Sedoje – mokyklos ir Mačernio šimtmetį priminsiantis suolas

Nuotr. autorės

Ne atsitiktinai šie metai Seimo sprendimu yra dedikuoti poetui Vytautui Mačerniui. Lietuvos, o kartu ir Mažeikių rajono gyventojai mini vieno jauniausių lietuvių literatūros klasikų šimtąsias gimimo metines.
Sedos miesto ir jo apylinkių gyventojams šie metai, taip pat ir birželio 15-oji, ypatingi dar ir tuo, kad šiandien sukako lygiai 100 metų, kai buvo atidaryta Sedos vidurinė mokykla. Jie šias dvi sukaktis paminėjo atidengdami skulptoriaus Mykolo Saukos sukurtą „Vytauto Mačernio mokyklinį suolą“.

Nuotr. autorės

Sedos vidurinės mokyklos ir Vytauto Mačernio šimtmečių paminėjimas vyko skverelyje, esančiame netoli nuo tilto per Varduvą, šalia Šv. Jono Nepomuko bažnyčios ir Sedos magazino.
Renginyje dalyvavę sediškiai, svečiai iš Mažeikių, Telšių, dalijosi mintimis apie poeto asmenybę, skaitė jo eiles.
Savo darbą – iš betono pagamintą Vytauto Mačernio mokyklinį suolą, pristatė skulptorius M. Sauka. Renginyje dalyvavo šiuo metu Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebono pareigas einantis kunigas Saulius Katkus. Nuo 1991 iki 2002 metų jis kunigavo Sedoje ir turėjo mintį Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios šventoriuje pastatyti Mačerniui dedikuotą suolą. Anuomet ši idėja nebuvo įgyvendinta, tačiau šiemet, poeto šimtmečio metais, aktyvios, atkaklios sediškės Genoveitos Gricienės pastangomis Seda nuo šiol turės naują atminimo ženklą poetui, kuris keletą metų mokėsi ir Sedos vidurinėje mokykloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*