Seniūnaitijų sambūris kviečia viekšniškius būti kartu

Gausus Viekšnių miesto seniūnaitijų šventės dalyvių būrys.

Kelerius metus su pertraukomis birželį, artėjant Joninėms, Viekšnių Juodeikių pušyne organizuojama šio miesto seniūnaitijų šventė „Visi Viekšniai kartu“.
Itin karštą birželio 19-ąją šventė sutraukė būrį viekšniškių, panorusių susitikti, pabendrauti, linksmai praleisti laiką su bendraminčiais to paties miesto gyventojais.

Pradžia – prieš ketverius metus

Viekšnių seniūnaitijų šventės užgimimas prasidėjo 2017 metais. Viekšnių bendruomenės tarybos nariams kilo mintis, kad reikia tokio renginio, kuriame nebūtų žiūrovų ir kuriame visi būtų dalyviai. Bendruomenės tarybos nariams norėjosi, kad žmonės susieitų pabendrauti, susitikti su seniai matytais klasės draugais, kaimynais, pažįstamais, pasportuoti, parodyti kulinarinių sugebėjimų.
Viekšnių bendruomenės tarybos pirmininkė Genovaitė Čiužienė sako, kad gyvenimas žmones įsuka į nesibaigiantį „namų–darbo–namų–darbo“ ritmą ir žmonės retai ir mažai kur susitinka.
Noras sukurti galimybę žmonėms susitikti ir drauge pabūti neformalioje aplinkoje prieš ketverius metus ir paskatino viekšniškius organizuoti miesto seniūnaitijų sambūrį.

Įtraukė seniūnaičius

Pasak pašnekovės, mąstant, kaip į renginį sukviesti viekšniškius, nuspręsta įtraukti Viekšnių mieste esančių seniūnaitijų seniūnaičius.

Pavenčių gatvės seniūnaitijos komandos nariai susikaupę sprendė užduotį.

„Pamanėme, kad tai galimybė seniūnaičiams prisistatyti žmonėms, o žmonėms – galimybė susipažinti su jais, jų veikla, sužinoti, kokiais klausimais šį darbą atliekantys žmonės gali pagelbėti, ir iš viso – kas eina vienos ar kitos gatvės seniūnaičio pareigas. Nes ne paslaptis, kad, paklausus žmonių, kas yra jų gatvių seniūnaičiai, dažnas pasakys, kad nežino“, – mintimis pasidalijo G. Čiužienė.

Vyksta su pertraukomis

Vieta Viekšnių seniūnaitijų šventei – Juodeikių pušynas, buvo pasirinkta neatsitiktinai. Juodeikių pušyną dažnas vyresnės kartos viekšniškis prisimena su nostalgija kaip vietą, kurioje daugelį metų vykdavo gegužinės, Joninės.
Po to, kai 2017 metais įvyko pirmoji, eksperimentinė tokia šventė, iš viekšniškių organizatoriai sulaukė gerų atsiliepimų ir jiems neliko abejonių, kad toks renginys turėtų tapti tradiciniu.
Viekšniškiai šį renginį organizavo ir 2018-aisiais.
Paskui, 2019 metais, bendruomenės tarybos nariai rašė projektą ir, laimėję finansavimą, surengė didelį renginį „Diena Viekšniuose“. Pernai seniūnaitijų sambūris neįvyko, nes buvo daug neaiškumų ir nežinios dėl koronaviruso, karantino ir panašių dalykų.
O šiemet, pavargę nuo karantino suvaržymų, išsiilgę bendrystės, trečiąjį birželio šeštadienį viekšniškiai, kurie nepabūgo vasariškos kaitros, vėl sugužėjo į Juodeikių pušyną.

Šventę ir tradicijas kuria patys

Viekšniuose yra 5 seniūnaitijos. Centro seniūnaitė yra Diana Beiši-nienė, Pavenčių gatvės – Albina Kiudulienė, Sodų gatvės – Vilma Beržinienė, Vytauto gatvės – Klemas Inta, Mažeikių gatvės – Ilona Lukošienė.
Nusistovėjo tokia tradicija: seniūnaitijų gyventojai, dalyvaujantys šventėje, pasipuošia tam tikros spalvos drabužiais arba aksesuarais. Ši tradicija nebuvo sulaužyta ir šeštadienį. Skirtingų spalvų apranga padeda atskirti komandas įvairių sporto varžybų ir rungčių metu.
Trečią kartą įvykusią Viekšnių seniūnaitijų šventę vedė bedruomenės narys, Mažeikių kultūros centro meno padalinio vadovas Paulius Mylė, varžyboms teisėjavo Valdemaras Kinas. Viekšnių kultūros centro darbuotojos pasirūpino vaikų užimtumu bei pramogomis renginio metu.
Smagias estafetes renginio dalyviams pravedė Ernesta Šetlerienė. Laimutė ir Mildas Jančiai išvirė daržovių troškinį, Eugenijus Paulauskis su komanda paruošė plovą.
Viekšnių miesto seniūnaitijų šventė „Visi Viekšiai kartu“ įvyko entuziastingų, geranoriškai nusiteikusių viekšniškių pastangomis.
Nuotr. Beatričės Čiužaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto