Sergančiųjų COVID-19 liga rajone šiek tiek sumažėjo

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga serga 908 rajono gyventojai, prieš savaitę sergančiųjų buvo 142 daugiau.
Specialistai linkę manyti, kad palankesnei statistikai įtakos daugiausia turėjo ir šventinis laikotarpis, nes tyrimų apimtys buvo mažesnės. Tačiau koronavirusas nustatytas kas penktam tirtam rajono gyventojui.

Mažiau tyrimų

Mažeikių ligoninės skelbiama statistika byloja, kad Karščiavimo klinikoje per keturias dienas ištirti 65 gyventojai, kas penktam nustatyta COVID-19 liga.
Mobiliajame patikros punkte per penkias dienas paimta beveik 350 ėminių, iš jų tirta 240 asmenų, turinčių simptomų. Įprastomis savaitėmis patikros punkte sulaukiama apie 450 ir daugiau pacientų, kurie tiriami dėl koronaviruso.
NVSC duomenimis, per praėjusią savaitę susirgo 175 rajono gyventojai, tačiau pasveikusiųjų buvo gerokai daugiau – 306. Šventinėmis dienomis nustatyta kur kas mažiau naujų atvejų negu kitomis dienomis – per penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį – 36.
Nuo pandemijos pradžios susirgo 2618 rajono gyventojų, pasveiko – 1666.

Daug įvežtinių atvejų

Sausio 1–3 dienomis Mažeikių rajono savivaldybėje patvirtinti 35 COVID-19 infekcijos atvejai (atitinkamai 19, 1 ir 15 atvejų). Atvejų, kurių užsikrėtimo aplinkybės yra nežinomos, – 12. Įvežtinių atvejų nustatyta 5 (3 asmenims, grįžusiems iš JK ir Šiaurės Airijos Karalystės, vienam – iš Airijos, vienam – iš Estijos).
Nuo gruodžio 28 d. iki sausio 3 d. Mažeikių rajono savivaldybėje registruoti 6 įvežtiniai atvejai. NVSC pastebi: tiek nėra buvę nė per vieną pandemijos laikotarpio savaitę.
Šeiminių atvejų skaičius – 16 (2 yra antriniai susirgimai). Koronaviruso infekcija nustatyta VšĮ „Vilties erdvė“ darbuotojui.
Net 40 proc. per savaitę registruotų naujų atvejų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*