Šeštadienį vyks sporto šventė

Praėjusiais metais Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos narių Danijoje pelnytos pergalės parodė: neįgalieji nori ir gali sportuoti. Organizatorių nuotr.

Šeštadienį 12 valandą Mažeikių dirbtinės dangos futbolo stadione vyks neįgaliųjų sporto šventė „Kartu mes galime daugiau“.

Įkalbėjo prezidentas

Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacija tokį renginį Mažeikių rajone organizuoja pirmą kartą.
Asociacijos prezidentė Zofija Valatkienė „Santarvei“ sakė, kad mintį tokią šventę surengti „pametėjo“ praėjusiais metais Mažeikiuose lankęsis Neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas Anatolijus Čupkovas. Svečias mažeikiškiams kalbėjo apie neįgaliųjų sportą, apie tai, kad čia reikia steigti neįgaliųjų sporto klubą.
„Aš šiai idėjai nepritariau, sakiau, kad mes nesportuojame ir neturime tam galimybių. Tai jis taip gražiai, kantriai įkalbinėjo, žadėjo viską parodyti. Buvo surengęs pristatymą apie tai, kad ir visiškai nevaikštantys neįgalieji gali sportuoti“, – prisiminė Z. Valatkienė.

Viliasi, kad taps tradicija

Ilgainiui A. Čupkovo įkalbinėjimai, mažeikiškių vizitas į Kauną, kur jiems buvo patikėta naudotis „Race running“ bėgimo dviračiais, bei Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos narių Gražvydo Stražinsko ir Ingridos Grišiūtės pergalės Danijoje vykusiose bėgimo triračiu varžybose pasiteisino.
Šventė įvyks, organizatoriai žada į ją atsivežti kiek įmanoma daugiau įvairias negalias turinčių žmonių iš viso Mažeikių rajono. Laukiama atvykstant svečių ir iš aplinkinių rajonų.
„Manau, kad neįgalieji iš tiesų yra užmiršti ir tokių renginių reikia. Nežinau, kaip mums tai pasiseks, bet nusprendėme ir darome. Viliamės, kad gal ateityje tokias šventes organizuosime kasmet“, – kalbėjo pašnekovė.
Programoje numatomos svarmens metimo į tolį, rankų lenkimo, virvės traukimo, smiginio, bočios, bėgimo dviračiu, bokštų statymo rungtys, neįgaliųjų technikos pristatymas, kareiviška košė ir nuotaikingas koncertas.
Organizatoriai tikisi mažeikiškių dėmesio ir palaikymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*