Sedoje paminėtas ilgametės ansamblio narės jubiliejus

Gedimino Jokubausko nuotr.

Ilgametė Sedos kultūros centro folkloro ansamblio „Rėmolē“ dainininkė Eufemija Jonavičienė (Jakštaitė) atšventė savo 90-čio jubiliejų.

Dar 1988 metais kurtis pradėjęs ansamblis „Rėmolē“ – sediškių žmonių sambūris su savo krašto dainomis, šokiais, pasakojimais, surinktas iš bočių ir probočių atminties ir sutvirtintas Rimolių piliakalnio vardu. Kolektyvas rūpestingai saugo žemaitišką žodį, žemaitišką gyvenimo būdą.
Pirmosios kolektyve dainuoti pradėjo Eugenija Girtienė, Stasė Drąsutienė, Justina Malakauskienė, Zita Čičirkienė.
Vėliau kolektyvas pildėsi naujais nariais iš Sedos ir aplinkinių kaimų – Kalnijų, Tiškų, Užežerės, Plinkšių.
E. Jonavičienė apibūdinama kaip ansamblio viena pagrindinių dainų „vedėjų“.

Gedimino Jokubausko nuotr.

Sedos KC direktorius ir „Rėmolių“ vadovas Gintautas Griškėnas sako: „Eufemija turėjo ir dar turi gražų, sodrų balsą, puikią klausą ir, svarbiausia, didelį norą dainuoti. Iš ansamblio išėjus Valerijai Mizinienei, Eufemija ėmė „vesti“ daug ansamblio repertuare esančių dainų… Eufemija noriai važiavo į koncertines keliones, festivalius, išvykas, dalyvavo Lietuvos dainų šventėse.

Ir šiemet Dainų šventės apžiūroje-perklausoje Eufemija dalyvavo, tiesa, į Vilnių gal jau ir per sunku bus važiuoti.
Į repeticijas ar į koncertus aš ją atsivežu, po repeticijų parvežu. Ne į kiekvieną repeticiją vežuosi, bet į svarbesnes, kai ruošiamės pasirodymams. Ji labai atsakinga, norinti bendrauti, pabūti tarp dainuojančių. Moka linksmintis. Smagu tarp šviesių senolių. Jie seni tik jauniems, o aš puikiai žinau, kad širdis jų jauna ir norai kaip jaunų. Tik kūno negalia ima trukdyti.“
Sedos kultūros centre surengto E. Jonavičienės jubiliejui paminėti skirto vakaro metu skambėjo dainos ir nuoširdūs bendraminčių, bičiulių linkėjimai jubiliatei.

Gedimino Jokubausko nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto