Sedos bibliotekoje – integruotos pamokos

Nuotraukos Loretos Mickienės

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filiale vyko dvi integruotos pamokos Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos moksleiviams.
Integruotą lietuvių kalbos ir literatūros pamoką gimnazijos IV a klasės moksleiviams vedė mokytoja Inga Šemetienė. Šios pamokos tema – lietuviškos spaudos draudimo laikotarpis. Pasinaudodama projektoriumi, kurį biblioteka gavo iš projekto „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“ lėšų, mokytoja parodė filmuką „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas 1864–1904“. Šis filmas vaikams suteikė daug informacijos. Ji buvo svarbi tolesnėms užduotims – buvo sprendžiamas testas, atsakinėjama į klausimus. Moksleiviai buvo suskirstyti į keturias grupes ir lenktyniavo. Pamokos pabaigoje vyresniosios bibliotekininkės apibendrino pasiektus rezultatus, papasakojo apie Lietuvos šviesuolius Vincą Kudirką, Joną Basanavičių, Simoną Daukantą, Vaižgantą bei uždraustų lietuviškų mokyklų steigėją Motiejų Valančių.
Antroji integruota dorinio ugdymo pamoka prasidėjo filmo „Tiltas“ peržiūra. Šioje pamokoje dalyvavo I b gimnazijos klasės moksleiviai ir dorinio ugdymo mokytoja Edita Kleinauskienė. Mokytoja pristatė filmo esmę. Gimnazistai, įdėmiai peržiūrėję šį prasmingą filmą, kalbėjo apie žmogaus gyvenimo prasmę, meilę ir pasiaukojimą, prisiminė ir Kristaus pasiaukojimą.
Renginius organizavo vyresniosios bibliotekininkės Janina Kelerienė, Loreta Mickienė, mokytojos Inga Šemetienė ir Edita Kleinauskienė.

Loreta MICKIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Loretos Mickienės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto