Šiandien – Tarptautinė slaugytojų diena

Kasmet gegužės 12-ąją viso pasaulio slaugytojai pažymi savo profesinę šventę – Tarptautinę slaugytojų dieną. Šiuo nelengvu koronaviruso pandemijos laikotarpiu nemažai medicinos darbuotojų, tarp jų – ir slaugytojų, dirba rizikos zonose, kasdien kontaktuodami su galimai užsikrėtusiais žmonėmis. Ypač didelė atsakomybė tenka stacionaraus gydymo įstaigų, greitosios medicinos pagalbos, socialinės priežiūros sferoje dirbančiam personalui.

Truputis statistikos

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visoje planetoje bet kurią minutę į pagalbą žmogui yra pasirengę atvykti apie 6 mln. slaugos specialistų.
Sveikatos apsaugos ministerijos Higienos instituto sveikatos informacijos centro praėjusiais metais išleistame statistikos rinkinyje „Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla“ nurodoma, kad 10 tūkst. Lietuvos gyventojų tenka 81,5 slaugytojo. Iš viso slaugytojais šalyje dirba 22,8 tūkst. žmonių.
Telšių apskrityje aktyvių slaugytojų (įskaitant akušerius) skaičius siekia beveik 900, Mažeikių rajono savivaldybėje jis šiek tiek viršija tris šimtus. Išvedę rodiklį, kiek slaugytojų tenka 10 tūkst. rajono gyventojų, matome, kad jis gerokai mažesnis už šalies vidurkį – 61,6.

Tyrimai rodo, kad medikai sveiki

Daugiausiai mūsų rajono slaugytojų dirba Mažeikių ligoninėje. Mažeikių ligoninės slaugos administratorė, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos atstovė ir jos vadovė mūsų ligoninėje Birutė Paulauskienė suskaičiavo, kad šioje įstaigoje dirba 171 slaugytojas ir dar 52 šiai profesijai prilyginami specialistai: masažuotojai, kineziterapeutai, laborantai, socialiniai darbuotojai.
B. Paulauskienė kartu su keliais kolegomis šiuo metu Karščiavimo klinikoje ima tepinėlius iš medikų, tiriamų dėl COVID-19 infekcijos. Ji džiaugiasi, kad visi ligi šiol atlikti tyrimai (Savivaldybės duomenimis, jų jau ištirta 155) parodė, jog visi medicinos darbuotojai yra sveiki.
Slaugos specialistų profesinės organizacijos atstovė Mažeikiuose sveikatos linki visiems – ir tiems, kurie dabar dirba „karščiausiose“ ligoninės vietose: priėmimo skyriuje, COVID-19 poskyryje, karščiavimo klinikoje, visuose ligoninės skyriuose, ir kolegoms iš kitų sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų įstaigų.
„Svarbiausia dabar – saugoti save ir kitus, išlikti sveikiems. Tai jau visiems tapo panašu į priežodį ar užkalbėjimą. Manau, viskas praeina ir šis išbandymų laikas taip pat praeis. Gražios profesinės šventės“, – Tarptautinės slaugytojų dienos proga visiems mažeikiškiams slaugytojams linkėjo B. Paulauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto