Šiais metais bus pradėtos grąžinti skolos pensininkams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gruodžio mėnesį bus pradėtos grąžinti nusavintos pensijos. Tačiau piniginis mokėjimas bus išdėliotas į kelis etapus – po dvidešimt ir po keturiasdešimt procentų, kurie dar bus išdalinti metiniais ketvirčiais.

Nėra paveldimas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymą, kuriuo pradedamos grąžinti skolos pensininkams ir kompensuojama per sunkmetį sumažintų pensijų dalis.
Šių metų gruodį bus išmokama 20 proc. sumažintų pensijų sumos, 2015 ir 2016 metais po 40 proc. sumažintų senatvės ir netekto darbingumo pensijų dalies.
„Sodros“ Mažeikių skyriaus vedėja Laima Nagienė informavo, kad kol kas pensijų nepriemokų   kompensavimas nėra paveldimas.

Kompensuos ne visiems

L. Nagienė taip pat informavo, kad bus kompensuojama tik tiems, kas tuomet gavo ir dabar gauna socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo pensijas.
„Kol kas nėra kalbama apie valstybinių pensijų, kompensacijų už ypatingas sąlygas kompensavimą. Be to, senatvės pensijos bus kompensuojamos tik nedirbantiems pensininkams. Tai yra tie pensininkai, kurie tuo metu, kai buvo mažinamos pensijos, dirbo, kol kas kompensacijos negaus“, – paaiškino L. Nagienė.

Plačiau apie tai, kaip bus grąžinamos skolos pensininkams, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto