieš tris – amžiaus grupėje nuo šešiolikos iki keturiasdešimties metų rungėsi net 16 ekipų ne tik iš mūsų rajono, bet ir Skuodo, Plungės, Telšių bei Gargždų.
Ir po lanku šeimininkai buvo „svetingi“ – visas pirmąsias vietas iškovojo svečiai. Senjorų grupėje nugalėjo „Balsiai“, palikę antroje vietoje „Impekos“, trečioje – „Ventos“ krepšininkus. Masiškiausioje amžiaus grupėje nugalėjo Skuodo rajono Šatės gyvenvietės krepšininkai, kurie Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygoje tapo vicečempionais. Antrąją vietą užėmė „Sedos“, trečiąją „Sedulos“ sportininkai.
Pačių jauniausių (iki šešiolikos metų) krepšininkų grupėje triumfavo Mažeikių sporto mokyklos „Bulių“ komanda, įveikusi „Seduliukus“. Pastarosios ekipos narys Rokas Sungaila tapo tritaškių konkurso nugalėtoju, nušluostęs nosį visiems šiame konkurse dalyvavusiems vyresniems žaidėjams.

Sportas traukia sediškius

„Šį šventė buvo neeilinė – atidarėme treniruoklių aikštyną. Už beveik 25 000 eurų įrengta dešimt treniruoklių. Manau, kad mūsų miesteliui tai buvo būtinybė: dabar vakarais čia gyvenimas verda – sportuoja ir pramogauja nuo jauno iki seno. Mūsų patirtimi susidomėjo ir skuodiškiai – valdžios atstovai atvyksta pasižiūrėti, kaip savo rajone pritaikyti mūsų patirtį“, – sakė vienas iš šventės organizatorių, seniūnijos vyriausiasis specialistas Ričardas Zoza.
Sedoje, pasak specialisto, problemų dar yra – būtina atnaujinti futbolo aikštę, pastatyti tribūnas. Tikimasi, kad jau kitais metais bus pradėta sporto salės su 300 vietų sirgaliams statyba. O du kartus rajono krepšinio čempiono vardą iškovojusi „Sedula“ traukiasi iš šių pirmenybių ir kitą sezoną jau kovos Regionų krepšinio lygoje.