Senamiesčio parke – vokiečių kapaviečių paieška

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Visą savaitę Mažeikių senamiesčio parke dirbo archeologai iš sostinės. Jie atliko žvalgybos darbus, ieškodami vokiečių karių, mūsų rajone žuvusių 1944 metais, kapų.

Per savaitę vienoje parko dalyje buvo atlikti keli kasinėjimai, nes ne iš karto pavyko rasti kapavietes. Tik savaitės pabaigoje aptikta vokiečių kareivių kapaviečių eilė.
Kruopščiai surenkami išlikę kaulai sudėti į specialias urnas, kapavietėse dirbantys žmonės teigia, kad rasta ir identifikavimo žetonų. Iš viso jau aptiktos trisdešimt dvi kapavietės.
Jeigu leis orai, kasinėjimo darbai bus tęsiami gruodį, jeigu ne – kitų metų pavasarį.

6 Atsakymai į “Senamiesčio parke – vokiečių kapaviečių paieška”

 1. Žinanti parašė:

  apai, šitą visą reikalą finansuoja Vokietija, taip, kad negailėk svetimų pinigų

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  siūlau atkreipti dėmesį įžvalgusis senamiestieti, kad ši parko dalis nebuvo sutvarkyta už Europos pinigus kaip likusioji. O priežastį matote patys…

 3. apas parašė:

  -Vija,jeigu turite maišą eurų,prašau atlikite savo norą,o jų giminės gal ir nebėra,nes praėjo jau daugiau kaip 70 metų nuo jų žuvimo ir aš teprisimenu tik vieną atveją,kada vokiečių virėjas pavaišino saldainiais ir kariška sriuba išvirta iš valstiečio karvės,kurią nušovė virėjo draugai ir parvilko iš ganyklos.

 4. vija parašė:

  Pritariu… Reikia identifikuoti, pranešti artimiesiems, jei įmanoma… Perlaidoti tinkamai ir pastatyti paminklą su pavardėmis….

 5. Senamiestietis parašė:

  tik sutvarkė ir vėl rausia…negalėjo anksčiau??? tikimės, kad pasirausę viską sutvarkys…..

 6. E.V. parašė:

  Kažkieno broliai, vyrai, sūnūs, tėvai turi būti palaidoti garbingai ir turėti savo kapelį. Gerbk mirusį, jei nori būti pagerbtas miręs pats.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto