Šeštadienį – Lietuvos ryto televizijos parengta laida apie Mažeikių kraštą

Viena iš kūrybinės grupės aplankytų vietų – buvusiame Plechavičių malūne
įkurta Kasdienybės meno galerija. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Šią savaitę Mažeikių krašte lankėsi Lietuvos ryto televizijos laidos „Lietuvos miestai“ kūrybinė grupė, kuri parengė laidą, supažindinančią su mūsų krašto istorija, įspūdingomis lankytinomis vietomis, žmonėmis, savo sumanymais ir darbais garsinančiais rajoną.
Kaip atrodo mūsų kraštas, kokį jį pamatė laidos kūrėjai, galėsime sužinoti jau šį šeštadienį.

Laidą „Lietuvos miestai“ jos kūrybinė grupė apibūdina kaip galimybę žiūrovams pamatyti ir išgirsti jaudinančių praeities istorijų. Lietuvos miestus žinome visi, bet apie jų istoriją išmanome nedaug. O tos istorijos glūdi visai arti, kiekvieno miesto, miestelio, kaimelio bažnyčiose, dvaruose, aikštėse. Reikia tik tas istorijas, pasakojamas istorikų, muziejininkų bei gyvų liudininkų, išklausyti, nufilmuoti.
Laidą kuriančiai grupei bei jos herojams – Mažeikių krašto žmonėms teko išbandymas šalčiu: dalis epizodų buvo filmuojami lauke, esant gana žemai oro temperatūrai.
Svečius iš sostinės į filmavimus lydėjo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paveldosaugai Rūta Končiutė-Mačiulienė.
Ji pasakojo: dvi dienas po Mažeikių rajoną keliavę Lietuvos ryto televizijos komandos nariai namo išvyko kupini įspūdžių, patirtų bendraujant su žmonėmis, lankant muziejaus ekspozicijas, populiarius ir mažiau žinomus kultūros paveldo objektus, Mažeikius puošiančius garsiuosius kalvių kūrinius, ragaujant sediškių verdamą pusmarškonę košę ir jurgino žiedą primenančius gardžius meduolius, liejant ypatingas, tik Mažeikių krašto miesteliui – Pikeliams būdingas žvakes ir klausant istorijų apie praeitį, čia gyvenusias bei kūrusias žymias asmenybes, architektūrą, meną ir… šikšnosparnius.
„Norėjosi Lietuvos žmonėms parodyti ne tik populiarias Mažeikių rajono vietas, bet ir mažiau žinomas, tačiau itin vertingas. Deja, vienos laidos, kaip ir vienos dienos, tam, kad pažintum turtingą ir įdomų Mažeikių kraštą, tikrai neužtenka“, – apibendrino R. Končiutė-Mačiulienė.
Lietuvos ryto televizijos kanalu laida „Lietuvos miestai“ bus rodoma šį šeštadienį, sausio 23 d., 16.30 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto