Mažeikiuose prasidėjo „Maisto banko“ akcija

Šiandien šalyje prasideda 27 kartą organizuojama „Maisto banko“ akcija. Ji vyks 74 šalies miestų prekybos centruose ir parduotuvėse.
Savanoriai kvies pirkėjus nupirkti ir paaukoti ilgiau negendančių maisto produktų nepasiturintiesiems.
Mažeikiškiai kviečiami aukoti „Maximos“, „Iki“ ir „Rimi“ prekybos tinklų parduotuvėse.

Vyks dvi dienas

Kovo 22–23 dienomis vyksianti „Maisto banko“ akcija prekybos centruose šiandien prasideda 15 val. ir vyks iki 21 val., o šeštadienį tęsis nuo 10 iki 20 val.
Mažeikiuose įsikūrusių didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse bus renkama labdara 6 organizacijoms. Kur ir kam mažeikiškiai gali paaukoti, žiūrėkite lentelėje.

Paramą maistu skurdžiai gyvenantiesiems po „Maisto banko“ akcijos vėliava šalyje rinks 350 socialinių organizacijų – tarp jų ir gerai žinomos: „Caritas“, maltiečiai, Raudonasis kryžius, „Gelbėkit vaikus“ ir kt.
Geradarių dovanojamą maistą parduotuvėse rinkti savanoriškai padės moksleiviai ir studentai, bendruomenių aktyvistai, socialiai atsakingo verslo įmonių kolektyvai.

Prašo paaukoti būtiniausių produktų

Tradiciškai „Maisto banko“ akcijos metu gyventojų prašoma aukoti būtiniausių kasdienio vartojimo ilgai galiojančių produktų – kruopų, miltų, makaronų, aliejaus, cukraus, konservų, saldumynų.
Paaukotas maistas prieš šv. Velykas išdalijamas labiausiai nepasiturinčioms šeimoms. Dalis paaukoto maisto atiteks vaikų dienos centrams ir vasaros stovykloms. Taip pat bus formuojamas rezervas kritinių situacijų atvejais padėti šeimoms, laikinai netekusioms pajamų šaltinio, ypač gyvenančioms atokiau nuo didžiųjų šalies miestų.

Didžiausias labdaros projektas

27 kartą organizuojama „Maisto banko“ akcija yra didžiausias Lietuvoje labdaros projektas.
Pasak gyventojų apklausų, maisto nepasiturintiems bent kartą yra aukoję trečdalis lietuvių.
„Maisto banko“ akcijos organizatoriai suskaičiavo, kad praėjusioje „Maisto banko“ akcijoje buvo aukota daugiau nei 140 tūkst. kartų.
Vidutiniškai vienu kartu labdarai skiriama maždaug už 3,6 euro. Didmiesčiuose paaukojama daugiausiai. Pernai vykusių „Maisto banko“ akcijų metu šalies gyventojai nepasiturinčiųjų maitinimui perdavė maisto už daugiau nei milijoną eurų.

9 Atsakymai į “Mažeikiuose prasidėjo „Maisto banko“ akcija”

 1. Pritariu Laurynai parašė:

  Iš tikrųjų būna labai nemalonu, kai vos įžengus pro duris užpuola lyg varnai. Pasijunti be kaltės kaltas. Tad ir belieka vienintelis sprendimo būdas – tomis dienomis neiti į prekybcentrius.

 2. Lauryna parašė:

  Man šita akcija nemaloni. Nepriimtina jis forma – tarsi daromas spaudimas aukoti. Manau, kad ne itin ji maloni ir tiems žmonėms – įvairių įstaigų darbuotojams. Aišku, jie to niekada nepripažins iš baimės gaut drausmės iš savo darbdavių…
  Na, bet gerai tai, kad bent, prekybos centrų pirkėjai, turime galimybę pasirinkti ar remti, ar neremti, ar eiti ir neiti tomis dienomis į prekybcentrius. Aš tai neinu…

 3. v parašė:

  Kai kurie skurstantys turėtų būti ryžtingesni ir, jei pasiseks, jie nebebus skurstantys (teleloto bilietų pirkimas maža sėkmės tikimybė) , o jei nepasiseks, tai tie, kuriems pasisekė (turtingieji ), suteiks nemokamą pastogę ir maitinimą tiems, kuriems vėl (arba pirmą kartą) nepasisekė. Pailsėjus , įgavus daugiau patirties, vėl galima bandyti išlipti iš skurdo ir taip iki tol, kol turtingieji nuspręs , kad reikia kažką keisti. Turtingųjų sprendimas gali pagerinti arba pabloginti skurstančiųjų gyvenimą , bet jau geriau permainos, nei toks egzistavimas.

 4. Pakeitei vardą? parašė:

  Nuostabu! Soceldemokratas vardą pakeitė!!! Jau nebe soceldemokratas be varksas!!! Rašymo stilius išduoda, kad tai tas pats žmogus.

 5. vartotojas parašė:

  Tie lapeliu kaisiotojai kiekvienam prekybos centre tikrai nervina ypac kai perprievarta uzdveria kelia ir gruda ta lapeli vos nerekdami tu privalai paimt ir aukoti.

 6. Orlenas parašė:

  Pamuilyk

 7. Varksas parašė:

  Ponai taukais apverveje o mums valdze tedoda grasus. Dave man socelini busta be laminato kaip man givent. Ir koks ten maistas ten pasiticojimas kropos kazkokos makaronai gal mes irgi mesos norim kumpu. Sugrovet gamiklas darbo as nerandu tai privalot mane islaikit.

 8. nuomonė parašė:

  Daug metų aukoju tiesiogiai vargingiau gyvenantiems žmonėms maisto produktais,nes nepasitikiu tokiomis organizacijomis. O stovintys Maisto banko darbuotojai ant tako prie parduotuvės įėjimo ir kaišiojantys lapelius tai sunervina, nebesinori eit net į tą parduotuvę…Žiaurus įkyrumas! Raginčiau žmones aukoti maisto produktus ne tokioms organizacijoms,o tiesiogiai vargingiau gyvenantiems žmonėms.Tada bus garantija,kad maistas pasieks tuos žmones,o ne papildys savanorių šaldytuvus.

 9. tokios akcijos -sveikintinas dalykas parašė:

  tik labai bloga išpildymo forma pasirinkta.Persistengta: po 4 šalia įėjimų į parduotuvę.,,Kaulytojų kartą“auginsime?Juk vaikai mato, klausinėja.Kas nori atlikti kilnų tikslą-,gali rasti būdų. Kažkoks nevykęs marketingas tarp dviejų teisės subjektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto