Sedos darželiui ruduo – metas kurti, būti gamtoje, bendrauti

Ruduo – tai nuostabus metas… Lapų kritimas – tarsi tikras rudens šokis… Kviečiantis atrasti, kurti, patirti… Tai antrasis pavasaris, kai kiekvienas medžio lapelis yra tarsi gražiausia gėlė…
Mažeikių r. Sedos darželis yra sveikatą stiprinanti ir gamtą sauganti įstaiga. Ruduo mūsų darželyje visada yra ypatingas. Grupių mokytojos kartu su vaikais, jų tėveliais ir visa darželio bendruomene stebina visus savo kūryba, meniniais gebėjimais ir nuoširdžia bendryste. Visi drauge, nors ir atskirose grupėse, dalyvavo akcijose, projektuose, edukacinėse išvykose, parodose, susijusiose su gamtosauga.

Projektas „Rudeninių lapų šurmuly“ tarsi sujungė grupes bendram tikslui – pasidžiaugti gamta ir iš naujo pamatyti joje slypintį grožį… Visos darželio grupės dalyvavo bendrose veiklose. Akcijos „Diena be automobilio“ metu vaikai leido laiką gryname ore, darželio kieme važinėjosi dviratukais ir paspirtukais, surengta piešinių paroda „Aplinkai draugiškos transporto priemonės“. Prisidėdama prie gamtos saugojimo, visa bendruomenė dalyvavo projekte „Mes rūšiuojam“. Surinktos ir nebenaudojamos buities priemonės, aplinkai kenksmingos baterijos buvo perduotos UAB „Atliekų tvarkymo centras“.

Patys mažiausi „Kiškučių“ grupės vaikučiai kartu su mokytojomis įsisuko į rudeninį lapų šurmulį: keliavo „Lapų labirintu“, statė „Ežiuko namelį“, padarė „Lapų apuoką“. Gamtinę medžiagą naudojo atlikdami meninius darbelius, STEAM veikloje, sportuodami, pramogaudami.
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos kartu su grupės vaikais dalyvavo edukacinėje išvykoje į Renavo parką, įsitraukė į projektą „Kam reikalingi tiltai?“. Jo metu vaikai domėjosi įvairiais statiniais, analizavo pavyzdžius, teikė savo idėjas, projektavo ir konstravo tiltus, išbandė juos, gamino maketus. Žaisdami ir vaikščiodami tiltu, mokėsi skirti, įvardinti daiktų formas, jų dydį ir erdvinę padėtį.
„Boružiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis darželio kiemelyje iš gamtinės medžiagos sukūrė stebuklingą „Miško gėrybių kilimą – Mandalą“. Pasidžiaugti nuostabiu kūrybiniu darbu į svečius užsuko Dėdė Rudenėlis. Jis nustebino vaikus nematytomis, keistomis daržovėmis.
Dėdė Rudenėlis „Meškučius“ pakvietė darželio teritorijoje suskaičiuoti medžius, priminė jų pavadinimus, kokius vaisius jie nokina, bandė išmatuoti kamienų storį. Visi drauge kartu šoko ir dainavo, vaikai atliko užduotis, įminė mįsles apie daržoves, miško gėrybes. Veiklos vyko lauke laikantis visų saugumo reikalavimų, kiekviena grupė susibūrė jai skirtu laiku. „Meškučių“ grupės mokytojos pakvietė tėvelius dalyvauti parodoje „Rudenėlis mano plaukuose“. Vaikai kartu su tėveliais sukūrė įspūdingo grožio portretus iš džiovintų lapų ir kitų gamtos gėrybių.
Parodoje „Mano pyragas“ (statiniai iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos) buvo eksponuojami „Boružiukų“ ir „Meškučių“ grupių ugdytinių ir jų tėvelių darbai. Šia paroda grožėjosi ne tik vaikučiai, bet ir visa darželio bendruomenė.

Baigiantis paskutiniam rudens mėnesiui lapkričiui, kai gamta neteko visų spalvų, kai nukrito paskutiniai medžių lapai, kai aplinkui pasidarė niūru ir šalta, visi drauge šventėme medelių puošimo šventę. Iš antrinių žaliavų vaikai pasigamino drugelius (trapumo, lengvumo simbolį). Kiekviena grupė savo aikštelėse išsirinko patį stipriausią, gražiausią medį ir jį papuošė. Vaikus savo apsilankymu nustebino ir pradžiugino į svečius užsukęs Girinis (mokytoja Loreta). Svečias kiekvienai grupei padovanojo iš antrinių žaliavų pasiūtus linksmus veidelius. Papuošti, gražesni, įvairias emocijas atspindintys medžiai džiugins ir vaikus, ir visą bendruomenę per žiemą.
Gamtosauginės ugdymo darbo grupės nariai džiaugiasi, didžiuojasi ir dėkoja visai darželio bendruomenei už aktyvų dalyvavimą ir bendradarbiavimą.
L. Juodeikienė
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja, gamtosauginio komiteto pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto