Šiandien – Lietuvos kariuomenės diena

Nuotr. iš kam.lt archyvo

Antradienį minima Lietuvos kariuomenės diena. Šiemet pažymimos kariuomenės atkūrimo šalyje 103-iosios metinės: įvairiuose šalies miestuose vyksta šventiniai Lietuvos kariuomenės renginiai, o krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šia proga sveikina ne tik karius, bet ir visus Lietuvos piliečius.
Šiek tiek istorijos. 1918 m. lapkričio 23 d. buvo išleistas Apsaugos ministerijos įsakymas Nr. 1, kuriuo nurodoma įkurti Apsaugos tarybą, pulkininkas Jurgis Kubilius paskirtas Apsaugos ministerijos štabo viršininku, o pulkininkas Jonas Galvydis-Bykauskas – pirmojo pulko, formuojamo Alytuje, vadu. Ši diena yra oficiali Lietuvos kariuomenės įsteigimo data.
Tuo metu kariuomenėje buvo apie 100 karininkų ir karo valdininkų ir apie 50 savanorių kareivių. Dabar Lietuvos ginkluotąsias pajėgas sudaro daugiau kaip 22 tūkst. karių bei tarnautojų (iš jų kiek daugiau kaip 11 tūkst. – profesinės karo tarnybos karių, daugiau kaip 3 tūkst. – privalomosios pradinės karo tarnybos karių).
Pagrindinė Lietuvos kariuomenės užduotis taikos metu – vykdyti nenutrūkstamą karinį rengimą ir taip išlaikyti aukštą kovinę parengtį bei atgrasinti potencialų priešą nuo galimo ginkluoto konflikto su Lietuvos valstybe.
Nuo 2015 m. pavasario, kai buvo atkurta nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, kiekvienais metais į ją pašaukiama apie 3800 šauktinių.
Primename, kad pirmasis atkurtos privalomosios karinės tarnybos karys savanoris buvo 19-metis viekšniškis Ernestas Vilimas, kuris vėliau pasirinko kario kelią.
Pasak Mažeikių rajono karinės prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininko Mindaugo Jokubo, šiemet paskutiniai privalomosios karinės tarnybos šauktiniai iš mūsų rajono į karinius dalinius išvyksta lapkričio 29 d., per šių metų šaukimą į karinę tarnybą iš viso pašaukta per 80 Mažeikių rajono gyventojų, iš jų – dvi merginos savanorės.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto