Sedoje įvyko stovykla „Maži čempionai – dideli tikslai“

Nuotr. iš lopšelio-darželio archyvo

Sedos lopšelio-darželio „Jurginėlis“ sveikatos stiprinimo darbo grupė teikė paraišką Lietuvos tautinio olimpinio komiteto programos „Olimpinė karta“ konkursui „Maži čempionai – dideli tikslai“. Įstaigos bendruomenė džiaugiasi galėdama pranešti: projektas, kurio tikslas – supažindinti ikimokyklinio amžiaus vaikus su olimpinėmis vertybėmis ir skatinti fizinį aktyvumą per įdomias ir edukacines veiklas, sulaukė finansavimo ir buvo sėkmingai įgyvendintas.

Visą praėjusią savaitę „Jurginėlyje“ vyko „Olimpinės kartos“ vasaros stovykla „Maži čempionai – dideli tikslai“. Stovykla sulaukė didelio lopšelį-darželį lankančių vaikų susidomėjimo, o jos metu vaikai ne tik linksmai leido laiką, bet ir įgijo naujų žinių bei įgūdžių, susijusių su sveikata, saugumu ir komandiniu darbu.
Stovyklos atidarymo ceremoniją pradėjo ir visus susirinkusiuosius šiltai pasveikino lopšelio-darželio „Jurginėlis“ direktorė Birutė Radavičienė. Savo kalboje ji pabrėžė stovyklos svarbą vaikų sveikatai ir ugdymui, linkėjo jiems linksmai praleisti laiką ir įsimintinų akimirkų, paragino aktyviai dalyvauti veiklose.

Stovykla prasidėjo nuo komandų prisistatymų bei skanduočių. Skanduotės, kupinos ryžto ir pozityvios energijos, nuskambėjo per visą lopšelio-darželio kiemą, žadėdamos nepamirštamą stovyklos savaitę. Po komandų prisistatymų, šūkių ir priesaikos žodžių vyko estafetės, kurias energingai ir išradingai vedė judesio korekcijos specialistas Marius Zoza.

Nuotr. iš lopšelio-darželio archyvo

Antradienį stovyklą aplankė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Sedos priešgaisrinės gelbėjimo komandos ugniagesiai gelbėtojai K. Damalis ir V. Jonauskas, kurie papasakojo apie savo darbą, pademonstravo ugniagesių naudojamą įrangą ir leido vaikams ją apžiūrėti, išbandyti. Tai įdomi ir naudinga patirtis, kuri leido vaikams geriau suprasti ugniagesių profesiją ir šios profesijos svarbą.

Trečiadienį stovykloje svečiavosi Žemaitijos skautų organizacijos Sedos „Medeinos“ draugovės skautai. Vyresnioji skautė Virginija Katkuvienė ir jaunesnieji skautai supažindino vaikus su savo veikla, išmokė žaisti įvairius skautų žaidimus ir dainuoti smagias dainas. Ši diena buvo kupina nuotykių ir komandinio darbo, o mažieji stovyklautojai turėjo progą parodyti savo drąsą, sumanumą ir draugiškumą.

Nuotr. iš lopšelio-darželio archyvo

Ketvirtadienį stovykloje svečiavosi sveikatos specialistė V. Šakiniūtė ir logopedė V. Bružienė bei dvi žavios jų asistentės I. Kryžauskienė ir L. Andriekienė. Jos supažindino vaikus su pirmos pagalbos teikimo pagrindais, mokė, kaip sutvarstyti žaizdas, sustabdyti kraujavimą, pademonstravo, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą ir išorinį širdies masažą.

Penktadienį vyko stovyklos uždarymo šventė. Vaikai, naudodamiesi šiaurietiškosiomis lazdomis, keliavo į Sedos sporto kompleksą, kur mankštinosi, dalyvavo viktorinoje, iš kortelių dėliojo žodžius, atspindinčius stovyklos vertybes – pagarbą, draugystę, sąžiningumą, žaidė futbolą ir krepšinį. Šventės pabaigoje visiems stovyklautojams įteiktos dovanėlės bei diplomai.

Nuotr. iš lopšelio-darželio archyvo

„Olimpinės kartos“ vasaros stovykla „Maži čempionai – dideli tikslai“ – vertinga patirtis vaikams, kurie ne tik smagiai praleido laiką, bet ir įgijo žinių ir įgūdžių, kurie pravers ateityje. Stovykla taip pat paskatino vaikus domėtis sportu, rūpintis savo sveikata ir puoselėti komandines vertybes.
Dėkojame Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už paramą ir tikimės, kad ši stovykla įkvėps ir kitus lopšelius-darželius dalyvauti „Olimpinės kartos“ projektuose ir kurti nepamirštamas patirtis vaikamsǃ

Vilma Neliubšienė,
Sveikatos grupės pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto