Seimas imasi progresinių mokesčių

ELTOS nuotr.

Seimas svarsto galimybę įvesti progresinius mokesčius.

Dar kartą svarstys gruodį

Antradienį parlamentarai po pateikimo pritarė tai siūlančioms Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisoms, kurias pateikė socialdemokratas Algirdas Sysas.
Už jas balsavo 33 parlamentarai, prieš buvo 1, susilaikė 8 Seimo nariai. Į Seimo plenarinių posėdžių salę šis klausimas turėtų sugrįžti gruodžio mėnesį. Parlamentarai taip pat nutarė paprašyti Vyriausybės išvados dėl siūlomo projekto.

Mažintų socialinę atsikrtį

Pagal projektą, metinių pajamų daliai, neviršijančiai 14 000 eurų, taikomas 15 procentų mokesčio tarifas. Metinių pajamų daliai, viršijančiai 14 000 eurų, bet neviršijančiai 36 000 eurų, siūloma taikyti 25 procentų mokesčio tarifą.
Jeigu Seimas pritartų, metinių pajamų daliai, viršijančiai 36 000 eurų, būtų taikomas 40 procentų mokesčio tarifas.
A. Syso teigimu, projekto rengimą paskatino daugelyje išsivysčiusių valstybių galiojanti progresinė gyventojų pajamų mokesčių sistema ir nuolat didėjanti diferenciacija tarp skurdžiausių ir turtingiausių.

Vertina kaip viešųjų ryšių akciją

Kai kurie politikai skeptiškai vertino progresinių mokesčių iniciatyvą. Konservatorius Antanas Matulas mano, kad tai viešųjų ryšių akcija.
„Tai viešųjų ryšių akcija, esu įsitikinęs, kad Vyriausybė tam nepritars. Prašau Vyriausybės išvados“, – sakė A. Matulas.
Šiuo metu galioja 15 procentų gyventojų pajamų mokesčio tarifas, nepriklausomai nuo pajamų dydžio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto