Šernui iš griovio pašalinti prireikė beveik savaitės

Inspektoriai paėmė mėginį, dezinfekavo aplinką, kurioje žvėris gulėjo. Autorės nuotr.

Antradienį į redakciją paskambinusi skaitytoja papasakojo apie šeštadienį kelyje Mažeikiai–Skuodas įvykusią avariją. Jos metu buvo nutrenktas šernas.
Pagriovyje besimėtanti, pūti ir dvokti pradėjusi gyvulio maita utilizuota, po įvykio praėjus penkioms dienoms. Ir tik po to, kai vietos gyventoja kreipėsi į „Santarvę“.

Pasibaisėjo neveiklumu

Šeštadienį važiuodama į Ukrinus, šiek tiek už Ruzgų girininkijos, pašnekovė sakė mačiusi avariją. Jos metu buvo smarkiai aplamdytas automobilis, o netoliese gulėjo nudaužtas šernas. Šalia apgadintos mašinos dirbo policijos pareigūnai.
„Kai grįžau iš Ukrinų, tas įvykis tebesitęsė, policija tebebuvo. Pirmadienį žmonės pradėjo sakyti, kad šerno gaišena ten vis dar tebėra, tik jau yra nutempta į griovį. Antradienį vėl turėjau reikalų Ukrinuose ir specialiai sustojau pasižiūrėti – maita tebegulėjo“, – pasakojo moteris.
Moteris stebėjosi, kad po įvykio praėjus tiek daug laiko jokiai tarnybai ar institucijai neparūpo žvėrį pašalinti iš pakelės.
„Per tas kelias dienas šernas išpampo, pasidarė didžiulis… Baisu. Kodėl ta tarnyba, kuri šiaip jau „smaugia“ ūkininkus dėl kiaulių maro, šiuo atveju nieko nesiima? Kaip iš viso dirba už tokius dalykus atsakingos tarnybos?“ – piktinosi „Santarvės“ pašnekovė.

Apie situaciją sužinojo iš žurnalistų

Klausti, kas vyksta ir kodėl neskubama iš pakelės pašalinti nudaužto žvėries, trečiadienį skambinome Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkui Vaidotui Sungailai.
Pašnekovas, išgirdęs klausimus, atsakė, kad apie avarijos metu nutrenktą šerną ir tai, kad jis jau keletą dienų nėra utilizuotas, iki tol nieko negirdėjęs.
Pasak V. Sungailos, pagal galiojančią tvarką, kai eismo įvykio metu yra nutrenkiamas žvėris, policija apie tai praneša teritorijos, kurioje avarija įvyko, medžiotojų būreliui. Medžiotojai ir pasirūpina laukinių žvėrių pašalinimu iš pakelių.
Dabar, siaučiant afrikinių kiaulių marui, informacija apie keliuose nutrenktus šernus paprastai perduodama ir VMVT – tam, kad veterinarijos inspektoriai paimtų žvėries mėginį ir išsiųstų tirti, ar jis nebuvo užsikrėtęs kiaulių maru.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Šernui iš griovio pašalinti prireikė beveik savaitės”

  1. aha parašė:

    Mažeikiuose vidurį senamiesčio mašinos partrenktas katinas visą dieną gulėjo, o gal ir dar ilgiau.. tai ko čia stebėtis. :D

  2. untuons parašė:

    Va kaip veterinoriai šauniai tvarkosi ypač kai aplinkui kiaulių maras slampinėja. Prie eilinio žmogelio atvažiavę kabinėjasi kaip velniai patys nežinodami ko nori, o čia guli šernas savaitę ir smirda sau laimingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto