Sergančiųjų COVID-19 skaičius per savaitę beveik nepasikeitė

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamentas pastebi: situacija dėl koronaviruso rajone stabilizavosi, per pastarąsias tris savaites atvejų augimo nepastebima, mažėja sergančiųjų ugdymo įstaigose.
Vis tik sergančiųjų COVID-19 liga per savaitę nesumažėjo, jų vis dar – per tūkstantį.

Situacija skaičiais

Praėjusią savaitę rajone COVID-19 liga susirgo 291 rajono gyventojas, pasveiko 260 sirgusiųjų. Pirmadienio duomenimis, šiuo metu serga 1072 mažeikiškiai, prieš savaitę sergančiųjų buvo 1050. Nuo pandemijos pradžios registruota 2290 susirgimų COVID-19, pasveikusiųjų iš viso – 1190.
Per savaitę mirė 12 rajono gyventojų: 5 vyrai ir 7 moterys. Mažeikių ligoninėje – 7, vienas – namuose, 2 – Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, 1 – Regioninėje Telšių ligoninėje, 1 – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose (pastarosios mirtys registruotos Mažeikiuose pagal paskutinę asmenų deklaruotą gyvenamąją vietą). Vyriausiajam buvo 94 m., jauniausiajam – 43 m., amžiaus vidurkis – 63 m.
NVSC duomenimis, nuo pandemijos pradžios iš viso jau yra mirę 23 mūsų rajono gyventojai, 5 sirgo COVID-19, bet mirė nuo kitų priežasčių.
Pagal NVSC duomenis, kai gautos anketos užpildomos žinutėmis, šiuo metu izoliacijoje yra 540 asmenų.

Užsikrėtimo aplinkybės įvairios

Telšių departamentas pateikė „Santarvei“ duomenų analizę už tris gruodžio savaites (12-01–12-20). Iš viso per šį laikotarpį užfiksuoti 862 susirgimai.
Beveik 37 proc. susirgusiųjų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos – asmenys nurodė, kad išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 ligoniais nebendravo. Manoma, kad vis daugiau žmonių slepia savo kontaktus ir epidemiologams pateikia ne visą informaciją.
28 proc. atvejų – šeiminiai, įskaitant ir antrinius, kuomet susirgimai į šeimas patenka iš darboviečių.16,5 proc. asmenų užsikrėtė darbo aplinkoje – daugiausia susirgimų užfiksuojama tose įmonėse, kur vykdomi profilaktiniai darbuotojų testavimai: AB „ORLEN Lietuva“, AB „Pieno žvaigždės“, taip pat susirgimų nustatyta bendrovėse „Aukeda“, „Bigso“, „Iremas“,„Lyra group“ ir daugelyje kitų įmonių, įstaigų bei organizacijų.
Rajono savivaldybės administracijoje registruota 10 COVID-19 ligos susirgimų. Izoliacija paskirta 15 darbuotojų.
11,5 proc. susirgimų fiksuota asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Daugiausia jų – Sedos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje (35), Mažeikių ligoninėje (52 – 35 darbuotojai ir 17 pacientų), UAB „Šeimos sveikatos centras“ (5).
Visas straipsnis – trečiadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Sergančiųjų COVID-19 skaičius per savaitę beveik nepasikeitė”

 1. ! parašė:

  Pavaiksciojus po miesta kiek daug zmoniu be kaukiu policija turetu bausti .Yra matyt tokiu kuriems nerupi nei savo nei kitu sveikata.Mazeikiu valdzia stiprinkit patruliavima ir bauskit !

 2. Upė parašė:

  Baisiausia, kad savyvaldybė neuždarė mokyklų ir darželių anksčiau. Vaikai užkrėtė tėvus, kai kurie vaduojasi sunkiai, kas ligoninėse, neaišku kaip baigsis, kas kapstosi ir tik dėl to, kad nepakako ryžto…Tik susikoncentavę į nesamoningų eglių puošybas.Ačiū už “ryžtą” ir pandemijos ” suvaldymą”.

 3. B. parašė:

  Kas rytą Sveikatos Apsaugos Ministerija pateikia susirgusių, pasveikusių, mirusių nuo COVID-19 viruso skaičių Lietuvoje ir kiekvienoje savivaldybėje atskirai. Straipsnyje pateikiami duomenys skiriasi nuo SAM statistinių duomenų. Kodėl? Kuo tikėti?

  1. a parašė:

   santarvėje, paprastai, duomenys būna seni…

  2. B. parašė:

   Atsiprašau. Neatkreipiau dėmesio į tai, kad straipsnyje publikuojami seni, vakarykščiai duomenys. Šiandien ryte paskelbti jau kiti SAM pateikiami skaičiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*