Sekmadienį bus šventinami automobiliai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Paskutinį rugsėjo sekmadienį Lietuvos vyskupų konferencija yra paskelbusi Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena, tad šį sekmadienį, rugsėjo 24-ąją, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje bus meldžiamasi ir už vairuotojus bei keliautojus, o po šv. Mišių šventinami automobiliai.

Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas pažymėjo, kad šventinami bus ne tik automobiliai, bet ir visos transporto priemonės: motociklai, motoroleriai, dviračiai, – viskas, kuo galima judėti.
Po 8, 10.30 ir 12.30 val. prasidedančių šv. Mišių visi, norintys pašventinti savo transporto priemones, turi atvažiuoti į aikštę tarp bažnyčios ir Savivaldybės kultūros centro.
„Šiaip į tą aikštę įvažiavimas yra draudžiamas, bet mes visa tai suderinome su policijos pareigūnais –  draudžiamasis ženklas tikriausiai bus uždengtas ar imtasi kitų priemonių“, – kalbėjo kun. G. Lengvinas.
Transporto priemonės Mažeikiuose masiškai bus šventinamos pirmą kartą, nors Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną Lietuvos vyskupų konferencija paskelbė 2009 metais. Kai kuriuose Lietuvos miestuose transporto priemonių šventinimas jau yra įprastas.
Vairuotojus ir visus keliautojus globoja šventasis Kristoforas. Legenda byloja, kad jis buvęs labai aukštas, gyvenęs prie upės ir ant pečių per ją nešiojęs keleivius. Vieną sykį mažas berniukas paprašė jį perkelti į kitą krantą. Benešant vaikas pasidarė toks sunkus, jog Kristoforas išsigando, kad abu nuskęs. Berniukas pasisakė esąs Kristus ir nešąs savo rankose viso pasaulio sunkumus.

2 Atsakymai į “Sekmadienį bus šventinami automobiliai”

  1. nematau parašė:

    čia jokios nesąmonės – juk transporto priemonė susijusi su mūsų saugumu. Juk šventiname namus, įstaigas, paminklus, gyvūnus, Kur Biblijoje parašyta, ką reikia šventinti? Man tai graži iniciatyva, tik mes viską pradedam pavėluotai, bet yra sakoma, jog geriau vėliau nei niekad. Nežiūrėkite provinciškai…

  2. Janina parašė:

    Dar tokios nesąmonės nesu girdėjęs… rimtai… nieko švento nebėra. Dar pradėkim kirvius ir padargus šventint

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto