Sedos biblioteka pristatė edukacinius filmus

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filiale vyko filmų peržiūros. Jų metu vaikams ir paaugliams buvo pristatomi edukaciniai filmai apie įvairiausius Lietuvos miestelius, gamtą ir jos išteklius. Užsiėmimuose dalyvavo Sedos miestelio vaikai bei svečiai iš Vilniaus – Jaunųjų turistų centro vaikai su vadovais ir direktoriumi Algirdu Kasparavičiumi.
Pirmojo užsiėmimo metu peržiūrėtas filmas apie Sedą „Virtuali Seda“. Ją stebėję vietiniai vaikai džiaugėsi miestelio grožiu. Filmukas sukurtas 2012 metais, tad pastebėta, kad dabar yra pasikeitusių, renovuotų pastatų – tokių kaip Sedos malūnas, biblioteka ir kultūros centras. Vaikams labai patiko pastebėti Sedos miestelio vietas ir gatveles, kurios yra pažįstamos.
Už poros dienų vyko kito filmo peržiūra. Šįkart buvo rodomas filmukas apie vandenį „Vandens tarša“. Vaikai įdėmiai jį stebėjo, gilinosi į pateiktus faktus, kėlė sau klausimus, svarstė apie vandens svarbą žmogui ir apie tai, kaip neapdairiai šiais laikais jį teršiame.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Trečiame renginyje dalyvavo Sedos bibliotekos svečiai iš Vilniaus. Jaunųjų turistų centro vaikai su savo vadovais, šią vasarą apsigyvenę prie Plinkšių, aplankė Sedą. Svečiai pėstute atkeliavo iki Sedos, kur vyresnioji bibliotekininkė juos supažindino su žymiausiomis, lankytinomis miestelio vietomis. Apžiūrėtos abi bažnyčios, Sedos salelė, bibliotekoje peržiūrėta ir išklausyta informacija apie Sedą. Vėliau bibliotekininkė palydėjo jaunuosius turistus iki Vytauto Didžiojo paminklo, Antano Baranausko statulos, galiausiai – iki Mildos slėnio. Džiaugėmės svečiais iš sostinės, aplankiusiais Sedos biblioteką.
Loreta MICKIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Janinos Kelerienės ir Loretos Mickienės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*