Seimas nepritarė siūlymui panaikinti privalomą gyvūnų augintinių ženklinimą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas po svarstymo grąžino iniciatoriams tobulinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis buvo siūloma panaikinti privalomą gyvūnų augintinių (šunų, kačių ir šeškų) ženklinimą Lietuvoje, išbraukiant iš šiuo metu galiojančio įstatymo nuostatą, kad, perduodant kates, šunis ar šeškus, taip pat šių gyvūnų jauniklius kitam savininkui, šie gyvūnai turi būti paženklinti mikroschema ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje.
Įstatyme taip pat buvo siūloma įtvirtinti, kad katės, šunys ir šeškai, vežami už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų, ar gyvūnų augintinių veisėjo kitam laikytojui perduodami katės, šunys, šeškai ir pavojingais pripažinti šunys privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre.
Už tai, kad įstatymui po svarstymo būtų pritarta, balsavo 41, prieš – 26, susilaikė taip pat 26 Seimo nariai. Alternatyvaus balsavimo metu 60 parlamentarų balsavo už siūlymą projektą grąžinti tobulinti, 35 – už tai, kad jis būtų atmestas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto