Sergančiųjų peršalimo ligomis vis daugėja

Prasidėjus žiemai, daugėja ir sergančiųjų peršalimo ligomis.
Visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergančių mažeikiškių kas savaitę daugėja, bet gripo atvejų kol kas neužfiksuota.
ARTĖJA
PRIE EPIDEMIJOS
Epidemija skelbiama, kai dešimčiai tūkstančių gyventojų tenka šimtas gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos atvejų, o gripas diagnozuojamas trisdešimčiai procentų peršalimo ligomis sergančių pacientų.
Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė „Santarvę“ informavo, kad praėjusią savaitę šis rodiklis siekė 87, gripo atvejų kol kas neužregistruota.
„Susirgimus peršalimo ligomis registruojame nuo spalio mėnesio. Praėjusią savaitę buvo didžiausias rodiklis, ir jis po truputį vis kyla, – sakė I. Macijauskienė ir pridūrė, kad augimą sunku nuspėti. – Vieni adaptuojasi, kiti per šventes pailsi, atsigauna. Negali žinoti, ko sulauksi kitą savaitę.“
Vedėja sakė, kad Mažeikiuose gripo epidemiją dažniausiai tenka skelbti vasario kovo mėnesiais. Praėjusiais metais to daryti neteko – žmonės prieš ligas atsilaikė.
DAUGIAUSIA
SERGA VAIKAI
Ūmiomis virusinėmis ligomis dažniausiai serga vaikai, lankantys lopšeliusdarželius ar mokyklas.
I. Macijauskienė patikino, kad šie metai – ne išimtis. Iš praėjusią savaitę registruotų 580 ligonių, 461 – vaikas.
„Serga nuo pačių mažiausiųjų iki septyniolikmečių. Vienas čiaudi, tuoj ir kitas, juk tiek ir tereikia tokiems piliečiams, vos stalą siekiantiems – greitai ligas pasigauna,“ – pasakojo vedėja.
Medikai rekomenduoja saugoti ir save, ir savo vaikus, neleisti sirguliuojančių į švietimo įstaigas – gali ne tik pablogėti mažojo ligonio sveikata, bet tikėtina, kad jis užkrės ir kitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto