Seimas svarsto, ar tikrinti moksleivių daiktus, ir laukia gyventojų nuomonės

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pradėjo Švietimo įstatymo pataisų svarstymą ir paskelbė konsultavimosi su visuomene laikotarpį.

Pokyčiai – dėl vaikų saugumo

Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad mokinys mokyklos vidaus tvarkos taisyklėse nustatyta tvarka arba policijos pareigūnui pareikalavus privalo parodyti asmeninius daiktus, siekiant patikrinti, ar į mokyklą neįnešamos draudžiamos medžiagos, gaminiai ir kiti reikmenys.

„Leidimas tikrinti vaikų daiktus spintelėse neturėtų būti mokyklų noras ar nenoras, o valstybės atsakomybės klausimas, nes valstybė turi užtikrinti saugią aplinką mūsų mokiniams. Aš, kaip vaikų tėvas, norėčiau jaustis ramus, kad mano vaikas, išėjęs į mokyklą, kurioje praleidžia didžiąją dalį laiko, tikrai negaus to, kas yra draudžiama“, – pristatydamas Švietimo įstatymo pataisų projektą Seimo posėdyje sakė vienas jo iniciatorių – Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Savo pasiūlymus dėl šio projekto gyventojai turi galimybę pateikti iki lapkričio 6 d.

Kaip siųsti pasiūlymus?

Savo pasiūlymus dėl šio projekto piliečiai ir kiti suinteresuoti asmenys gali siųsti el. paštu priim@lrs.lt arba atidarę nuorodą Siųsti pasiūlymą

Susipažinti su įstatymo projektu ir su juo susijusia informacija galima čia.

Asmuo, pateikęs pasiūlymą dėl įstatymo projekto, bus informuojamas apie gautą pasiūlymą, pranešama, kokiam pagrindiniam ir papildomam Seimo komitetui jis perduotas nagrinėti.

Pasibaigus Seimo komiteto nustatytam pasiūlymų pateikimo laikui, visi raštu gauti pasiūlymai svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose, į kuriuos gali būti kviečiami dalyvauti ir pasiūlymus pateikę asmenys.

Planuojama, kad šio klausimo svarstymas į Seimo posėdžių salę sugrįš gruodžio 5 d.

Parengta pagal Seimo ryšių tarnybos inf.

2 Atsakymai į “Seimas svarsto, ar tikrinti moksleivių daiktus, ir laukia gyventojų nuomonės”

  1. Klounai parašė:

    Gal tegul pradeda nuo savo kolegų-iškrypėlių-narkomanų partijos.morganos,kosmonautės ir jų šerėjų,kurie pelnosi iš narkotikų.

  2. Nuomonė parašė:

    Mokiniai į mokykla su leidimais kaip į fabrika jokiu pasivaikšciojimu po miesta pamoku metu ir pašaliniu žmoniu mokyklos teritorijoje.Policininkui už kiekviena išaiskinta narkotiku taška piniginė premija viršijanti jo metu uždarbi.Mokiniu visu neištikrinsi pasirinktinai itariamus galėtu patikrinti ju daiktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto