Sedoje tradiciškai pagerbti žinomų kraštiečių nuopelnai

Jubiliejiniame turnyre varžėsi daugiau kaip pusšimtis sportininkų. Nuotrauka iš klubo „Matas“ archyvo

Penkioliktą kartą Sedoje vyko tradicinis šachmatų ir šaškių turnyras, kuriuo pagerbiamas Justino Paulausko ir Gedimino Pačkausko – šios sporto šakos mylėtojų ir puoselėtojų – atminimas.

Liko šilti atsiminimai

Jubiliejinis šachmatų ir šaškių turnyras Sedos kultūros centre šį kartą subūrė 34 šachmatininkus ir 18 šaškininkų iš Žemaitijos regiono.
Tradiciškai renginys prasidėjo pagerbiant J. Paulausko ir G. Pačkausko – dviejų iškilių kraštiečių, prisidėjusių prie šios sporto šakos plėtros rajone, atminimą.
J. Paulauskas, 1953 m. pradėjęs dirbti Sedos vidurinės mokyklos direktoriumi ir istorijos mokytoju, neužmiršo savo pomėgio: nupirko 10 šachmatų lentų ir pradėjo mokyti sediškius žaisti šachmatais, treniruotis, tobulinti įgūdžius.
Direktorių domino ne tik šachmatai, jis buvo Sedos futbolo komandos vartininkas, rungtyniauti išbėgdavo ir į krepšinio aikštelę.
„Mano atsiminimai apie šį žmogų prasideda tuo metu, kai jis jau direktoriavo Mažeikių 1-ojoje vidurinėje mokykloje, o aš buvau penktokas. Už nusižengimą klasės vadovė nuvedė mane į direktoriaus kabinetą rimtam pokalbiui. Direktorius pasodino mane prie šachmatų lentos ir sužaidėme partiją.
Po to ne kartą esame varžęsi tarpusavyje ir apie šį žmogų man liko patys šilčiausi prisiminimai“, – pasakojo Mažeikių šachmatų klubo „Matas“ vadovas Gintaras Paulauskas.

Suburdavo komandas

G. Pačkauskas – vienas iš entuziastų, kurių dėka gimė tradicija organizuoti Sedos miesto šachmatų ir šaškių turnyrus, tokiu būdu siekiant pagyvinti Žemaitijos sportinį gyvenimą.
1959 m. G. Pačkauskas jau buvo geriausias Sedos šaškininkas, laimėjęs Lietuvos sporto draugijos „Nemunas“ pirmenybes, 1961 m. surengtose šios draugijos pirmenybėse jis tapo vicečempionu. Vien šaškėmis sediškis neapsiribojo – jis tapo šachmatų sporto meistru, aktyviai reiškėsi šachmatų klubo „Matas“ veikloje, atstovavo rajono rinktinei, ugdė jaunuosius šachmatininkus.
„Gediminas kartu su Juozu Katkumi plėtojo tiek šaškių, tiek šachmatų sportą Sedoje, visuomeniniais pagrindais dirbo su vaikais visur, kur tik galėjo. Jis buvo vienas iš pagrindinių iniciatorių, suburdavęs miestelio šaškių ir šachmatų komandas. Vykdavome į varžybas ir esame seniūnijų pirmenybėse laimėję ne vieną pergalę. Jis niekada neatsisakydavo pamokyti, patarti“, – pasakojo ilgametis sporto entuziastas, sediškis Ričardas Zoza.

Turnyras vietos nekeičia

Vienas iš turnyro organizatorių G. Paulauskas akcentavo: džiugu, kad savo pomėgiu šviesaus atminimo šachmatininkas G. Pačkauskas „užkrėtė“ sūnus – Arūną ir Antaną.
Abu iki šiol prisideda prie turnyro, padedant Sedos seniūnijai, Mažeikių verslo ir turizmo centrui bei Virginijui Griciui.
„Visus tuos metus šių sporto šakų mylėtojus iš Žemaitijos regiono priima Seda. Tik vieną kartą turnyras buvo persikėlęs į Plinkšes. Be rajono čempionatų, tai yra vienas pagrindinių šaškininkų ir šachtininkų metų renginių, kuriuose galime išbandyti jėgas, žaisdami ir tarpusavyje, ir su artimiausiais kaimynais“, – kalbėjo klubo „Matas“ vadovas.

Išskirtinis mažeikiškių laimėjimas

Pirmą kartą po penkerių metų pertraukos Sedos turnyre dvigubą pergalę šventė Mažeikių rinktinė: mažeikiškiai triumfavo tiek šachmatų, tiek šaškių įskaitoje. Šachmatininkai įveikė Naujosios Akmenės ir Telšių komandas, šaškininkai aplenkė Akmenės ir Gargždų ekipas.
Kaimo seniūnijų įskaitoje šachmatų varžybose nugalėjo Ryškėnų seniūnija, aplenkusi Gasčiūnų ir Varkalių seniūnijų atstovus, prie šaškių lentų taip pat stipriausi buvo ryškėniškiai, aplenkę Gasčiūnų ir Sedos ekipas.
Individualioje šachmatų įskaitoje nugalėjo G. Paulauskas, antroje vietoje liko svečias iš Naujosios Akmenės – Stasys Valančius, trečias – Plungės rajono atstovas Laimonas Sabaliauskas. Tarp šaškininkų visas prizines vietas iškovojo mažeikiškiai Vytautas Rakštys, Algimantas Barauskis ir Saulius Sukuris.
„Jau kitą dieną po šio turnyro vyko Mažeikių rajono greitųjų šachmatų pirmenybės, kuriose jėgas išbandė dešimt stipriausių rajono šachmatininkų.
Rajono čempionu tapo Gediminas Jonuškis, aplenkęs mane ir trečią bei ketvirtą vietas pasidalijusius R. Paškevičių ir Aleksandrą Bobkovą.
Šiemet mūsų rajono šachmatininkams teks sužaisti dar viename turnyre – rajono šachmatų „žaibo“ pirmenybėse“, – sakė G. Paulauskas.

One Reply to “Sedoje tradiciškai pagerbti žinomų kraštiečių nuopelnai”

  1. Gintaras parašė:

    Malonu kasmet lapkritį prisiminti žymiausius šachmatų atstovus, pabendrauti prie šachmatų lentų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto