„Sedos jurginas“ – padėka kuriantiems žmonėms ir gamtai

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=892 template=caption]Ne tik Mažeikių rajone, bet ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose yra žinoma, kad rudens pradžioje rengiama šventė „Sedos jurginas“.
Šeštadienį Sedos miesto centre vykusioje šventėje nestigo spalvų, dainų, šypsenų ir bendravimo.

Šventės augalų vardu – populiarios

Lietuvoje itin populiaru šventes dedikuoti vienokioms ar kitokioms gėlėms, augalams.
Radviliškio rajone esančio Burbiškio dvaro administracija buvo viena iš pirmųjų kiekvieną pavasarį pradėjusių kviesti žmones į Tulpių žydėjimo šventes.
Kasmet vis didesnio lankytojų – lietuvių, latvių susidomėjimo sulaukia ir Žagarėje rengiamas vyšnių festivalis. Telšiai vasarą vykusią miesto šventę papuošė bijūnais ir šią gėlę buvo pasirinkę kaip pagrindinį akcentą. Rugsėjo 16 dieną telšiškiai kviečia į bijūnų sodinimo talką – į „Bijūnizaciją 2017“. O po talkos, kaip žinia, laukia linksmybės.
Mažeikių rajonas irgi atiduoda duoklę augmenijai. Pavasariais Renavo dvare ir jo parke rengiama žibučių šventė. Vasarą susiburiama minėti Žolinės.
Na, o švęsti rudenį kasmet kviečia Seda. Šiemet surengta šventė „Sedos jurginas“ buvo jau šeštoji.

Kūrė kompozicijas

Prieš dvejus metus Sedoje buvo pasiektas rekordas. Per aštuonias valandas iš daugiau nei 39 tūkst. įvairiaspalvių jurginų žiedų sukrauta 745 kvadratinių metrų ploto kompozicija buvo didžiausia Lietuvoje.
Per dvejus metus šio rekordo niekas nepagerino. Ir patys sediškiai šiemet dar nepasiryžo jo pagerinti. Vis tik Sedos seniūnė Audronė Dipševičienė užsiminė, kad galbūt ateinančiais metais bus bandoma sudėlioti dar didesnę – ir žiedų skaičiumi, ir plotu bei dydžiu, kompoziciją.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “„Sedos jurginas“ – padėka kuriantiems žmonėms ir gamtai”

  1. Zita parašė:

    Sediskiai nuostabūs ir šventė puiki.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto