Seno Viekšnių pastato languose – tapybos darbų paroda

Nuotraukoje – parodą „Senieji Viekšniai“ surengę tapytojas Stanislovas Jankus (dešinėje) ir Vilmantas Lukauskas. Pauliaus AURYLOS nuotr.

Viekšnių miesto centre pastatytos buvusios universalinės parduotuvės languose eksponuojama tapybos darbų paroda. Paveiksluose įamžinti senieji Viekšnių pastatai žiemą.
Tokia idėja – pagyvinti miesto centrą, praeiviams priminti apie mieste išlikusius senus pastatus – kilo viekšniškiui Vilmantui Lukauskui.

Sugalvojo dovaną viekšniškiams

V. Lukauskas „Santarvei“ pasakojo: 11 metų gyveno ir dirbo Norvegijoje. Prieš ketverius metus grįžo namo į Viekšnius ir dabar verčiasi statybos darbais. Pašnekovas turi medžio apdirbimo stakles ir laisvalaikiu užsiima kūryba iš medžio.
Jis pasakojo, kad prieš porą metų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiai padovanojo išskirtinį kryžių su paveikslais.
Dabar V. Lukauskas drauge su bičiuliu, Tryškiuose gyvenančiu tapytoju Stanislovu Jankumi parengė ir viekšniškiams įteikė dar vieną dovaną – paveikslų parodą, eksponuojamą centrinėje miesto gatvėje išlikusio apytuščio pastato languose.
„Santarvės“ pašnekovas pasakojo turintis ir daugiau sumanymų, kaip pagyvinti Viekšnių kultūrinį gyvenimą, tačiau iš anksto jų pristatyti nepanoro. Viekšniškis laikosi nuostatos: griovio neperšokęs, nesakyk „op“.

Kaip atsirado paroda „Senieji Viekšniai“?

Pasak V. Lukausko, prieš porą mėnesių jam išėjus iš parduotuvės „Grūstė“, už akių užkliuvo kitoje gatvės pusėje esančios buvusios universalinės parduotuvės langai – tušti, niūrūs.
„Važiuojant namo ėmė kirbėti mintis, kad reikia kažką padaryti. Sumaniau nufotografuoti senuosius Viekšnių pastatus. Turiu Tryškiuose gyvenantį draugą – tapytoją Stanislovą Jankų. Nuvažiavau pas jį, papasakojau apie savo sumanymą ir paklausiau, ar jis nesutiktų nutapyti tuos mano nufotografuotus pastatus. Dar pažadėjau, kad paveikslams padarysiu rėmus“, – prisiminė V. Lukauskas.

Kiek laiko paveikslai bus eksponuojami buvusios Viekšnių universalinės parduotuvės languose, nėra apibrėžta, bet parodos sumanytojas sakė,
kad visi norintieji turėtų suspėti juos apžiūrėti.

Vyriškis nepažinojo buvusios universalinės Viekšnių parduotuvės savininko, tuomet patarpininkavo pažįstamas žmogus. Gavęs savininko Vytauto Urnikio telefono numerį, V. Lukauskas jam paskambino. Paskui pavyko susitikti ir pasikalbėti.
„Savininkas mano sumanymui pritarė. Žodžiu, vieningai ir greitai pavyko tą sumanymą įgyvendinti. Aišku, buvau sumanęs ir vadinamąjį planą B – tuo atveju, jei pastato savininkas nebūtų sutikęs įsileisti mūsų su Stanislovu ir jo paveikslų“, – paaiškino viekšniškis.

Ką sugalvoja, stengiasi įgyvendinti

Languose eksponuojamuose paveiksluose – tik dalis iki šių dienų išlikusių senųjų Viekšnių miesto pastatų.
Parodą pristato ir apžiūrėti visus paveikslus, susipažinti su gražiausiais, įdomiausiais Viekšniuose esančiais lankytinais objektais praeivius kviečia iš šio miesto kilusios Jūratės Norvaišienės eilėraštis „Po Viekšnius“.
„Nesame nustatę, kiek laiko paveikslai kabės languose. Žiūrėsime pagal situaciją. Palaikysime, kiek leis pastato šeimininkas“, – kalbėjo idėjos autorius V. Lukauskas.
„Santarvės“ pašnekovas tvirtino, kad yra iš tų žmonių, kurie nelaukia, kol kas nors kitas kažką padarys. Jei tik kyla sumanymas, jis vienas arba suradęs bendraminčių stengiasi tai paversti realybe.
Kai socialiniame tinkle pradėjo plisti informacija apie parodą „Senieji Viekšniai“, viekšniškiai negailėjo padėkų originalios idėjos autoriui V. Lukauskui ir jo bičiuliui tapytojui S. Jankui.

One Reply to “Seno Viekšnių pastato languose – tapybos darbų paroda”

  1. Rita parašė:

    Labai šauni idėja! Linkiu Vilmantui Lukauskui, kad geri sumanymai, puikios idėjos dažniau jį aplankytų, o sunkumai – neatbaidytų!🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*