Šeimyninių Kūčių ir Kalėdų tradicijų nekeičiame

Ingrida BRAZIULIENĖ, Auksūdžio bendruomenės pirmininkė:

Ingrida BRAZIULIENĖ. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

– Kalėdų laukia visi – ir dideli, ir maži, jų laukiu ir aš. Kažkaip norisi to Kalėdų ryto stebuklo.
Tai laikas, kai suskaičiuojame, pergalvojame nuveiktus darbus, sudėliojame visų metų pasiekimus, apsvarstome nesėkmes…
Laukiame magiško Kūčių vakaro, kai suvažiuoja visa šeima, susėdame prie stalo, maloniai, šiltai  pabendraujame. Keičiamės ir dovanėlėmis, linkime vieni kitiems ko nors gero, prasmingo. Tas šeimos artumas man labai reikalingas.
Šioms šventėms namuose ruošiamės iš anksto. Tai nebūtinai dovanų pirkimas: apsitariame, ką veiksime prie Kūčių stalo, ką darysime per Kalėdas, ką lankysime. Tai yra kažkokie žmogiški, šeimyniški dalykai. Man nuo mažens buvo įskiepyta, kad tos dienos – šeimos šventės ir  šeimyninių Kūčių bei Kalėdų tradicijų mes nekeičiame.
Šiemet Kūčių vakarienės taip pat sėsime būriu: iš užsienio grįžta sesuo, su šeima iš Talino atvažiuoja pusbrolis, visada kartu būna ir dvidešimtmetis sūnus. Eisime pas vienus tėvus, paskui – pas kitus kalėdinį rytmetį pusryčiais pasitiksime šeimoje, namuose jas ir praleisime.
Visa mūsų šeima žino, kad per Kūčias ir pirmąją Kalėdų dieną reikia būti su artimaisiais, tad per šventes iš Auksūdžio tikrai niekur neišvyksime. O antrąją šventės dieną jau galima eiti pas draugus, kaimynus…
Man Kūčios ir Kalėdos tikrai yra daug prasmingesnė ir svarbesnė šventė nei Naujieji metai. Gal jau senstu ar keičiasi vertybės – nežinau…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto