Sergantiesiems tuberkulioze – ne tik padidinta kontrolė, bet ir parama

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių ligoninėje ne vieneri metai veikia DOTS kabinetas – tuberkulioze sergantys žmonės čia ateina ir medikams matant išgeria vaistus.
Kitais metais tokie ligoniai gydytis bus skatinami ne tik nemokamais vaistais, bet ir maisto krepšeliu.

Parama – iš Europos Sąjungos

Praėjusiųjų metų pradžioje kilus skandalui dėl tuberkuliozės protrūkio Skuodo mokykloje (teigiamas tuberkuliozės testas nustatytas 77 moksleiviams), sugriežtėjo ir Sveikatos apsaugos ministerijos pozicija – buvo patvirtintos naujos priemonės tuberkuliozei įveikti, kalbėta ir apie būtinybę steigti DOTS kabinetus. Šiai problemai spręsti Lietuva sulaukė paramos ir iš Europos  Sąjungos struktūrinių fondų.
Savivaldybės administracijos Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra  Ramanauskienė informavo, kad iš šių fondų Mažeikių rajono savivaldybei skirta beveik 17,2 tūkst. eurų įgyvendinti priemonėms, gerinančioms ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą tuberkulioze sergantiems asmenims.
Savivaldybei teks prisidėti tik pusantro tūkstančio eurų, tokio pat dydžio – ir valstybės dalis.
Numatyta, kad priemonei skirti pinigai bus panaudoti maisto talonams, personalo nuvykimui pas sergančiuosius tuberkulioze apmokėti, DOTS kabinetui įrengti, darbo užmokesčiui.

Tikslas – stebėti ir kontroliuoti

DOTS sistemą – tai yra tiesiogiai stebimą ir kontroliuojamą gydymą – sukūrė Pasaulinė sveikatos organizacija. Nuo 1998-ųjų pagal šią sistemą gydoma ir Lietuvoje. Pirmiausia ši sistema pradėta taikyti stacionare, o vėliau ir ambulatoriškai gydomiems ligoniams.
Išrašyti iš stacionaro ligoniai kasdien turėdavo atvažiuoti į taip vadinamus DOTS kabinetus išgerti vaistų ir už tai buvo skatinami maisto paketais, jiems būdavo apmokamos kelionės.
Toks kabinetas prieš gerą dešimtmetį buvo įkurtas ir Mažeikiuose. Jis išliko iki šiol, nors jau senokai yra nutrūkusi Sveikatos apsaugos ministerijos parama.
„Aišku, kad socialinė parama skatina žmones, tuo labiau sunkiai gyvenančius, ateiti į kabinetą išgerti vaistų“, – „Santarvei“ yra sakiusi Mažeikių ligoninės gydytoja pulmonologė Vita Butnorienė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Sergantiesiems tuberkulioze – ne tik padidinta kontrolė, bet ir parama”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    bomzu ir niavalu liga ir vel tokiem teikiama pagalba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto